MojAndroid

Skratka IM je známa už nejakú tú dobu. Od založenia instant messenger-ov prešlo len niekoľko rokov, no ich vývoj stúpa rapídnou rýchlosťou. Jedným z najobľúbenejších IM dnešnej doby je aj ICQ = “I seek you” = “Hľadám ťa”. Autor dal názov tomuto komunikačnému programu práve na základe tejto slovnej hračky. Dnes používajú ICQ milióny ľudí, medzi ktorými sa nájde určite niekoľko miliónov majiteľov Android zariadení. Práve tí by mali teraz spozornieť, pretože sa ideme rozprávať o mobilnej verzii programu ICQ pre platformu Android, ktorá nesie názov ICQ messenger.

ICQ messenger je Android komunikátor, ktorý v sebe združuje chat s telefónnymi kontaktmi, ICQ, GTalk, Mail.ru, AIM aj Facebook priateľmi. Táto aplikácia vám umožňuje prepínanie medzi platenými SMS správami cez operátora a medzi bezplatnými správami, ktoré môžete odosielať všetkým vašim priateľom, ktorý majú v tej chvíli nainštalovanú aplikáciu ICQ messenger a sú pripojení (tak ako aj vy) na internet. ICQ messenger si takýchto priateľov vyhľadá v zozname automaticky sám.  Na platforme nezáleží – táto aplikácia je dostupná pre PC, Mac OS, Android, Apple iOS, Symbian, Blackberry, Java zariadenia a aj prostredníctvom mobilného internetu.


Medzi ďalšie vlastnosti tejto aplikácia patrí aj integrovanie push notifikácií (C2DM), s ktorými tak budete môcť odpovedať na správu takmer okamžite; sociálnych sietí ako Facebook, Twitter, YouTube aj Flickr; a takisto aj podpora histórie správ. Podporované sú aj zariadenia s vysokým rozlíšením displeja. Medzi jazykmi nájdete angličtinu, nemčinu, ruštinu, bulharčinu a češtinu.

Pokiaľ ste aj vy fanúšikom tohoto komunikátora, neváhajte a sťahujte si jeho mobilnú verziu na platformu Android zadarmo z Android Marketu, napríklad aj pomocou nasledujúcich odkazov:

ICQ messenger – free chat
ICQ Ltd.
Verzia Liší se podle zařízení (23. 11. 2011)
Veľkosť Liší se podle zařízen í
1.5+

Zadarmo
3.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+