MojAndroid

Android zariadenia sú nepochybne známe nielen vďaka kladne hodnoteným vlastnostiam, ale aj vďaka tým záporným. Medzi nepriaznivo hodnotené aspekty zariadení s OS Android nepochybne patrí aj výdrž batérie, ktorá je v mnohých prípadoch dôvodom, prečo si ľudia kupujú zariadenia s konkurenčnými operačnými systémami. Od istej doby sa tak zaoberajú mnohí vývojári aplikáciami na zlepšenie výdrže batérie, ktoré buď redukujú niektoré energeticky náročné funkcie Android zariadení, ako napríklad príliš hlasné zvuky, vibrácie, jas displeja, GPS či iné prvky bezdrôtového pripojenia, alebo pracujú s práve bežiacimi aplikáciami a procesmi, ktoré sú vraj taktiež nadbytočným žrútom energie. Aplikácia, ktorú si predstavíme v dnešnom diely seriálu MôjAndroid.sk TIP s názvom My Batter Drain Analyser síce neposkytuje šetrenie energie, ani žiadny iný proces, ktorý by predĺžil jej výdrž, no ponúka detailný prehľad o tom, čo spotrebúva našu batériu.

Aplikácia, ktorú vo svojom appdrawer-i nájdete po inštalácii pod ikonou BatteryDrain, poskytuje detailný pohľad na využívanie vašej batérie hodinu po hodine. BatteryDrain je po väčšinu času neaktívnou aplikáciou a zapne sa len vtedy, keď stav vašej batérie poklesne o 1%, aby aplikácia zaznamenala aktuálny stav batérie v daný čas. Akonáhle klesne stav batérie o 2%, aplikácia začne prepočítavať využitie batérie. Čo na tejto aplikácii treba určite oceniť je dizajn. Autor Waza_Be sa rozhodol túto aplikáciu vytvoriť v ICS štýle, ktorý je jednoduchý a prehľadný, čím si táto aplikácia získa nejedného fanúšika. Už čoskoro chystá už spomínaný autor aktualizáciu, ktorá by tejto aplikácii pridala ďalšie funkcie a preto, ak patríte k puntičkárom, ktorí chcú o svojom Androide vedieť všetko a zaujíma vás, akým smerom sa táto aplikácia bude vyvíjať, kliknite na náš widget s odkazom na Android Market, kde si túto aplikáciu môžete zadarmo nainštalovať.

My Battery Drain Analyser
Waza_Be
Verzia Závisí od zariadenia (16. 2. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

 

Zdroj: AndroidPolice

18.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+