MojAndroid

Ak vás otravuje neustále hľadanie vizitiek pri príležitosti, že chcete danú osobu kontaktovať, tak to spravte ľahšie – pomocou vášho Android smartfónu. Myslíte si, že sa to nedá? Stačí, aby ste si vizitku raz zosnímali fotoaparátom vášho smartfónu alebo vybrali už zosnímanú vizitku z vašej galérie  a o ostatné sa postará bezplatná aplikácia CamCard Lite – Bussiness Card Reader. Tá zo zosnímaného obrázku vyčíta všetky potrebné údaje a kontakt uloží do telefónneho zoznamu, Gmailu či Exchange kontaktu. Táto aplikácia disponuje aj mnohými inými užitočnými funkciami, napríklad zosnímanú vizitku automaticky oreže a vylepší jej grafiku pred tým, ako ju uloží do adresára.

CamCard dokonca automaticky rozpozná aj jazyk vizitky (angličtina, zjednodušená čínština, tradičná čínština, kórejčina, japončina, dánčina  holandčina, fínčina, francúzština, nemčina, maďarčina, taliančina, nórčina, portugalčina, španielčina a švédčina), vizitku si aj sám otočí, vygeneruje QR kód obsahujúci kontaktné informácie, umožňuje obojstranné snímanie vizitiek, vyhľadávanie vizitiek či dokonca aj export kontaktov ako súbor Excelu či súbor s koncovkou .vcf . Ku kontaktu môžete pridať vlastnú poznámku alebo si ho zaheslovať. Všetky vizitky sa vám uložia v aplikácii v priečinku Card Holden a tak sa vám už viac nestane, že by ste nejakú vizitku nemohli nájsť. Využiť môžete aj elektronický podpis.

POZOR! Aby vám aplikácia fungovala, musíte mať Android 2.x a kameru s auto-fókusom! Lite verzia povoľuje skenovanie 10 vizitiek za prvý týždeň a následne skenovanie 2 vizitiek týždenne. Platená aplikácia obmedzenia nemá.

CamCard Lite – Business Card R
IntSig Information Co.,Ltd
Verze 2.6.3.20110823 (23. 8. 2011)
Velikost 9,8 MB
2.0+

Zdarma

 

14.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+