MojAndroid

Aj vy patríte medzi Android používateľov, ktorí si radi na svojom zariadení pozrú peknú predpoveď počasia? Na Markete nájdete obrovské množstvo pekných aplikácií, ktoré vám takú predpoveď môžu poskytnúť a dnes si predstavíme jednu z nich – 1Weather. Už len meno autora aplikácie – OneLouder – hovorí o tom, že pôjde o veľmi dobre dizajnovo prepracovanú aplikáciu, ktorá je ďalším projektom autora po aplikáciách TweetcasterFriendcasterBaconReader, ktoré si na Android Markete doteraz získali obrovskú obľubu, aj vďaka svojmu špecifickému dizajnu. Počasie 1Weather je určené len pre lepšie vybavené smartfóny, nakoľko využíva na prezentáciu počasia náročnejšiu grafiku a zobrazuje veľké množstvo údajov. A zobrazovaných údajov je naozaj obrovské množstvo.

Aplikácia 1Weather ponúka komplexnú predpoveď všetkého, čo sa počasia týka. Je však obrovskou škodou, že táto aplikácia spolupracuje len s americkými satelitmi, takže na predpoveď v našich končinách si budete musieť ešte počkať. Dúfajme, že príde v najbližšom update-e. Tu sú údaje, ktoré môžete z 1Weather vyčítať:

  • Dnešné počasie – poloha, dátum, teplota, vlhkosť, zrážky, rýchlosť vetra…
  • 7-dňová predpoveď – predpoveď počasia na najbližší týždeň s krásnou animáciou
  • Upozornenia na “drsné” počasie
  • Zrážky – rozdelené na dni, podľa pravdepodobnosti v %
  • Radar – aktuálny satelit, z ktorého aplikácia čerpá údaje
  • Slnko a Mesiac – východ a západ Slnka a Mesiaca, spolu s lunárnou fázou
  • Tweets – zobrazuje príspevky o počasí z daného miesta na Twitteri
  • Top Weather Pics – najlepšie obrázky, na ktorých je zachytené počasie

Aplikácia (samozrejme) obsahuje aj widget o veľkosti 2×2 políčka, na ktorom sa vám zobrazuje aktuálna teplota, dátum, región aj zrážky, no informácie, ktoré sa vám na widgete budú zobrazovať si môžete nastaviť v nastaveniach. Tým sa táto aplikácia stáva zas o čosi výnimočnejšou, personalizácia widgetu poteší určite mnohých potenciálnych používateľov. Po dotyku widgetu sa dostanete do hlavnej aplikácie s nastaveniami. Ak sa vám vaše zariadenie nezobrazí medzi podporovanými, nezúfajte a stiahnite si 1Weather pomocou tohto .apk odkazu. Čo hovoríte na túto aplikáciu? Páči sa vám jej dizajn? Stiahnete si ju alebo počkáte na podporu európskych satelitov? Svoj názor môžete vyjadriť v komentári na konci tohto článku.

1Weather
OneLouder Apps
Verzia 1.1 (26. 1. 2012)
Veľkosť 3,1 MB
2.1+

Zadarmo

Zdroj: AndroidPolice

28.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+