MojAndroid

Bežnému človeku meno Chris Messina veľa nepovie. Význam slova hashtag dnes ale pozná väčšina internetom zbehlých ľudí. Práve zástanca open source Chris Messina bol ten, ktorý v roku 2007 na Twitteri zaviedol a prvý použil hashtag znak (#) pre zgrupovanie a lepšie vyhľadávanie tweetov po vzore hashtagu z Internet Relay Chat (IRC). Chris Messina, Ethan Sutin a Esther Crawford teraz predstavujú službu a aplikáciu nazvanú Molly.

Služba Molly je vlastné takým vašim osobným botom na internete. Umožňuje vyhľadávanie informácií o vašej osobe zo sociálnych sietí, na ktorých ste zaregistrovaní. Po vložení otázky o vás, Molly prejde všetky vaše posty na Instagrame, Twitteri či Facebooku. Jedná sa o umelú inteligenciu, ktorá sa na vašich postoch učí a následne dokáže prirodzené odpovedať na otázky. Ak sa niekto niečo opýta, čo ho o vás zaujíma a služba nevie odpovedať, služba pošle otázku priamo vám cez mobilnú aplikáciu. Molly bude implementovaná do služieb ako Imgur, Product Hunt či Stripe. Cieľom služby je zbierať informácie a vytvorenie jednotného profilu o vás. Takéto zhromažďovanie údajov samozrejme asi väčšinu ľudí vystraší a odradí od používania služby. Službu si môžete vyskúšať na jej stránke. Aplikácia je zatiaľ dostupná len pre systém iOS.

22.2.2018
Zdroj: VentureBeat

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+