MojAndroid

Aj vy sa ocitáte v situácii, že pri zmene vyzváňacieho tónu meníte aj jeho hlasitosť, podľa typu zvonenia? Chceli by ste niekedy stíšiť vibrácie telefónu ležiaceho na stole ďaleko od vás len mihnutím oka? Verte či nie, RingDimmer je aplikácia, ktorú hľadáte. Nevie čítať myšlienky, no inteligencia je druhé meno tejto aplikácie. RingDimmer bol vyvinutý na to, aby automaticky zvolil odpovedajúcu hlasitosť vyzváňacieho tónu a intenzívnosť vibrácií na základe zvukov, ktoré zosníma mikrofónom vášho zariadenia, svetlom, ktoré zosníma svetelný senzor a časom, takže už nikdy nebudete vyrušovaný “vrieskajúcim” telefónom počas rozhovoru či večer pri televízií.

Prostredie tejto aplikácie je asi najjednoduchšie, aké len mohlo byť. Celá aplikácia sa skladá z jednej obrazovky, na ktorej sú dva checkboxy (zaškrtávacie políčka). Jeden patrí inteligentnému ovládaniu hlasitosti zvonenia a druhý inteligentným vibráciám. Iné nastavenia v tejto aplikácii nehľadajte. Pre niekoho výhoda, pre niekoho nie. Zaujímavé by bolo napríklad stíšenie hovoru podľa určitej povedanej frázy alebo priložením dlane na svetelný senzor, nemyslíte? Okrem dvoch políčok na zaškrtávanie nájdete na obrazovke pri otvorenej aplikácii aj aktuálne nastavenia hlasitosti vyzváňania.

Aj keď nájdete v popise aplikácie na Android Markete vyjadrenie, že aplikácia je vytvorená pre šetrenie batérie, myslíme si, že neustále nahrávanie zvuku cez mikrofón zariadenia a neustále zapnutá aplikácia moc batérii nepomôžu. Aj napriek všetkým mínusom nájdeme na tejto aplikácii mnoho dobrých vlastností a za cenu 0,99€ ide o skutočne funkčný a jednoduchý nástroj na to, ako prežiť deň v pohode a bez srdcového infarktu. Na stiahnutie tejto aplikácie môžete využiť aj náš widget:


RingDimmer
Michael Pardo
Verzia 1.0.2 (22. 1. 2012)
Veľkosť 198 kB
1.6+

0,99 €

Zdroj: AndroidPolice

25.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+