MojAndroid

Read It Later je veľmi zaujímavý projekt s výbornou myšlienkou a koreňmi v roku 2007. Uložiť si text s obrázkami priamo z prehliadača pre prehliadanie neskôr a dokonca bez pripojenia k internetu je vec, ktorú ocenilo už viac ako 4,5 milióna ľudí. Uložiť si môžete dokonca aj video, to si však pozriete iba s pripojením k internetu. Read It Later doteraz ponúkal dve verzie tejto veľmi užitočnej aplikácie. Tá platená, Read It Later Pro, sa prednedávnom zmenila na novú, bezplatnú aplikáciu Pocket. Táto aplikácia prešla zmenami dizajnu a zmeny sa dočkali aj niektoré funkcie. Niektoré funkcie zmizli, iné zas pribudli. V čom je Pocket odlišný od pôvodného Read It Later PRO si môžete prečítať nižšie…

Pocket je aplikácia, ktorá obsahuje všetko, čo ste milovali na Read It Later Pro v novom, čistejšom a prehľadnejšom dizajne. Obsahuje takisto nové funkcie, aby ste si mohli svoj uložený text, obrázok či video prezerať s ešte väčšou radosťou. Úsmev na vašej tvári určite vyčarí aj fakt, že Pocket je zadarmo so všetkými svojimi funkciami a pre všetkých. Táto aplikácia je bezplatne dostupná pre Android smartfóny a tablety, iOS, Kindle Fire a dokonca aj desktopový prehliadač Google Chrome. Pokiaľ ste doteraz používali Read It Later Pro, Pocket k vám prišiel ako aktualizácia už existujúcej zakúpenej aplikácie, bez nutnosti ďalšieho registrovania. Pokiaľ ste používali bezplatnú verziu Read It Later (ktorá je mimochodom stále dostupná na Google Play Store), budete si musieť stiahnuť Pocket samostatne a zaregistrovať svoj nový účet bezprostredne po nainštalovaní, inak nebudete môcť Pocket využívať.

Čo je nové v Pocket

Nový dizajn – Pocket prešiel oproti Read It Later aplikácií zmenou dizajnu. Okrem toho, že je dizajn čistejší a prehľadnejší, ponúka aj náhľady obrázkov, textu a videa, ktoré ste si uložili pre neskoršie čítanie. Stiahnuté dáta môžete dokonca prezerať aj vo full-screen móde, čiže na celej obrazovke bez okrajov. Nový dizajn by mal byť takisto šetrnejší ku vašim očiam pri čítaní dlhších textov.

Jednoduchší prístup k uloženému obsahu – Okrem toho, že si z webu môžete pohodlne a rýchlo stiahnuť text, obrázky aj video, vďaka novému filtru obsahu sa k jednotlivým typom dát dostanete oveľa rýchlejšie. Text, obrázky či videá tak máte dostupné po 2 kliknutiach. Navyše môžete vaše obľúbené články, obrázky či videá označiť ako obľúbené a tak k nim získať ešte jednoduchší prístup. Obsah si navyše môžete rozdeliť aj podľa značiek a pri hľadaní vám pomôže aj nový vyhľadávací systém aplikácie. Len pre informáciu, v aplikácii Read It Later si užívatelia doteraz najčastejšie ukladali odkazy z video-serveru YouTube. 

Vylepšené funkcie z pôvodnej aplikácie

Podpora nainštalovaných aplikácií – S aplikáciou Pocket môžete pohodlne ukladať aj text, obrázok či video z nainštalovaných aplikácií, ako napríklad Twitter či 300 ďalších. Všetky aplikácie, ktoré ste používali s Read It Later majú podporu aj v aplikácii Pocket, preto si môžete všetko ukladať tak, ako ste doteraz boli zvyknutí.

Prístup k obsahu z každého zariadenia – Vďaka podpore viacerých mobilných platforiem môžete ku svojmu obsahu pristupovať z akéhokoľvek vášho zariadenia, či je to Android, iOS, Kindle Fire alebo počítač s Pocket doplnkom pre Google Chrome. Autori navyše prisľúbili podporu viacerých platforiem v blízkej budúcnosti.

API pre developerov – Pocket API vám pomôže integrovať tento systém do vašej vlastnej aplikácie. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo vám tento systém ponúka, kliknite na tento odkaz.

Ak sa aj vám páči myšlienka prezerania obsahu offline vtedy, keď naň máte čas, tak neváhajte a klikajte na náš widget nižšie. Pocket je aplikácia, ktorá ponúka obrovské množstvo kvalitných funkcií, ktoré vás určite oslovia hneď po prvom použití. Navyše je zadarmo, preto nemáte o čom rozmýšľať!

 

Pocket -formerly Read It Later
Read It Later
Verzia 4.0 (17. 4. 2012)
Veľkosť 3,0 MB
2.2+

Zadarmo

         

Zdroj: getpocket.com

19.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+