MojAndroid

MoPub, jedna z najpoužívanejších platforiem pre integrovanie reklamných bannerov do mobilných aplikácií, sa v poslednej dobe pochválila vydaním novej verzie SDK (balíček nástrojov pre programátorov) a vylepšením správy kampaní.

Hlavným dôvodom aktualizácie SDK bolo vydanie iPhonu 5 a novej verzie operačného systému iOS označenej číslom 6. Nájdeme v nej však aj niekoľko vylepšení a opráv pre Android a ostatné podporované platformy. Ak teda MoPub používate pre zobrazovanie reklamy vo svojej (Android) aplikácii, neváhajte si stiahnuť najnovšiu verziu MoPub SDK zo stránky GitHub.

Vyššie spomenuté vylepšenia správy kampaní sa týkajú tzv. garantovaných a promočných kampaní. Nový vzhľad, založený na objednávkach a položkách (“Line Items”), je viac  v súlade s tým, ako inzerenti premýšľajú o svojich kampaniach. Záložka “Kampane” (Campaigns) v hornom menu bol premenovaná na “Objednávky” (Orders). Po kliknutí na ňu uvidíte vylepšené používateľské rozhranie, ktoré po novom umožňuje napr. vytvorenie viacerých položiek naraz, kopírovanie položiek, vytváranie skupín so spoločnými nastaveniami cieľovej skupiny, ktorým sa má reklama zobrazovať, a podobne.

Systém MoPub používajú aj niektorí programátori Android aplikácií, ktorí využívajú pre zobrazovanie reklamy slovenskú reklamnú sieť SmartAds.sk. SmartAds poskytuje reklamné kampane cielené pre slovenský trh a developeri sa môžu stať súčasťou tohto reklamného systému. Kontaktný email je k dispozícii na stránke SmartAds.sk.

Používate aj vy platformu MoPub vo svojej aplikácií? Ako ste s ňou spokojní? Postrehli ste zmeny spomenuté v tomto článku? Nasadili ste už novú verziu SDK? Aké sú vaše dojmy? Neváhajte sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

Zdroj: MoPub Blog

10.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+