MojAndroid

Dnes vám v seriály MôjAndroid.sk TIP predstavíme hneď dve aplikácie. Pôjde o offline anglicko-slovenské slovníky, ktoré si vyžadujú iba počiatočné stiahnutie niekoľkých MB dát. Sme v dobe, kedy je integrácia anglického jazyka do našej spoločnosti na vrchole. Názvy tovaru, film a televízia, internet či noviny – všade nájdeme anglické slová či celé anglické spojenia. Preto je dôležité, aby ste si dokázali vždy a všade pomocou svojho Android zariadenia preložiť anglické slová či výrazy do domácej slovenčiny. Pre tých, ktorí vo svojom Android smartfóne či tablete nemajú predplatený dátový paušál (a nielen pre nich) prinášame tieto offline slovníky, aby vám preklad uľahčili.

Free Dict: Slovak English

Prvým z 2 offline slovníkov bude Free Dict, ktorý ponúka prekladateľské offline slovníky aj v iných jazykoch. Okrem výborného prekladateľského slovníka ponúka táto aplikácia aj widget a audio výslovnosť. Tento slovník ponúka viac ako 138,000 párov výrazov, ktoré si môžete navzájom preložiť. Slovo, ktoré si chcete preložiť si môžete vyhľadať (slovo hľadá už počas písania) alebo si jednoducho môžete rolovať slovníkom, až kým nenájdete slovo, ktoré hľadáte. Hľadané slovo môžete dokonca zadať aj pomocou hlasového vstupu. Tento slovník je jednou z must-have aplikácií pre školákov či ľudí, ktorí sa denne stretávajú s neznámymi anglickými výrazmi. Pri prvom spustení si slovník stiahne niekoľko MB-ovú databázu, ktorú uloží na SD kartu, čím umožní fungovanie offline prekladania. Neváhajte a vyskúšajte si ho, je zadarmo!

Free Dict: Slovak English
BitKnights Ltd
Verzia 1.9.3 (25. 12. 2011)
Veľkosť 423 kB
1.5+

Zadarmo

 

WordLoad Dictionary

Ide o pomerne nový offline slovník, ktorý takisto ponúka prekladanie z/do anglických výrazov. Výsledky prekladu zobrazuje podľa najlepšej zhody a ponúka intuitívne prostredie. Bohužiaľ, ide o jednoduchší slovník, ktorý neponúka tak veľa informácií ako vyššie uvedený FreeDict. Vyhľadávané slovo či výraz sa vám zobrazí preložené iba v zozname spolu s podobnými výrazmi. Takisto chýba hlasový vstup či výstup, no keďže ide o novú aplikáciu, tieto nedostatky jej dokážeme odpustiť. Prostredie aplikácie pôsobí prepracovanejšie a graficky prívetivejšie ako pri Free Dict slovníku a preto dúfame, že sa najbližšou aktualizáciou rozšíria aj funkcie tohoto nádejného offline slovníka!

WordLoad Dictionary
Frozen Developers
Verzia 0.950 (15. 12. 2011)
Veľkosť 2,1 MB
1.6+

Zadarmo

 

Aký slovník používate vo svojom Android zariadení vy? Máte dátový paušál a využívate Google Translate alebo nejaký iný online slovník? Nehanbite sa a zverejnite svoj TIP na Android slovník nižšie v komentári!

3.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Achy77

  používam free dict a slovnikoid

  • bohus2010

   Já používám nový anglicko-český slovník PCT pro Android od firmy langsoft. Je sice za prachy (asi 2 stovky), ale je profi – velký, přehledný a dobře se s ním pracuje. Obsahuje slovní zásobu PC Translatoru. Jsem s ním maximálně spokojený!!! A úplně stejný (myslím ovládání) mám i v iPhonu.

 • Nemoxxl

  používam FreeDict a Google Translate

 • zdenko podobny

  ColorDict s týmito slovníkmi:
  Oxford Advanced Learner’s Dictionary, Collins COBUILD Advanced Learner’s Dictionary 2006, CMU American English spelling (sú z http://code.google.com/p/ppdict/downloads/list),
  Malý anglicko-slovenský slovník (http://www.sk-spell.sk.cx/mass-msas) a GNU/FDL Anglicko-Český slovník (na android markete ako “Czech-English Dictionary”)

 • Whiplash84

  ColorDict + prekonvertovane Lingea Lexicon slovniky do formatu, ktory ColorDict podporuje.

  • Mipo01

   Prosím ta cim si kontroloval tie lingea slovniky? Dok :-)

 • MMMaroko

  Používam FreeDict, super vecička! :)
  btw. španielsky niekto náhodou?

 • WordLoad Dictionary bude podporovať iné jazyky, aj Španielsky. EN-SK slovník bude rozšírený. Ďalšie aktualizácie budú vydané čoskoro, a funkcionalita bude doplnená.

 • daniel

  a nejake nemecko slovenske bi neboli pls offline

 • aptNutella

  Ako deykoweec povedal wordload bude podporovať aj iné jazyky samozrejme medzi ne patria tie najrozšírenejsie  ako nemecký,francúzsky a španielsky ale teraz sa snažíme vylepšiť anglickú databázu tak prosím buďte trpezliví 

 • Simon

  Neporadite nejaku sikovnu app na ucenie slovicok? V PC som používal LangMaster a rad by som mal nieco vzdy po ruke.

+