MojAndroid

Dnes vám v seriály MôjAndroid.sk TIP predstavíme hneď dve aplikácie. Pôjde o offline anglicko-slovenské slovníky, ktoré si vyžadujú iba počiatočné stiahnutie niekoľkých MB dát. Sme v dobe, kedy je integrácia anglického jazyka do našej spoločnosti na vrchole. Názvy tovaru, film a televízia, internet či noviny – všade nájdeme anglické slová či celé anglické spojenia. Preto je dôležité, aby ste si dokázali vždy a všade pomocou svojho Android zariadenia preložiť anglické slová či výrazy do domácej slovenčiny. Pre tých, ktorí vo svojom Android smartfóne či tablete nemajú predplatený dátový paušál (a nielen pre nich) prinášame tieto offline slovníky, aby vám preklad uľahčili.

Free Dict: Slovak English

Prvým z 2 offline slovníkov bude Free Dict, ktorý ponúka prekladateľské offline slovníky aj v iných jazykoch. Okrem výborného prekladateľského slovníka ponúka táto aplikácia aj widget a audio výslovnosť. Tento slovník ponúka viac ako 138,000 párov výrazov, ktoré si môžete navzájom preložiť. Slovo, ktoré si chcete preložiť si môžete vyhľadať (slovo hľadá už počas písania) alebo si jednoducho môžete rolovať slovníkom, až kým nenájdete slovo, ktoré hľadáte. Hľadané slovo môžete dokonca zadať aj pomocou hlasového vstupu. Tento slovník je jednou z must-have aplikácií pre školákov či ľudí, ktorí sa denne stretávajú s neznámymi anglickými výrazmi. Pri prvom spustení si slovník stiahne niekoľko MB-ovú databázu, ktorú uloží na SD kartu, čím umožní fungovanie offline prekladania. Neváhajte a vyskúšajte si ho, je zadarmo!

Free Dict: Slovak English
BitKnights Ltd
Verzia 1.9.3 (25. 12. 2011)
Veľkosť 423 kB
1.5+

Zadarmo

 

WordLoad Dictionary

Ide o pomerne nový offline slovník, ktorý takisto ponúka prekladanie z/do anglických výrazov. Výsledky prekladu zobrazuje podľa najlepšej zhody a ponúka intuitívne prostredie. Bohužiaľ, ide o jednoduchší slovník, ktorý neponúka tak veľa informácií ako vyššie uvedený FreeDict. Vyhľadávané slovo či výraz sa vám zobrazí preložené iba v zozname spolu s podobnými výrazmi. Takisto chýba hlasový vstup či výstup, no keďže ide o novú aplikáciu, tieto nedostatky jej dokážeme odpustiť. Prostredie aplikácie pôsobí prepracovanejšie a graficky prívetivejšie ako pri Free Dict slovníku a preto dúfame, že sa najbližšou aktualizáciou rozšíria aj funkcie tohoto nádejného offline slovníka!

WordLoad Dictionary
Frozen Developers
Verzia 0.950 (15. 12. 2011)
Veľkosť 2,1 MB
1.6+

Zadarmo

 

Aký slovník používate vo svojom Android zariadení vy? Máte dátový paušál a využívate Google Translate alebo nejaký iný online slovník? Nehanbite sa a zverejnite svoj TIP na Android slovník nižšie v komentári!

3.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+