MojAndroid

Čo znamená slovo launcher by mal ovládať už každý majiteľ Android telefónu. Na našej stránke sme si už predstavili veľké množstvo týchto špecializovaných aplikácií, no takýto typ ešte nie. BIG Launcher je prvým launcherom svojho druhu, ktorý bol vyvinutý pre starších ľudí alebo pre ľudí, ktorí majú problémy so zrakom. Tento launcher využíva veľké tlačidlá a veľké písmo pre optimalizovanie práce so smartfónom s operačným systémom Android, ktorý sa ocitne v rukách niekoho, kto má problém s menším písmom či tlačidlami (widgetmi, obrázkami, …).

Domáca obrazovka tohoto launchera používa veľké tlačidlá na prístup k základným funkciám zariadenia – telefón, SMS správy, fotoaparát, galéria, SOS tlačidlo a nainštalované aplikácie. Tlačidlá sú takto usporiadané automaticky, ich funkcie môžete však aj zmeniť.

SOS tlačidlo slúži na vytočenie vopred preddefinovaných telefónnych čísel alebo na zaslanie núdzovej SMS, ktorá v sebe obsahuje aj GPS súradnice. Vyššie uvedený tmavý motív je určený pre osoby trpiace poruchou typu Retinitis pigmentosa. Tlačidlá domácej obrazovky sa dajú ovládať aj fyzickými tlačidlami zariadenia a launcher ponúka medzi podporovanými jazykmi aj češtinu, takže práca s ním by nemala byť problémová. Okrem všetkých týchto funkcií je BIG Launcher kompatibilný aj s obrazovými čítačkami, ako napríklad Talkback.

Pokiaľ hľadáte prijateľné riešenie na zlepšenie práce so smartfónom pre vašich rodičov, starých rodičov alebo príbuzných, ktorý majú problémy so zrakom, BIG Launcher za cenu 0,99€ je super riešením. Je to vynikajúca cesta ako spojiť funkcionalitu s jednoduchým riešením a ovládaním. Pokiaľ si tento launcher zakúpite, nájdite si chvíľku aj pre nás a napíšte váš názor nižšie do komentárov. Ďakujeme.

Viac informácií získate na stránkach českých vývojárov tejto super aplikácie.

BIG Launcher
BIG Launcher Team
Verzia 1.3 (14. 10. 2011)
Veľkosť 793 kB
2.1+

24,48 Kč

Zdroj: biglauncher.com

15.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+