MojAndroid
Michal Chabada 10.10.2017

Milí čitatelia, určite mnohí z vás zaregistrovali včerajší výpadok stránky MojAndroid.sk a našich ďalších projektov. Bol to najväčší výpadok nášho webu doteraz. Chyba nastala pri aktualizácii jedného pluginu, čo spôsobilo enormný nárast dopytov na databázu. Tá to nezvládla a celý server zaregistroval výpadok. Prišli sme aj o všetky články a ďalšie dáta, preto sa vo večerných hodinách importovala na web záloha, ktorá trvala do skorých ranných hodín.

Ospravedlnenie

Za výpadok sa samozrejme ospravedlňujeme a postupne nahadzujeme pondelokové články na web, aby bolo všetko opäť aktuálne. Už teraz riešime prevenčné opatrenia, aby sa situácia v budúcnosti nezopakovala.

Portál MojAndroid.sk má dedikovaný server, na ktorom bežia aj naše ďalšie projekty. Preto ste mohli pocítiť výpadok aj našich ďalších webov MojWindows.sk, MojIphone.sk a eAutoportal.sk. Nefungovali ani naše ďalšie stránky k Android a Windows Roadshow.

Strata dát pri registrácii a v súťaži

Počas výpadku sme prišli aj o dôležité dáta od čitateľov. Týka sa to konkrétne spustenej súťaže s firmou ESET, kde môžete odpovedať na súťažné otázky a vyhrať mobil podľa vlastného výberu. Ak ste hlasovali už včera, tak sme žiaľ o tieto informácie spôsobené výpadkom prišli. Možete tak spraviť ešte raz.

V sobotu pripravujeme ďalšie pokračovanie akcie Windows Roadshow v Košiciach, kde sa do nedele prihlásilo viac ako 850 ľudí. Ak ste sa však prihlasovali len včera (v pondelok), tak tieto informácie sa žial tiež neuložili do našej databázy. Preto vás chceme požiadať, aby ste tak spravili ešte raz, registrácia je zadarmo a čaká vás zaujímavý program a rôzne súťaže.

Nárast návštevnosti aj záťaže na server

V poslednom období sme zaregistrovali zvýšený nárasť návštevnosti portálu MojAndroid.sk, kedy sa za posledný mesiac na webe objavilo viac ako 350-tisíc čitatelov (Zdroj: Google Analytics 09/2017). Aj toto bol jedným z dôvodov, prečo sme začali riešiť zvýšenie výkonu servera.

Avšak ešte predtým, ako sme k tomuto kroku pristúpili, nemilo nás prekvapil včerajší výpadok. Aj vďaka tejto situácii sa budeme snažiť čo najrýchlejšie pristúpiť k zlepšeniu servera, aby zvládol zvýšené nároky na server. Aby ste svoj obľúbený portál mohli sledovať bez ďalších výpadkov. Ďakujeme za podporu a trpezlivosť.

 

 

10.10.2017
 • efg

  lamy :D ja ked som mal 15 rokov tak môj web s cheatmi na cs 1.6 na ruskom freehostingu bežal stabilnejšie ako toto :D :D :D fuj, lamy ste

 • Matej Maťko Jackuliak

  Presne, som sa cudoval ze preco stranka nefunguje. Ale tak aj to sa stava.

 • Mačacia Hlava

  A nie je to nahodou tak, ze sa niekto hral na admina? Kokretizujte aky plugin vyhodi celu stranku len tak?

  • Michal Chabada

   Je pravda, ze to bola ludska chyba. Je zbytocne riesit detaily, poucili sme sa a ideme dalej.

   • Mačacia Hlava

    Tak nech sa to uz nestane, drzim palce!

    • Michal Chabada

     Vdaka! Dalsi novy server uz coskoro, budeme to potrebovat :)

 • R

  No my chcete povedat, ze nemate par eur naviac na skuseny hosting alebo admina ktory by v taktom pripade spravil snapshot pred upgradom, v pripade problemu rollback ked to nevyjde? Ved dnes uz kazdy skusenejsi admin vie ako to spravit

 • SimSon

  Vy robite update rovno na produkcnej verzii webu? No spanombom aj s batohom! Ze pozdravujem toho, kto sa u vas hra na admina…

Používateľské recenzie
Fotománia

+