MojAndroid

Portál Mojandroid.sk vám predstavuje ďalšiu zaujímavú aplikáciu, ktorá využíva GPS.  Aplikácia slúži na presné lokalizovanie bodu, ktorý ste označili.

Uveďme si príklad použitia: idete na autosalón do Nitry, alebo na iné väčšie podujatie ( Pohodu do TN…. ) parkujete medzi ostatnými návštevníkmi, ktorí taktiež prišli autom. S touto aplikáciou si nemusíte vôbec pämatať, kde ste nechali svoje auto, pretože táto vás priamo navedie na miesto, ktoré ste označili pri parkovaní.

Ovládanie aplikácie je veľmi jednoduché. Keď zaparkujete svoje auto, dva krát ťuknete na displej a tým označíte miesto vášho auta (záujmového bodu). Aplikácia označí toto miesto červenou bodkou a vaša poloha, je na mape zobrazená modrou bodkou, čím sa viac sa vzďaľujete od označeného bodu tým je vyššie číslo zobrazené na displeji. Toto číslo, ako isto tušíte, reprezentuje vzdialenosť a môže byť zobrazená v jardoch, stopách, alebo metroch. Keď sa budete chcieť dostať späť k svojmu autu z menu aplikácie vyberiete Get Directions a potom zobraziť na mape a aplikácia vás takto navedie späť k záujmovému bodu. Okrem toho, vám presne povie, ako dlho už parkujete.

Mňa napadlo, že táto aplikácia by mohla mať aj iné využitie ako pri parkovaní a to, keď chcete niekomu ukázať určitú trasu, ktorú ste práve prešli od stanovaného bodu.

Pri navigovaní k bodu, ktorý ste označili, aplikácia využíva známe mapy od spoločnosti Google.

Ak by ste chceli vyskúšať aplikáciu a dozvedieť sa ešte viac o nej, navštívte stránku http://www.nomadrobot.com/apps.html

Čo poviete na takéhoto pomocníka, má svoje využitie aj medzi čitateľmi mojandroid.sk?

7.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+