MojAndroid

Aplikácií, s ktoré vás informujú o počasí je veľa. Dnes sa pozrieme na jednu z nich s názvom Morecast. Jedná sa o kvalitnú aplikáciu, ktorá vám poskytne množstvo cenných informácií o počasí, je prepracovaná do najmenšieho detailu a nechýba jej ani atraktívny dizajn.

Začíname s nastavovaním

Ihneď po nainštalovaní vás Morecast vyzve na udelenie povolenia prístupu k polohe. To môžete, no nemusíte potvrdiť. Je len na vás či budete mať záujem o informácie o počasí priamo v mieste, kde sa nachádzate podľa GPS alebo si miesto radšej vyhľadáte ručne. Následne si vyberiete požadované mesto a rovnako vás aplikácia vyzve na povolenie upozornení na dôležité aktualizácie a aj denný prehľad počasia.

Aplikácia vám v piatich jednoduchých krokoch vysvetlí, ako funguje a čo od nej môžete čakať. Následne sa dostávate na domovskú obrazovku, na ktorej ste informovaní o aktuálnej teplote a rovnako aj o pocitovej teplote. Ak potiahnete prstom zdola nahor, dostanete sa do rozšírenejších informácií o počasí. Nájdete tu zaujímavé grafy, predpoveď počasia na nasledujúce hodiny, pri ktorej nechýba sila a smer vetra či množstvo zrážok.

Nechýba prehľadný a podrobný radar

Aplikácia obsahuje vcelku prepracovaný radar. Ten sa dokáže pohybovať v závislosti od času, ktorý nastavíte. Jednoducho tak vidíte, akým smerom sa napríklad uberajú zrážky, oblačnosť alebo búrky.

Zaujímavou položkou je aj tá s názvom Zemeguľa. Jedná sa vlastne o 3D radar, ktorý dokáže zobraziť množstvo informácií a navyše veľmi dobre vyzerá. Rovnako zaujímavé sú aj kamery, ktoré vám dokážu zobraziť aktuálnu situáciu na vybraných miestach, kde sa kamery nachádzajú.

Aplikácia Morecast sa nám veľmi páči, ponúka všetky základné a aj rozšírené informácie o počasi. Nechýba pekný radar a možnosť pridávania widgetov na domovskú obrazovku.

Verzia: 4.0.7
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Počasie s aplikáciou AccuWeather | Aplikácia týždňa
Náš tip
Počasie s aplikáciou Today Weather | Aplikácia týždňa
Náš tip
Počasie s aplikáciou Overdrop | Aplikácia týždňa
19.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+