MojAndroid

Práca s fotografiami už nie je len záležitosť PC. Dnešné smartfóny disponujú výkonom, ktorý takéto činnosti hravo zvláda. Preto sa dnes pozrieme na 10 aplikácií, ktoré vám uľahčia, spríjemnia alebo vylepšia prácu s fotografiami vo vašom Android telefóne.

1. Pudding Camera

Táto aplikácia má príjemné používateľské rozhranie, ktoré je však niečím výnimočné. Neposkytuje zvyčajné textové zoznamy, ale vytvára malé “thumbnail”-y, akési miniatúry, pomocou ktorých si vyberáte efekty, ktorými zmeníte vašu fotografiu. Fotografie pomocou tohoto programu nielen upravíte, ale aj spravíte. Východzie rozlíšenie je plné (full), takže na FB, Twitter či Me2Day zdieľate krásne, veľké obrázky. Obrázky sa automaticky ukladajú na server Pudding (by Paran.), kde treba mať account.

Obrázky:

QR kód:

Android Market /   AppBrain

2. FxCamera

Aplikácia, ktorú mnohí z nás už poznajú. Ponúka tieto efekty: ToyCam, Polandroid, Fisheye, SymmetriCam, Warhol a Normal. Na jej fungovanie vám treba SD kartu. Nie je to aplikácia, ktorá vám pri akcii urobí fotografiu s filtrom do pár sekund, no ak fotíte statické objekty alebo sa na záber dlhšie pripravujete, môžete spraviť naozaj krásne fotky.

Obrázky:

QR kód:

Android Market /   AppBrain

3. Vignette Demo

Aplikácia vám ponúkne veľké množstvo filtrov a rámov, ktoré sa dokopy všetky dajú kombinovať, čo vám umožní vytvoriť krásne obrázky. Avšak, východzie rozlíšenie je dosť malé, takže sa uplatní maximálne pri zdieľaní na sociálne siete. Do prezentácie by som takéto obrázky určite nevolil. Ako z názvu vyplýva, ide o demo verziu.

Obrázky:

QR kód:

Android Market /   AppBrain

4. Little Photo

Hoci v názve nájdete “little”, aplikácia ponúka prekvapujúce UI. Ponúka veľké množstvo efektov a aj úprav fotografií, ktoré tentokrát po upravení zostávajú vo vysokej kvalite a veľkosti. Fotky spravené touto aplikáciu sa ukladajú do priečinku na SD karte. Efekty sa dajú meniť jednoducho dotykom.

Obrázky:

QR kód:

Android Market /   AppBrain

5. Retro Camera

Veľmi zaujímavá aplikácia, ktorá je od iných rozlišná v tom, že efekty si nevolíte až po spravení / vybratí fotografie. Na začiatku si zvolíte, akým retro-fotoaparátom by ste radi svoju fotografiu odfotili a následne sa užívateľské prostredie zmení na daný typ fotoaparátu. Hľadáčik, spúšť a všetko ostatné sa zmenia do retro módu. Spravené fotografie si prehliadate v “čiernej komore” a môžete ich zdieľať na sociálne siete alebo mailom.

Obrázky:

QR kód:

Android Market /   AppBrain

6. Action Snap

Aplikácia, ktorá vám na rozdiel od iných neposkytuje žiadne filtre. Jej úlohou je zachytiť multi-photo, čo znamená, že dokáže spraviť niekoľko záberov za sebou v krátkom časovom rozmedzí. Obrázky môžete zachytiť a uložiť do foriem 1×4, 2×2 alebo 3×3. Čas medzi jednotlivými snímkami si môžete nastaviť od 0,01 sekundy do 5 sekund alebo ručne. Určené pre ľudí v pohybe!

Obrázky:

QR kód:

Android Market /   AppBrain

7. A World of Photo (free)

Takisto nejde o aplikáciu, ktorá vám ponúka úpravu fotiek filtrami. Ide o akúsi sociálnu hru. Môžete sa prihlásiť alebo hrať ako guest. Pointou je, že sa pripojíte a zobrazí sa vám mapa, na ktorej sa po lokalizácii ocitnete aj vy. Ak vás označí niektorý z hráčov, musíte spraviť foto čohokoľvek, čo je okolo vás a poslať mu to, takže vám treba pripojenie na internet. Samozrejme, že nemôžete odfotiť všetko, existujú isté podmienky, čo na fotkách môže byť. Na fotenie môžete využívať aj niektorú z vyššie uvedených aplikácií. Prostredie by bolo treba ešte trochu prepracovať, ale aj tak stojí za odskúšanie.

Obrázky:

QR kód:

Android Market /   AppBrain

8. Photo Illusion

Touto aplikáciou fotku nespravíte a tak budete potrebovať nejakú z galérie. Aplikácia ponúka mnoho filtrov a efektov ako napríklad rybie oko alebo zrkadlové odrazy, dokonca aj mozaiku. Na Markete okolo 1,000,000 stiahnutí, čo zrejme svedčí o obľúbenosti. Obrázky môžete aj rotovať či rezať.

Obrázky:

QR kód:

Android Market /   AppBrain

9. Roidizer

Táto aplikácia vám pomôže vytvoriť fotografie ako na polaroide. Predtým ako začnete fotiť si vyberete druh filmu. Po odofotografovaní môžete k obrázku pridať popis rôznymi fontami. Veľkosť obrázka je v konečnej fáze slušná, no nie veľká. Avšak, ak chcete zaujať kamarátov alebo uspokojiť svoje túžby po spomienkach, táto aplikácia poslúži dobre :)

Obrázky:

QR kód:

Android Market /   AppBrain

10. Camera360 Free

Posledná spomínaná aplikácia sa bude niesť v hesle: “To najlepšie na koniec”. Ponúka veľké množstvo efektov, scén aj filtrov, ktoré z tejto aplikácie robia fakt zaujímavú voľbu pri úprave fotografií. Menu je zložené z veľkých tlačidiel, takže sa isto nepomýlite :) Pri poriaďovaní fotografie sa máte možnosť vyhrať s mnohými nastaveniami, čo iné aplikácie v takom množstve neponúkajú. Je tu menší problém s bugmi, no ten by mala vyriešiť platená verzia.

Obrázky:

QR kód:

Android Market /   AppBrain

Pokiaľ poznáte aj vy nejakú aplikáciu, ktorá stojí za odskúšanie, podeľte sa s nami v komentároch. Budeme iste radi :)

Zdroj: Mashable.com

12.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+