MojAndroid

Lingibli, nádejný projekt, ktorého korene nájdeme na Slovensku, je nový nástroj na výučbu jazykov. Hlavným cieľom tohto projektu je efektívna výučba jazykov, ktorá nepotrebuje nadmerné množstvo času a prináša niektoré nadštandardné funkcie. Lingibli ponúka 18 jazykových balíkov, ktoré nájdete ako v Android, tak aj v iOS aplikácii. Princíp učenia, ktorý táto aplikácia prináša, je založený na metóde britského duševného trénera Tonyho Buzana, ktorý priniesol niekoľko teórií o tom, ako sa efektívne učiť a zapamätať si naučené údaje. Jeho teória “Use Your Memory” hovorí o tom ako efektívne využívať viacero zmyslov popri učení naraz a predstavuje metódu “100 najčastejšie používaných slov”, na ktorej je založená aj aplikácia Lingibli. V tejto aplikácii nájdete už spomínaných 100 slov z každého jazyka, dokopy v 200 vetách a užitočných frázach, ktoré vám pomôžu naučiť sa nové slovíčka v kontextoch.

Pri učení s touto aplikáciou môžete využívať aj akési nálepky (label-y) slov, ktoré pozostávajú z QR kódu a popisu slova. Tieto nálepky si môžete umiestniť na nábytok v kancelárii či doma alebo si ich len vytlačiť a postupne prezerať, čím zefektívnite vašu výučbu pomocou viacerých zmyslov. Nálepky sú veľké približne ako kreditná karta, takže ich budete môcť nosiť v peňaženke či v kabelke. Lingibli je jediná aplikácia na celom svete, ktorá využíva na výučbu aj takúto papierovú formu slov, ktorú si môžete zobrať vždy so sebou a učiť sa tak aj bez samotnej aplikácie. Po zoskenovaní kódu na vytlačenej nálepke si môžete vypočuť správnu výslovnosť daného slova. Okrem vizuálnych pomôcok môžete využívať aj audio nahrávky s výslovnosťou, ktoré si môžete napríklad prehrávať počas cesty z práce domov.

Lingibli nálepky môžete využiť ako doma, tak aj v zahraničí či pri hre s deťmi, ktoré môžu nálepky napríklad hľadať po dome a popri tom sa takisto učiť. Na webstránke Lingibli si môžete nálepky vo všetkých jazykoch stiahnuť úplne bezplatne. Nálepky si môžete dať poslať na e-mail aj priamo v aplikácii.

Idea aplikácie Lingibli a vyjadrenia autorov

“Ľudia majú tendenciu váhať pri začatí štúdia nového jazyku z rôznych dôvodov, aj keď by to mohli milovať.”


Milan Schnorrer (Executive Partner @ Lingibli s.r.o.) sa počas štúdií v Holandsku stretol s nevôľou učiť sa domáci jazyk:

” Počas štúdií v Holandsku som sa chcel naučiť rozprávať po holandsky, no nechcel som míňať veľa peňazí za knihy, ktoré nikdy neotvorím a kurzy, ktoré by som zrejme nikdy nenavštívil. Samozrejme som sa naučil, ako si objednať pivo a nejaké tie vulgárne slová (ako všetci :-) ), no to bolo za 2 roky všetko. ”

Jeho kolega Raffael Kellner bol konfrontovaný opačným problémom. Chcel sa naučiť hovoriť po slovensky, no nenašiel žiadne knihy, ktoré by podporili jeho “misiu”:

” Zatiaľ, čo som hľadal knihy vhodné na výučbu slovenčiny, našiel som knihu Tonyho Buzana. Tá ma inšpirovala k stvoreniu Lingibli. “

Lingibli v skratke

Aplikácia Lingibli, ktorá je dostupná bezplatne na Android Markete ponúka nasledovné vlastnosti a funckie:

  • výučba slov v jazykoch arabčina, katalánčina, čeština, dánčina, nemčina, gréčtina, angličtina, španielčina, fínčina, francúzština, taliančina, holandština, nórčina, poľština, portugalčina, ruština, švédčina, turečtina,
  • výučba jazykov na základe metódy Tonyho Buzana, kde sa využíva najčastejšie používaných 100 slov,
  • Lingibli nálepky (značky) umožňujú po zoskenovaní QR kódu prehrať v aplikácii výslovnosť slova,
  • učenie sa všetkými zmyslami naraz,
  • 100 konverzačných fráz, ktoré pomáhajú pri zapamätaní si slov v kontexte,
  • 100 viet, ktoré pomáhajú rozšíriť vašu slovnú zásobu (ku každému slovu 5 viet),
  • pomocou jedného kliknutia si môžete prehrať všetkých 200 fráz a viet a tak sa naučiť rýchlejšie výslovnosť daných slov.

 


Bezplatná verzia aplikácie
Lingibli ponúka len niekoľko základných slov na učenie. Plnú verziu si môžete dokúpiť za 3,99 € pomocou in-app nákupu, čo nie je až tak veľká suma za tak výborne prepracovaný projekt a nápaditú myšlienku, nemyslíte ? :) Ak máte skúsenosti s touto aplikáciou, podeľte sa s nami o váš názor v komentároch.

Update: Pridali sme všetky podporované jazyky, stačí si len stiahnuť PDF, vytlačiť štítky a začať s učením nového cudzieho jazyka :)

 

Lingibli
Lingibli
Verzia 6 (6. 3. 2012)
Veľkosť 3,3 MB
2.1+

Zadarmo

Zdroj: Lingibli.com

21.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+