MojAndroid

V dnešnom dieli seriálu MôjAndroid.sk TIP sa pozrieme na alternatívny dialer pre vaše zariadenie. Čo je to dialer? Je to aplikácia, ktorú využívate pri hľadaní kontaktu v zozname alebo pri vytáčaní neznámeho čísla. Vo vašom Android smartfóne je natívny dialer dostupný po stlačení tlačidla Telefón. Čo však v prípade, že váš natívny dialer neumožňuje inteligentné vyhľadávanie kontaktov, je neprehľadný alebo vám jednoducho nevyhovuje? Vtedy treba stiahnuť alternatívny dialer z Android Marketu. Jedným alternatívnym dialerom je aj exDialer.

exDialer je bezplatný komunikátor v štýle MiUI, ktorý je jednoduchý, prehľadný a funkčný. Samozrejmosťou je podpora inteligentného vyhľadávania kontaktov pomocou T9 či možnosť pracovať s kontaktom alebo neuloženým číslom. Nájdete tu aj rôzne filtre, možnosť rozdeliť kontakty do jednotlivých skupín, označiť kontakty ako Favourites – obľúbené, alebo pridať k jednotlivým kontaktom špecifické zvonenie. Pri kontakte sa zobrazuje zoznam hovorov.

Spolu s exDialerom získavate po inštalácii aj aplikáciu exContacts, ktorá slúži ako náhrada za klasické kontakty vo vašom Androide. Tieto dve aplikácie spolu úzko spolupracujú a dokopy dotvárajú celý alternatívny proces vytáčania či upravovania kontaktu, ktorý môžete vidieť vyššie na screenshotoch. exDialer ponúka aj široké možnosti v nastaveniach. Nechýbajú ani témy – dark alebo light. Nastaviť si môžete aj akciu po dotyku kontaktu – buď otvorenie alebo rovno vytočenie kontaktu. Pri vyhľadávaní nechýba ani možnosť rolovania, hovory si môžete rozdeliť farebne podľa toho, či bolo zmeškané, prijaté, atď. Kontakty si môžete abecedne zoradiť aj podľa priezviska. Pri vytáčaní si môžete zapnúť/vypnúť zvukovú alebo vibračnú odozvu. Nechýba ani možnosť vymazania všetkých hovorov z dialera.

Ja osobne považujem tento alternatívny dialer za úžasný a zrejme nahradí ten natívny v mojom HTC. Ponúka neskutočne veľa funkcií a nastavení, ktoré neponúka žiadny dialer od výrobcu. Čo viac dodať?! Skúste si tento dialer aj vy – je zadarmo!

ex Dialer
Modoohut
Verzia v32 (19. 11. 2011)
Veľkosť 591 kB
2.1+

Zadarmo

Ak by ste chceli vidieť prostredie tohoto dialera detailnejšie, skúste nasledujúce (ruské) amatérske video od autora TheSHVARZ.

28.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+