MojAndroid

Lockscreen je jednou z vecí, ktorá sa dá na vašom otvorenom operačnom systéme Android zmeniť. Ak s ním nie ste spokojní, stačí si stiahnuť príslušnú aplikáciu, ktorá zmení obrazovku vášho zamknutého telefónu podľa vašich predstáv. Aplikácie na zmenu lockscreenu sú rôzne, od bezplatných po platené, od menej náročných po náročné. Mnoho aplikácií tohoto typu však nefunguje korektne. Pre fanúšikov zariadení HTC, ktoré majú v sebe zabudovanú nadstavbu Sense dnes prinášame jednu zaujímavú aplikáciu, ktorej úlohou je práve zmena obrazovky pri zamknutom telefóne. Ide o aplikáciu Agile lock, ktorá zmení lockscreen vášho telefónu na lockscreen, ktorý je veľmi podobný tomu, čo spoločnosť HTC používa vo svojich zariadeniach s nadstavbou Sense 3.0.

Aplikácia zmení váš lockscreen jednoduchým stlačením tlačidla “start” a vypne ho rovnakým tlačidlom, čo je viac než užitočné! Okrem toho ponúka množstvo nastavení – zmenu fontu, farby fontu, veľkosti fontu, pozadia, skratiek a mnoho iného. Sám som si aplikáciu nainštaloval a zhruba po 1 dni používania vám môžem povedať, že ide o veľmi prepracovanú a dobre navrhnutú aplikáciu, ktorá zaujme každého Sense 3.0 fanúšika! Agile lock je dostupná na Android Markete v dvoch verziách. Odporúčam stiahnuť si free verziu, ktorá je “ochudobnená” o nastavenia, čo sa však dá ľahko zmeniť. Platenú verziu totižto dostanete zadarmo za 300 bodov, ktoré musíte vo free verzii získať. Tie získate nainštalovaním 3 či 4 čínskych aplikácií priamo cez Agile lock, ktoré potom môžete v kľude vymazať. Získate tak všetky funkcie a nastavenia bez toho, aby ste za ne museli platiť. Vyskúšajte túto náhradu originálneho lockscreenu vášho Android telefónu a napíšte, ako ste s ňou spokojní.

Odkazy na stiahnutie:

Agile lock free

Android Market

AppBrain

835 Kb

v1.1

Android 2.1 a vyšší

Zadarmo

Zdroj: XDA-developers

3.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+