MojAndroid

Gisplan je webový systém využívajúci Open Source technológie, ktorý informuje užívateľa ohľadom území, majetku či rozloženia parcel v obci či  regióne. Taktiež poskytuje informácie o firmách. Údaje triedi do kategórií, podľa ktorých si potom sami vyberáte vrstvu, ktorá sa zobrazí na mape. Podľa toho, akú kategóriu si zvolíte, sa vám zobrazí mapa.

Kategórie sa prekrývajú a tak sa vám na mape môže zobraziť niekoľko informácií naraz. Tento softvér využíva najmodernejšie technológie sľubujúce vysoký výkon a nenáročnosť na užívateľa. S týmto systémom dokážete aj identifikovať objekty, zmeniť si mierku mapy, merať rozmery pozemkov, zhromažďovať GIS údaje (prvky databázy) či vytlačiť práve prehliadanú mapu. Gisplan pomáha pri práci úradom, firmám ale aj samotných samosprávam, pomáha propagovať firmy, sprístupňuje informácie, ktoré by ste inak museli hľadať na úradoch a vraj zlepšuje šance na získanie finančných príspevkov.

Toľko o plnej verzii pre PC. Teraz si povieme niečo o Gisplane do vrecka:

Ako z názvu vyplýva, ide o mobilnú verziu vyššie spomínaného systému Gisplan, ktorá bude dostupná len na Android zariadenia.

Aplikácia umožňuje využitie GIS údajov priamo vo vašom Androide, mapy si volíte podľa vrstiev, môžete identifikovať objekty a zobrazovať si údaje, ktoré sa ich týkajú, či určiť vašu presnú polohu podľa GPS. Aplikácia podporuje konektivitu s hlavným serverom pomocou Wi-Fi alebo GSM siete (odporúčame len pri dátovom paušále). Ovládanie by malo byť naozaj jednoduché, ako samotná práca so softvérom.

Screenshoty:

Táto aplikácia by sa mala už čoskoro objaviť na Android Markete :)

Tlačová správa ohľadom aplikácie tu !


21.4.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+