MojAndroid

Mnohí z vás si hovoria, že by chceli schudnúť. Kúpia si knihu, videokazetu, stiahnu z internetu pár dietových kúr či prečítajú nejaké fórum. Čo tak stiahnuť si pár bezplatných aplikácií do svojho Androidu a strácať kilogramy hravo pomocou telefónu? Hovoríte si, že sa to nedá? Tak to skúste! Blíži sa predsa leto a určite sa chcete ukázať aj na kúpaliskách. :-)

Calorie Counter – MyFitnessPal

Prvou aplikáciou, ktorá by vám mohla pomôcť pri strácaní nežiaducich kilogramov je MyFitnessPal. Funguje to na 4 princípoch. Prvým je FOOD – JEDLO – aplikácia obsahuje databázu s viac ako 750,000 jedlami, ktorá sa denne aktualizuje. Pomocou tejto aplikácie zistíte, koľko kalórií, tuku, bielkovín, uhľovodíkov, cukru, … dané jedlo obsahuje. Dokonca, aplikácia podporuje Barcode Scanner, pomocou ktorého jednoducho zosnímate čiarový kód nejakého jedla a aplikácia vám ho v databáze automaticky vyhľadá a poskytne vám o ňom informácie, ktoré potrebujete. Často prezerané jedlá sa ukladajú do obľúbených a neskôr si ich nájdete ľahšie. Takisto môžete počítať kalorickú hodnotu vami vytvoreného jedla (receptu), ktorý si môžete vytvoriť priamo v aplikácii.

Ďalším princípom je EXERCISE – CVIČENIE – aplikácia obsahuje viac ako 350 predvolených cvičení zameraných na drepy, sed-ľahy či kliky. Môžte si samozrejme vytvoriť nekonečné množstvo vlastných cvičení. Takisto môžete zadať spálené kalórie zo strojov, na ktorých cvičíte.

GOALS – CIELE – vám umožnia určit si “strop” vašich cvičení pomocou veku, váhy, štýlu či aktivity. Dôležité hlavne v situácii, kedy máte špecifické predpisy od doktora či špecialistu.

REPORTS – SPRÁVY – zapisuj si svoje pokroky s váhou či merania a neskôr sa k nim vráť v rámci motivácie. Aplikácia ti poskytne denný sumár s kalóriami a všetkými ostatnými hodnotami. Viac zistíte na stránke MyFitnessPal, kde okrem iného nájdete aj výsledky a recepty iných užívateľov tejto aplikácie.

Android Market /   AppBrain

veľkosť: 2,1 MB

RunKeeper

Ďalšou zaujímavou aplikáciou, ktorá by vám mohla pomôcť pri vašej športovej aktivite je RunKeeper. Stačí stlačiť Štart, keď začínate s nejakou aktivitou ako napríklad beh, bicyklovanie, chôdza či korčulovanie. RunKeeper pomocou GPS-ka vo vašom Androide vypočíta takmer všetko. Vzdialenosť, ktorú prejdete, čas, ktorý ste na danú aktivitu potrebovali, rýchlosť, ktorou ste bežali, išli,…Samozrejmosťou je aj zobrazovanie spálených kalórií, tepovej frekvencie či dráhy priamo na mape. RunKeeper vám pomôže pri cvičení aj zvukovými podnetmi, ktoré vás majú “nakopnúť” či prispôsobiteľným intervalom cvičenia. Pokiaľ ste sa rozhodli bežať na bežiacom páse, môžete ručne zadať parametre priamo do aplikácie, čím zmeníte parametre meraní.

Pokiaľ vás zaujímajú informácie o monitorovaní tepovej frekvencie, navštívte stránku http://runkeeper.com/heart-rate-monitoring.

Android Market /   AppBrain

veľkosť: 2,5 MB

CardioTrainer

Poslednou aplikáciou, ktorú v tomto článku predstavíme bude CardioTrainer. Táto aplikácia je vynikajúcim pomocníkom pri chôdzi, behaní, bicyklovaní a ďalších aktivitách. Nainštalovaním tejto aplikácie získate zadarmo fitness trénera a množstvo diet, ktoré by vám k schudnutiu mali pomôcť ľahko a jednoducho. Dokonale ovládnete vnútorné i vonkajšie aktivity, keďže sa vám zobrazujú spálené kalórie, využívate GPS a dokonca aj pedometer (počítadlo krokov). V aplikácii je integrovaný hlasový výstup a hudobný prehrávač. Môžete si takisto pozrieť aktivity a výsledky vašich priateľov, ktoré vás môžu motivovať k lepšiemu výkonu. Môžete si naplánovať cvičenia a to dokonca aj s pripomienkami. Táto aplikácia je prvým oficiálnym partnerom projektu Google Health. Pomocou Polar’s Bluetooth Heart Rate Monitor môžete priamo počas aktivity sledovať činnosť a frekvenciu vášho srdca. Nájdete tu aj mód racing, v ktorom si môžete porovnávať so svojimi priateľmi vaše skóre.

Android Market /   AppBrain

veľkosť: 6,4 MB

Pokiaľ aj vy poznáte aplikáciu, ktorá vám pomohla schudnúť a nie je vyššie spomenutá, budeme o nej radi čítať vo vašich komentároch :)

10.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+