MojAndroid

Konferencia Google I/O 2014 sa niesla aj v znamení inteligentných hodiniek. Novinári z prestížnych zahraničných portálov mali možnosť vyskúšať si nové hodinky od Samsungu alebo LG, no keď sa dostali k Moto 360, ich prvé dojmy boli viac než pozitívne. Hodinky opisovali slovami – skvelé, komfortné, krásne a podobne.

Po hardvérovej stránke sme sa nedozvedeli takmer nič nového. Pri testovaní bol personál podľa informácií dokonca vyškolený, aby neukazoval zadnú stranu hodiniek, čo ihneď evokovalo dojem, že Motorola má ešte niečo v rukáve. Redaktor portálu Gizmodo uvádza, že zadná strana nie je len jednoliaty kov, ale obsahuje aj malý otvor. Podľa špekulácií by sa mohlo jednať o snímač srdcového tepu, čo je funkcia, na ktorú všetci čakáme. Spoločnosť však túto možnosť zrejme len testuje a vo finálnom produkte sa nemusí ani objaviť.

Všeobecnou výhodou systému Android Wear, ktorý je integrovaný aj v Moto 360 je jeho rýchlosť. V prípade inteligentných hodiniek sme zvyknutí na pomalé reakcie na dotyk a animácie prechodov. Nový systém je však veľmi rýchly, čo môžete koniec koncov vidieť aj na videu.

Hodinky Motorola Moto 360 budú predstavené niekedy počas leta a už teraz sa tešíme na testovanie v našej redakcii.

Video:

Galéria:

784097287830665387

Moto-369-pic

Moto-369-pic3

Moto-369-pic14

Viac fotografií nájdete na stránkach Gizmodo alebo Phandroid

26.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+