MojAndroid

Mnohým z nás sa už stalo, že sme prišli o svoje SMS, ktoré obsahovali cenné informácie a veľmi nás to mrzelo. Aj ja osobne mám so stratou SMS-iek skúsenosť. Nepozornosťou som si vymazal niekoľko stoviek SMS. Vtedy som si povedal, že by som si nemusel búchať hlavu o stôl, kebyže mám SMS zálohované. Práve preto si dnes ukážeme, ako na svojom Android telefóne môžeme zálohovať SMS :)

Existuje niekoľko aplikácii a spôsobov. My si dnes predstavíme tieto metódy:

1. SMS Backup+

Jednoduchá aplikácia, ktorá je však funkčná len s Gmail účtom/Google kalendárom. Osobne túto aplikáciu používam a veľmi ju chválim. Je prehľadná a ponúka presne to, čo potrebujete. Po spustení sa pripojíte k svojmu účtu na Gmaili (musíte to spraviť pomocou web prehliadača). Potom už len nastavíte interval aktualizácií, ktoré môžu byť aj automatické. Zálohovať môžete SMS, MMS a zoznam hovorov. Dokonca táto aplikácia ponúka aj možnosť vrátiť vymazané SMS a zoznam hovorov do telefónu. Autori upozorňujú na možné problémy pri inštalácii app na SD kartu a pri mobilných telefónoch značky Motorola.

Android Market /  AppBrain

veľkosť: 1071 Kb

2. SMS Backup & Restore

Ďalšia jednoduchá app, ktorá dokáže zálohovať vaše SMS-ky. Táto to robí konkrétne na SD kartu a súbor, ktorý obsahuje zálohované SMS má príponu XML. SMS si môžete zálohovať, obnoviť, prezerať zálohované SMS, naplánovať zálohovanie, vybrať si konverzácie, ktoré chcete zálohovať či dokonca poslať zálohu SMS správ cez mail. MMS táto aplikácia bohužiaľ zatiaľ nezálohuje (ani zoznam hovorov). Táto app má taktiež problémy s Motorolami. Na Markete má väčšinou kladné ohlasy, keďže k funkcionalite netreba Gmail konto ale len SD kartu, ktorú má takmer každý.

Android Market /  AppBrain

veľkosť: 170 Kb

3. Smart Bar + Uppidy (od XDA člena Pyr0TeK-a)

PyroTeK z XDA fóra napísal akýsi návod na zálohu SMS v telefóne a tak si ho predstavíme ako jednu z metód, ako si zálohovať svoje SMS. Pre mňa to je dosť nevyhovujúca metóda, ktorá v sebe zahŕňa aj skrytie aplikácie, ktorá vykonáva zálohu SMS, aby záloha prebiehala “v tichosti”. No pre pedantných majiteľov Androidu je možno práve toto metóda, ktorú si vyberú.

Návod:

1. Stiahnite si Smart Bar a Uppidy pomocou nasledujúcich odkazov:

Smart Bar

Android Market

AppBrain

veľkosť: 926 Kb

Uppidy

Android Market

AppBrain

veľkosť: 492 Kb

2. Otvorte Uppidy a vytvorte si účet na stránke www.uppidy.com. Po vytvorení účtu si app nakonfigurujte podľa svojich predstáv (interval zálohovania, …),

3. Po nastavení Uppidy otvorte Smart Bar,

4. Na úvodnej obrazovke zvoľte Application manager,

5. Dlhšie podržte Uppidy a zvoľte Hide app (skryť), pokiaľ Uppidy neskrylo, skúste stlačiť Restart, prípadne vypnite a zapnite telefón,

6. Ak chcete Uppidy “odokryť”, spravte tak v Hidden Apps.

SMS budú zálohované na stránke www.uppidy.com na vašom Uppidy účte.

Zdroj: Talkandroid

13.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+