MojAndroid

Určite už všetci viete, že aj na Slovensku je možné kúpiť platené aplikácie z Android Marketu. Chcete si takúto aplikáciu/hru kúpiť, no bojíte sa, že na vašom telefóne nebude hrateľná, bude vás nudiť alebo nebude robiť to, čo ste očakávali? Tento problém vám dnes pomôžeme vyriešiť. Nepôjde len o aplikácie na Markete ale aj na Amazon obchode.

Amazon je známy hlavne v USA a tu sa skrýva aj kameň úrazu. Hoci Amazon ponúka výbornú funkciu, ktorá umožňuje vyskúšať vyše 3700 aplikácií zadarmo, je to obmedzené len na územie USA. Samozrejme,  že tí šikovnejší prídu na to, ako tento “problémik” vyriešiť, no nie všetci to dokážu. Je to škoda, keďže Amazon začína byť zaujímavou firmou aj pre Európanov a bolo by už načase, aby aj oni mohli využívať služby tejto americkej firmy, ktorá si na trhu elektroniky drží stabilné miesto.

Ak však hovoríme o Android Markete, máme tu pre vás jednoduchý návod, ako vyskúšať akúkoľvek platenú aplikáciu bez toho, aby ste za ňu museli zaplatiť. Je to však časovo obmedzené na čas približne 10-12 minút a preto si pri tom treba dávať pozor, aby ste náhodou neprišli o peniaze, kvôli ktorým to robíte!

Nejde o nič zložité ani nelegálne. Trik je v tom, že musíte mať vyplnené platobné údaje na Markete, aby ste si danú aplikáciu, ktorú chcete vyskúšať, mohli zakúpiť. Postup si zhrnieme v pár bodoch:

1. Prihláste sa na Market a nájdite aplikáciu, ktorú chcete kúpiť (vyskúšať),

2. Stiahnite  a zaplaťte si za danú aplikáciu, od tejto chvíle máte cca 10 minút čas na vyskúšanie aplikácie,

3. Aplikácia sa vám stiahne a nainštaluje, skúšajte,

4. Do 10 minút aplikáciu odinštalujte priamo cez Market, nie v OS a ako dôvod udajte: “Bez komentára.”

5. Mali by ste mailom obdržať oznámenie, ktoré hovorí o tom, že vaša transakcia bola stornovaná a aplikácia nebude spoplatnená.

10 minút času by vám malo stačiť na vyskúšanie hrateľnosti či prostredia aplikácie.

POZOR! Aplikáciu takouto cestou môžete “vyskúšať” len raz ! ! ! Ak sa o to pokúsite pri rovnakej aplikácia druhý krát, budete za ňu musieť zaplatiť.

Už mi neostáva nič, len vám popriať veľa šťastia, aby nebol Google server starajúci sa o transakcie za platené aplikácie rýchlejší ako vy.

P.S.: MôjAndroid.sk neručí za prípadné spoplatnenie aplikácie pri tomto postupe :)

Zdroj: Labnol

 

1.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+