MojAndroid

Lingibli, nádejný projekt, ktorého korene nájdeme na Slovensku, je nový nástroj na výučbu jazykov. Hlavným cieľom tohto projektu je efektívna výučba jazykov, ktorá nepotrebuje nadmerné množstvo času a prináša niektoré nadštandardné funkcie. Lingibli ponúka 18 jazykových balíkov, ktoré nájdete ako v Android, tak aj v iOS aplikácii. Princíp učenia, ktorý táto aplikácia prináša, je založený na metóde britského duševného trénera Tonyho Buzana, ktorý priniesol niekoľko teórií o tom, ako sa efektívne učiť a zapamätať si naučené údaje. Jeho teória “Use Your Memory” hovorí o tom ako efektívne využívať viacero zmyslov popri učení naraz a predstavuje metódu “100 najčastejšie používaných slov”, na ktorej je založená aj aplikácia Lingibli. V tejto aplikácii nájdete už spomínaných 100 slov z každého jazyka, dokopy v 200 vetách a užitočných frázach, ktoré vám pomôžu naučiť sa nové slovíčka v kontextoch.

Pri učení s touto aplikáciou môžete využívať aj akési nálepky (label-y) slov, ktoré pozostávajú z QR kódu a popisu slova. Tieto nálepky si môžete umiestniť na nábytok v kancelárii či doma alebo si ich len vytlačiť a postupne prezerať, čím zefektívnite vašu výučbu pomocou viacerých zmyslov. Nálepky sú veľké približne ako kreditná karta, takže ich budete môcť nosiť v peňaženke či v kabelke. Lingibli je jediná aplikácia na celom svete, ktorá využíva na výučbu aj takúto papierovú formu slov, ktorú si môžete zobrať vždy so sebou a učiť sa tak aj bez samotnej aplikácie. Po zoskenovaní kódu na vytlačenej nálepke si môžete vypočuť správnu výslovnosť daného slova. Okrem vizuálnych pomôcok môžete využívať aj audio nahrávky s výslovnosťou, ktoré si môžete napríklad prehrávať počas cesty z práce domov.

Lingibli nálepky môžete využiť ako doma, tak aj v zahraničí či pri hre s deťmi, ktoré môžu nálepky napríklad hľadať po dome a popri tom sa takisto učiť. Na webstránke Lingibli si môžete nálepky vo všetkých jazykoch stiahnuť úplne bezplatne. Nálepky si môžete dať poslať na e-mail aj priamo v aplikácii.

Idea aplikácie Lingibli a vyjadrenia autorov

“Ľudia majú tendenciu váhať pri začatí štúdia nového jazyku z rôznych dôvodov, aj keď by to mohli milovať.”


Milan Schnorrer (Executive Partner @ Lingibli s.r.o.) sa počas štúdií v Holandsku stretol s nevôľou učiť sa domáci jazyk:

” Počas štúdií v Holandsku som sa chcel naučiť rozprávať po holandsky, no nechcel som míňať veľa peňazí za knihy, ktoré nikdy neotvorím a kurzy, ktoré by som zrejme nikdy nenavštívil. Samozrejme som sa naučil, ako si objednať pivo a nejaké tie vulgárne slová (ako všetci :-) ), no to bolo za 2 roky všetko. ”

Jeho kolega Raffael Kellner bol konfrontovaný opačným problémom. Chcel sa naučiť hovoriť po slovensky, no nenašiel žiadne knihy, ktoré by podporili jeho “misiu”:

” Zatiaľ, čo som hľadal knihy vhodné na výučbu slovenčiny, našiel som knihu Tonyho Buzana. Tá ma inšpirovala k stvoreniu Lingibli. “

Lingibli v skratke

Aplikácia Lingibli, ktorá je dostupná bezplatne na Android Markete ponúka nasledovné vlastnosti a funckie:

 • výučba slov v jazykoch arabčina, katalánčina, čeština, dánčina, nemčina, gréčtina, angličtina, španielčina, fínčina, francúzština, taliančina, holandština, nórčina, poľština, portugalčina, ruština, švédčina, turečtina,
 • výučba jazykov na základe metódy Tonyho Buzana, kde sa využíva najčastejšie používaných 100 slov,
 • Lingibli nálepky (značky) umožňujú po zoskenovaní QR kódu prehrať v aplikácii výslovnosť slova,
 • učenie sa všetkými zmyslami naraz,
 • 100 konverzačných fráz, ktoré pomáhajú pri zapamätaní si slov v kontexte,
 • 100 viet, ktoré pomáhajú rozšíriť vašu slovnú zásobu (ku každému slovu 5 viet),
 • pomocou jedného kliknutia si môžete prehrať všetkých 200 fráz a viet a tak sa naučiť rýchlejšie výslovnosť daných slov.

 


Bezplatná verzia aplikácie
Lingibli ponúka len niekoľko základných slov na učenie. Plnú verziu si môžete dokúpiť za 3,99 € pomocou in-app nákupu, čo nie je až tak veľká suma za tak výborne prepracovaný projekt a nápaditú myšlienku, nemyslíte ? :) Ak máte skúsenosti s touto aplikáciou, podeľte sa s nami o váš názor v komentároch.

Update: Pridali sme všetky podporované jazyky, stačí si len stiahnuť PDF, vytlačiť štítky a začať s učením nového cudzieho jazyka :)

 

Lingibli
Lingibli
Verzia 6 (6. 3. 2012)
Veľkosť 3,3 MB
2.1+

Zadarmo

Zdroj: Lingibli.com

21.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Peter

   Vie to aj po slovensky?

  • OndrejLicko

   Áno, slovenčina je medzi podporovanými jazykmi, ako inak by to bolo, veď je to slovenský projekt :)

 • m1ke

  mne to nejde stiahnut

 • m1ke

  jaj to ide na androide 4 fak

 • Mordret

  fajn recenzia, ale slovo “vyborne” by som pri tejto aplikacii nepouzil. takymto sposobom sa jazyk urcite neda naucit. aplikaciu som vyskusal a som presvedceny, ze vacsinu ludi to velmi rychlo omrzi a nasledovat budu negativne recenzie a nizke predaje. autor by mal zvazit zmenu z in-app nakupu a znizenie ceny na polovicu. inak good luck :)

 • Matúš Pandoš

  btw, preco mate tie nazvy jazykov napisane po cesky?

  • OndrejLicko

   Jazyky sme prepísali do pravopisnej podoby, ďakujeme za upozornenie.

 • m1ke

  berem spat

 • Eriks

  uz som sa potesil ze konecne nieco SK na ucenie AJ ze sa budem ucit ci opakovat si no ale je to velke sklamanie. Ako 20 slovicok a par fraz, sice frazy sa mi pacia no ale ta slovna zasoba je strasne mala za tie peniaze je to dost k nicomu aplikacia lepsie je si oskenovat nejaku knizku do PDF. Pre mna jedno velke sklamanie.

 • DesiracikS

   mne sa aplikacia nechce spustit , je to prva aplikacia co mi nejde… nerozumiem :(

 • Stano Marcek

  Krásny projekt. Ak je zo strany tvorcov záujem o vypracovanie nového balíka, výuku esperanta, som ochotný spolupracovať. Som autorom bohato ilustrovanej učebnice “Esperanto priamou metódou”, ktorá vyšla v 31 jazykoch: anglicky, francúzsky, taliansky, rusky, čínsky, japonsky, kórejsky, portugalsky, poľsky, slovensky, esperantsky, grécky, holandsky, írsky, rumunsky, nemecky, dánsky, litovsky, srbsky, vietnamsky, luxembursky, maďarsky, chorvátsky, fínsky, česky, španielsky, ukrajinsky, švédsky, tajvansky, arménsky a thajsky.
  Veľká časť mojich učebníc a metod. pomôcok je v ponuke kníhkupectva Martinus: http://www.martinus.sk/knihy/vydavatelstvo/Stano-Marcek/
  Mimochodom, esperantský balíček by mohol slúžiť ako most k ďalším prekladom. Som v kontakte s ľuďmi, ktorí preložili (do svojho rodného jazyka, pomocou esperanta) moju učebnicu do 30-ich jazykov (do ďalších 15-ich sa prekladá).
  Stano Marček

  • Milan

   Dobry den pan Marcek, Ano mali by sme velky zaujem pridat esperanto. Myslite ze tym mozeme efektivne oslovit esperanto komunitu? Prosim napiste nam na office@lingibli.com a odvolajte sa prosim na tento prispevok. Dakujem. S pozdravom, Milan 

 • Milan

  Dobry den, Velmi si vazime vsetky prispevky. Su pre nas obrovskym obohatenim a poucime z nich. Lingibli team. 

 • Nemoxxl

  Uvítal by som som Maďarčinu.Inak pre začiatočníkov je to výborný projekt.Chcelo by to postupne rozširovať slovnú zásobu.

 • Stiahol som si, potom aj kúpil balík Svk-Eng, ale stále mi neotvorí zamknutý obsah z tohto balíčku :-/ :-/

+