MojAndroid

Čas plynie rýchlo ako voda a od posledného stretnutia redaktorov pod názvom Mojandroidovica 5, ktoré sa konalo neďaleko Liptovského Mikuláša, už uplynulo viac než pol roka. Samozrejme, v kontakte sme neustále, komunikujeme cez maily, Hangouts a začiatkom týždňa mávame pravidelný konferenčný hovor, kde diskutujeme o všetkom, čo sa týka stránky a jej obsahu. Nechýba nám ani osobný kontakt a počas posledných mesiacov sme sa niekoľkokrát stretli v našej novej redakcii v Bratislave, navštívili sme zopár koncoročných párty a významnou udalosťou bolo aj odovzdávanie cien Android Code. MojAndroidovica však má osobitnú príchuť, keďže v nej nejde len o prácu, ale tiež o relax a zábavu. O to viac sme sa tešili na tohtoročnú zimnú MojAndroidovicu, hoci prívlastok „zimná“ je vzhľadom na počasie viac než odvážny.

NaRiviere2Nová redakcia portálu Na Riviére

Jej čas konečne nadišiel a my sme sa opäť stretli v metropole Liptova, Liptovskom Mikuláši. Úvod prvého dňa patril predovšetkým relaxu, pozreli sme si centrum mesta, dali chutný obed a posedeli v cukrárni. Poobede naša malá výprava, pozostávajúca zo štyroch áut, vyrazila smerom na Iľanovo, kde sme mali rezervovanú chatu Nezábudka. Chata je to skutočne útulná, s prekrásnym výhľadom na Tatry a lyžiarskym svahom vzdialeným doslova len pár metrov. Bohužiaľ, zo snehu už zostali len smutné fragmenty, ktoré sme využili aspoň na guľovačku. Naša večera pozostávala zo šiestich veľkých pízz, o ktoré sa postaral príjemný pán chatár a na stole sa po nich doslova zaprášilo. No a potom už nasledovala najdôležitejšia časť dňa, pracovná porada, na ktorej sme postupne diskutovali o všetkom dôležitom, čo sa týka portálu MojAndroid.sk.

Mojandroidovica 6 - sivé myšky

My redaktori nie sme žiadne sivé myšky :-)
Prvý rad zľava: Michal Chovaňák, Ondrej Ličko, Martin Krcho
Druhý rad zľava: Braňo Caban, Michal Chabada a Fero Chovaňák

Jej úvod patril nášmu šéfredaktorovi Michalovi, ktorý v poctivo pripravenej prezentácii zhrnul históriu portálu a jeho míľniky. Až takto pri retrospektívnom pohľade je možné naplno vidieť, ako sa z malého nadšeneckého projektu stala jedna z najnavštevovanejších stránok o mobilných zariadeniach. Vďačíme za to predovšetkým vám, čitateľom, a sľubujeme, že sa budeme snažiť posúvať úroveň portálu ešte vyššie a prinášať vám kvalitný obsah a kopu noviniek.

Mojandroidovica 6 - šéfredaktor Michal

Šéfredaktor Michal pri svojej prezentácii

Veľká časť porady patrila toľko diskutovanému novému dizajnu stránky. Uvedomujeme si, že nie každému sa páči a pozorne si všímame názory, ktoré vyjadrujete v diskusiách. Samostatný článok o novom dizajne pripravuje šéfredaktor, takže ja si na tomto meste len dovolím všetkých ubezpečiť, že vaše pripomienky vnímame a nedostatky, ktoré sa nám nepodarilo „vychytať“ pri testovaní, postupne odstraňujeme. Obzvlášť to platí o mobilnej verzii stránky, na ktorú sa zniesla zrejme najväčšia spŕška kritiky. Aj preto sme jej sa ju rozhodli zmeniť a upustiť od responzívneho dizajnu, ktorý sa na mobiloch a tabletoch ukázal ako nevyhovujúci. Priamo počas MojAndroidovice ho Maťo Krcho a Mišo Chovaňák nahradili vynovenou mobilnou verziou, ktorá je praktickejšia a používateľsky príjemnejšia. Okrem mobilného zobrazenia je možné aj prepnutie do desktopového módu, čo responzívny dizajn neumožňoval.

Mojandroidovica 6 - Cupcake

Za takéto vynikajúce Android chuťovky ďakujeme priateľke nášho kolegu iMiša, Katke

Reč na porade bola samozrejme aj o ďalších novinkách a projektoch, ktoré sú už spustené, alebo ich pripravujeme. Začiatkom apríla sa dočkáte nového Android Magazínu, rozvíjať chceme naďalej aj AndroidForum.sk, kde neustále narastá počet návštevníkov aj tém. Ani tohto roku nebude chýbať súťaž Android Code a séria stretnutí s fanúšikmi pod názvom Android Road Show. Ako prvé mesto prídu na rad Košice, kde sme začínali aj minulý rok a cítili sme sa tam veľmi príjemne.

Keď už hovoríme o cestovaní, veľkou novinkou je nové firemné auto Peugeot 308, ktoré už čoskoro budete mať možnosť vidieť na obľúbenej akcii Android Roadshow 2014. Auto môžete vidieť na obrázku nižšie a keďže objednané topmodelky nedorazili načas, v úlohe modelov vystupujú samotní redaktori:-)

Mojandroidovica 6 - auto

Modelky na autách už nie sú in, nahradili ich redaktori MojAndroid.sk:-)

Zvyšok prvého dňa po porade patril voľnej zábave, pričom najväčším „bavičom“ sa už tradične stal náš kolega Ondrej, ktorý dobrú náladu šíril mnohými žartovnými „hláškami“ a žoviálnym humorom. Po dlhej noci a krátkom spánku sme na druhý deň pokračovali spoločným fotografovaním a vytváraním nových profilových fotografií na stránku. Nechýbala ani krátka prechádzka po okolí a písanie aktuálnych správ a krátkych článkov, pretože stránka nemôže zostať bez nového obsahu ani počas takýchto stretnutí. Veľkou výhodou bol silný 3G signál, s čím sme na predchádzajúcej MojAndroidovici mali výrazný problém a museli sme sa pri písaní a uverejňovaní článkov presunúť do mesta. Na chate Nezábudka sme však mohli pracovať bez obmedzení a aj preto má toto miesto u nás ďalšie plus.

Zvyšok dňa už bol pohodový, naposledy sme sa pokochali nádhernou panorámou, dali si trochu neskorší obed a pomaly sme sa rozlúčili navzájom a aj so slnkom zaliatym Liptovom. V rámci niektorej z budúcich MojAndroidovíc sa však do tohto malebného kúta Slovenska určite vrátime a dovtedy budeme usilovne pracovať na novinkách, ktoré sme tam pre vás pripravili.

9.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+