MojAndroid

Ak ste niekedy uvažovali nad tým, že by ste si chceli na svojom Android smartfóne zahrať nejakú plnohodnotnú PC hru, tak ste pravdepodobne narazili na viacero prekážok. Teraz je to všek už len vecou šikovnosti, dobre vybavenej hernej PC zostavy a aplikácie Moonlight. Práve tá umožňuje prijímať herný stream z kompatibilného PC, a to lokálne alebo kdekoľvek inde prostredníctvom rýchleho internetového pripojenia.

Na to, aby ste si mohli svoje PC hry zahrať priamo na Android smartfóne, budete potrebovať niekoľko vecí. Okrem grafickej karty kompatibilnej so službou  NVIDIA Game Stream (GPU série NVIDIA GeForce GTX 600+) bude pre zníženie latencie na minimum potrebné aj rýchle pripojenie cez lokálne WiFi.

Aplikácia je aktuálne kompatibilná nielen s Androidom, ale aj s iOS zariadeniami a PC s Windowsom, MAC OS alebo Linuxom. Dokonca je možné obraz streamovať aj priamo do okuliarov pre virtuálnu realitu Samsung Gear VR.

Podrobný návod, ako spojazdniť aplikáciu Moonlight a streamovanie z PC do mobilného zariadenia, nájdete na oficiálnych stránkach projektu alebo sa môžete riadiť aj pomocou videa, ktoré prikladáme nižšie. Samotnú aplikáciu stiahnete z obchodu Play úplne zadarmo bez ďalších poplatkov či dokonca reklám.

Verzia: 5.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: moonlight-stream.com

14.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+