MojAndroid

Zdá sa, že spoločnosť HTC sa preberá z miernej letargie a pokračuje v nastúpenom trende rastu predaja. Predajnosť telefónov od spoločnosti HTC rastie najmä v segmente operačného systému Windows 8 a istý rast záujmu o telefóny HTC zaznamenala spoločnosť aj v oblasti smartfónov strednej triedy v Číne. HTC si stanovila predaj svojich smartfónov na posledný štvrťrok roku 2012 na sumu 2,06 miliardy USD, resp. 1,59 miliardy EUR.

„Myslíme si, že širšia distribúcia nových modelov robí predajné ciele v štvrtom štvrťroku dosiahnuteľnými,” vyjadril sa analytik Morgan Stanley, Jasmine Lu.

„Je to ešte príliš skoro hodnotiť, no HTC sa môže vrátiť na vrchol. Dobrá spätná väzba z nových zariadení, zrýchlenie predaja smartfónov v USA, záujem v Číne sú však dobré pre podiel na trhu a prevádzkovú efektivitu,“  pokračoval Lu.

Spoločnosť HTC oznámila v poslednom čase niekoľko nových modelov, medzi inými aj štvorjadrový, 5-palcový  HTC Butterfly J s Full HD displejom, ktorý by sa v USA mal začať predávať ešte pred Vianocami, čo by mohlo nahrať do karát v hospodárskom výsledku HTC.

Zdroj, foto: HTC, FocusTaiwan

11.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+