MojAndroid

Smartfóny a tablety s operačným systémom Android slúžia ľuďom nielen na komunikáciu či zábavu, ale aj na prácu. Android je systém nekonečných možností, preto existuje obrovské množstvo aplikácií a vylepšení pre zariadenia s týmto operačným systémom, ktoré pomáhajú ľuďom pri ich práci. Jednou zo základných aplikácií každého pracujúceho človeka je aplikácia na poznámky. Tam si človek píše svoje nápady, úlohy, postrehy, myšlienky. Všetko, čo potrebuje vedieť, no nemôže dlho držať v mysli. A jednou z výborných aplikácií na poznámky je aj Catch – aplikácia, ktorú si predstavíme v dnešnom diely nášho seriálu MôjAndroid.sk TIP.

Catch je aplikácia, ktorá je konkurentom známej aplikácie Evernote. Hlavnou myšlienkou tejto aplikácie je: “Zachyť všetko, na čom ti záleží!”. S Catch máte po ruke výborný nástroj pre vytváranie, spravovanie a zdieľanie vašich poznámok. Poznámky si môžete roztriediť do Stream-ov a priamo v nich určiť, kto si poznámky môže prezerať a s kým ich budete zdieľať. Po vytvorení novej poznámky do nej môžete vložiť text, fotografiu či audio nahrávku, kedykoľvek budete chcieť. Všetky vaše poznámky sa vďaka automatickej synchronizácii neustále zálohujú do cloudu, ktorý tak zabezpečuje ich dostupnosť na vašich Android či iOS zariadeniach a na vašom počítači cez webstránku catch.com. Svoje poznámky môžete triediť chronologicky podľa dátumu, podľa značiek (tagov) alebo hviezdičiek. Okrem týchto zaujímavých funkcií môžete ešte napríklad skenovať QR či čiarové kódy, aby ste si mohli do poznámky vložiť napríklad nápad na darček pre priateľa/-ku.

    

Ako to však v dnešnej dobe býva, všetko má svoje plusy a mínusy. Keďže je Catch bezplatnou aplikáciou a službou, má svoje obmedzenia. Mesačne môžete zadarmo – zdieľať 3 streamy (poznámkové bloky), nahrať 70 MB nových poznámok na cloud (nezáleží na celkovom objeme dát v cloude) a pridávať obrázky, audio a text do svojich poznámok do 70 MB limitu. Samozrejme, že si môžete zakúpiť aj niektorý s prémiových balíkov na stránke catch.com. Catch Pro ponúka za 5$ mesačne / 45$ ročne  celkovo 10 streamov, 1GB limit pre nové poznámky na mesiac a možnosť pripojenia kancelárskeho dokumentu (MS Word, MS Exel, …) do poznámky. Najvyšší Catch balík s označením Catch Premium ponúka za 20$ mesačne / 180$ ročne až 50 streamov, 5GB nových poznámok na mesiac a je označený ako ideálny typ balíka pre projektové tímy. Či sa rozhodnete využívať bezplatnú službu alebo si kúpite jeden z balíkov, necháme len na vás.

    

Catch je jednoznačne zaujímavou aplikáciou, ktorá ponúka výborné riešenie pre správu a vytváranie poznámok. Má jednoduché, prehľadné a funkčné prostredie, ktoré osloví nejedného človeka, ktorý hľadá aplikáciu tohto typu a osloví aj bezplatnými funkciami, ktoré budú priemernému človeku určite stačiť. Čo však tejto aplikácii chýba sú odškrtávacie zoznamy poznámok, ktoré by ešte viac zefektívnili vašu prácu s nimi. Ak vás táto aplikácia zaujala, kliknite na nasledujúci odkaz a stiahnite si ju zadarmo z Google Play Store!

– Catch Notes –

9.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+