MojAndroid

Milí čitatelia, určite mnohí z vás zaregistrovali včerajší výpadok stránky MojAndroid.sk a našich ďalších projektov. Bol to najväčší výpadok nášho webu doteraz. Chyba nastala pri aktualizácii jedného pluginu, čo spôsobilo enormný nárast dopytov na databázu. Tá to nezvládla a celý server zaregistroval výpadok. Prišli sme aj o všetky články a ďalšie dáta, preto sa vo večerných hodinách importovala na web záloha, ktorá trvala do skorých ranných hodín.

Ospravedlnenie

Za výpadok sa samozrejme ospravedlňujeme a postupne nahadzujeme pondelokové články na web, aby bolo všetko opäť aktuálne. Už teraz riešime prevenčné opatrenia, aby sa situácia v budúcnosti nezopakovala.

Portál MojAndroid.sk má dedikovaný server, na ktorom bežia aj naše ďalšie projekty. Preto ste mohli pocítiť výpadok aj našich ďalších webov MojWindows.sk, MojIphone.sk a eAutoportal.sk. Nefungovali ani naše ďalšie stránky k Android a Windows Roadshow.

Strata dát pri registrácii a v súťaži

Počas výpadku sme prišli aj o dôležité dáta od čitateľov. Týka sa to konkrétne spustenej súťaže s firmou ESET, kde môžete odpovedať na súťažné otázky a vyhrať mobil podľa vlastného výberu. Ak ste hlasovali už včera, tak sme žiaľ o tieto informácie spôsobené výpadkom prišli. Možete tak spraviť ešte raz.

V sobotu pripravujeme ďalšie pokračovanie akcie Windows Roadshow v Košiciach, kde sa do nedele prihlásilo viac ako 850 ľudí. Ak ste sa však prihlasovali len včera (v pondelok), tak tieto informácie sa žial tiež neuložili do našej databázy. Preto vás chceme požiadať, aby ste tak spravili ešte raz, registrácia je zadarmo a čaká vás zaujímavý program a rôzne súťaže.

Nárast návštevnosti aj záťaže na server

V poslednom období sme zaregistrovali zvýšený nárasť návštevnosti portálu MojAndroid.sk, kedy sa za posledný mesiac na webe objavilo viac ako 350-tisíc čitatelov (Zdroj: Google Analytics 09/2017). Aj toto bol jedným z dôvodov, prečo sme začali riešiť zvýšenie výkonu servera.

Avšak ešte predtým, ako sme k tomuto kroku pristúpili, nemilo nás prekvapil včerajší výpadok. Aj vďaka tejto situácii sa budeme snažiť čo najrýchlejšie pristúpiť k zlepšeniu servera, aby zvládol zvýšené nároky na server. Aby ste svoj obľúbený portál mohli sledovať bez ďalších výpadkov. Ďakujeme za podporu a trpezlivosť.

 

 

10.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+