MojAndroid

Ak pravidelne sledujete našu stránku a ste jej fanúšikom na Facebooku, možno ste na základe statusov zaregistrovali, že začiatkom týždňa sa konala MojAndroidovica – pracovno-relaxačné stretnutie redaktorov nášho portálu. Toto stretnutie bolo v histórii portálu už piate, pre mňa ako služobne najmladšieho redaktora však úplne prvé. Pripadla mi preto úloha stručne opísať dianie, nakoľko šéfredaktor Mišo usúdil, že môj úsudok ešte nebol ovplyvnený dojmami a liehovinami z podobných predchádzajúcich podujatí:-)

Šéfredaktor Mišo pri večeri

Stretli sme sa v pondelok predpoludním v Liptovskom Mikuláši a hneď po obede naša malá kolóna áut vyrazila smerom na chatu do Bobroveckej doliny. V pozadí sa črtali majestátne Západné Tatry a krásne počasie dávalo tušiť, že nás čakajú nádherné tri dni. Chata bola situovaná na skutočne krásnom mieste obklopenom lesom, z dvoch strán ju obteká potôčik, proste romantika na pohľadanie. Keďže ja, Fero a Mišo sme na rozdiel od zvyšku redakcie nemali so sebou naše nežné polovičky, pripadla nám trom jedna izba. Nakoľko však v práci bežne zdieľame rôzne dokumenty cez cloudové služby, „shareovať“ jednu izbu pre nás nepredstavovalo nijaký problém:-)

Chata v Bobroveckej doline

Keďže počasie bolo nádherné, po ubytovaní, vybalení a vytvorení organizovaného neporiadku v izbách sme sa vydali na túru k neďalekému vodopádu. Skôr ako túra to bola pohodová prechádzka a cestou sme sa kochali vo výhľadoch na tento prekrásny kút Slovenska.

Liptov

Vodopád skutočne stál za tú trochu námahy a voda v ňom bola naozaj ľadová, ako sa na Tatry patrí. Mne osobne stačilo pol minúty, aby som mal pocit, že mi idú odmrznúť nohy, ale náš webadmin Martin, zocelený sychravým anglickým počasím, sa podeň postavil ako do sprchy a ešte nám predviedol, ako sa telefonuje s vodeodolným smartfónom. Nuž, nezopakoval by som to po ňom ani za miesto v správnej rade Google:-)

Webadmin Martin pod vodopádom

Zvyšok prvého dňa prebehol, ako sa to na správu chatu patrí – opekačkou, striedmym popíjaním a spoločenskými hrami. Večer sme však s Ferom a Mišom museli riešiť aj matematický problém, resp. nerovnicu, ktorá obsahovala na jednej strane tri po elektrine nenásytné smartfóny a na strane druhej jedinú zásuvku v izbe. Našťastie, tento problém neskôr elegantne vyriešil kolega Ondro, ktorý nám zapožičal vlastnú predlžovačku s tromi zásuvkami, čím si vyslúžil našu neskonalú vďačnosť.

Večer

Ako je však na chatách pravidlom, noci bývajú krátke a rána kruté. Druhý deň sa však začal pozitívne a hneď zaránky sme s Ferom a Mišom dospeli k vzácnej zhode – každý z nás tvrdil, že chrápali tí zvyšní dvaja:-) Po raňajkách sme čelili ďalšiemu problému, ktorým bol mizerný mobilný signál a absencia mobilného internetu v najbližšom okolí chaty. Kvôli tomu sme sa presunuli do neďalekého Liptovského Mikuláša, kde nám kolega Ondro poskytol svoju obývačku, internet a celkovo sa ukázal ako veľmi pozorný hostiteľ. Ako môžete vidieť na fotografii, pracovali sme ako draci.

Plné pracovné nasadenie

Celé poobedie tohto dňa nám zabrala pracovná porada, na ktorej sme preberali plány, chystané zmeny a novinky, ktoré chceme na stránke uskutočniť. Bolo by predčasné o nich hovoriť, ale môžete sa tešiť na viaceré novinky a vylepšenia webu po obsahovej aj vizuálnej stránke. Niektoré plánujeme spustiť v priebehu najbližších týždňov, iné, zložitejšie, si vyžiadajú aj niekoľkomesačné testovanie a prípravu. Rozhodne však chceme stále napredovať a prinášať vám ešte lepšie články v pútavejšej podobe.

Tretí deň už bol hlavne o relaxe a strávili sme ho celý pri Liptovskej Mare kúpaním a slnením sa. Pracovným povinnostiam sa však úplne vyhnúť nedalo, takže tamojší bufet bude pre mňa okrem chladenej kofoly a skvelých langošov spojený aj s písaním článku o vtedy ešte len očakávanom Nexuse 7 II:-)

Pri Liptovskej Mare

Keď to všetko podčiarknem a zhrniem, moja prvá MojAndroidovica a piata celkovo sa vydarila nad očakávanie. Podobné akcie rozhodne majú svoj zmysel a hoci pri redakčnej práci v rámci komunikácie naplno využívame všetky vymoženosti modernej techniky, osobný kontakt je stále nenahraditeľný. MojAndroidovica je skutočne vyváženým mixom zábavy a práce a v redakcii sa už veľmi tešíme na tú ďalšiu:-)

28.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+