MojAndroid

Do redakcie sme na testovanie dostali novinku na slovenskom trhu – smartfón Huawei Sonic U8650, ktorý nám zapožičala firma Agem Computers, výhradný distribútor produktov tejto značky. Tento smartfón zaujme každého hlavne vzhľadom a priaznivo nízkou cenou. Mnohí ho označujú za konkurenciu pre LG Optimus One, ktorý sa od Huawei Sonic líši menším displejom no silnejšou batériou. Poďme si ho teda bližšie predstaviť.

Parametre:

operačný systém: Android™ 2.3 Gingerbread s 3D nadstavbou

rozmery: 116 x 61 x 12 mm

hmotnosť: 120 g

displej: TFT, dotykový (kapacitný), HVGA 320 x 480 b., 262 144 farieb, 3,5” (89 mm)

procesor: Qualcomm MSM7227, 600 MHz, GPU Adreno 200

pamäť: 256 MB RAM, 512 MB vstavaná pamäť, microSD karta (do 32 GB)

fotoaparát: 3,2 Mpix, záznam videí (.mp4) 480×800 b.

porty: microUSB, 3,5 mm jack

spojenie: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 7,2 Mbps), HSUPA, Wi-Fi IEEE 802.11 b/g, Bluetooth 2.1

batéria: Li-Ion 1 400 mAh

iné: G-senzor, proximity senzor, GPS, FM-rádio, lepšia kvalita signálu vďaka Diversity RX, kompas

Konštrukcia

Huawei Sonic je smarftón s pevnou konštrukciu vyrobenou z kvalitných plastov. Po obvode je tento smartfón lemovaný lešteným strieborným plastovým pásikom, čo mu spolu s pogumovaným časťami dodáva luxusný vzhľad. Plasty pri používaní nevŕzgajú.

Pri odoberaní zadného krytu som mal menšie problémy, odoberal sa dosť ťažko. S počtom otvorení zadného krytu klesala aj náročnosť otvárania. Na zadnej strane sa nachádza šošovka 3,2 Mpix fotoaparátu bez blesku a autofókusu s popisom pixelov, logo Huawei a reproduktor, ktorý je tvorený dvoma sympatickými pásikmi v ľavom dolnom rohu.

Prednej strane dominuje 3,5″ dotykový displej sprevádzaný štvoricou kapacitých tlačidiel pod ním. Nad displejom sa nachádza LED dióda zobrazujúca stav skrytá za mriežkou spolu s reproduktorom pre hovory. Displej bol v porovaní s HTC Wildfire (320×240 TFT) krajší aj lepšie čitateľnejší na priamom slnku. Ľavý bok obsahuje dvojicu hardvérových tlačidiel, ktoré ovládajú zvuk. Pravá strana je prázdna, bez tlačidiel.

Spodku smartfónu dominuje microUSB konektor určený na napájanie či lokálny prenos dát. Vrchná strana obsahuje 3,5 mm jack určený pre slúchadlá a tlačidlo vypínania, ktoré je jediným tlačidlom, čo rozsvieti a odomkne displej. Hneď pri tomto tlačidle sa nachádza aj medzera určená na odoberanie zadného krytu.

Pod krytom sa skrýva 1400 mAh batéria, ktorá dodáva Huaweiu šťavu. MicroSD karta sa dá do telefónu zasunúť aj pri vloženej batérii, na vloženie SIM karty však baterku musíte vybrať.

Každý dotyk, ktorý som vykonal bol sprevádzaný nepríjemným vibrovaním, ktoré sa, samozrejme, dá aj vypnúť. Toto vibrovanie však z telefónu robilo o 2 triedy nižší smartfón, pôsobilo lacno a celkovú kvalitu konštrukcie o dosť znižovalo.

Systém

Android 2.3.3 Gingerbread je poháňaný procesorom Qualcomm MSM7227 s taktom 600Mhz, ktorý svojím výkonom celkom prekvapil. Pri viacerých akciách naraz bolo však cítiť spomalenie. Dáta si môžete uložiť vo vstavanej pamäti s hodnotou 512 MB a na microSD karte do 32GB. Mne ukázalo 17,9 MB dostupného miesta v telefóne, čo bolo zrejme spôsobené problémami s nainštalovaním driveru, ktorý som nenašiel ani na oficiálnych stránkach Huawei. Sonic je oproti iným modelom vo svojej triede výnimočný okrem iného aj svojou nadstavbou Androidu. Tá ponúka 3D prostredie známe z launchera SPB Shell 3D, ktoré však podľa môjho názoru trochu spomaľuje chod telefónu. Pri použití náhradného launchera sa chod telefónu o čosi zrýchlil. Telefón mal hneď po spustení všetky svoje hlavné obrazovky preplnené widgetmi, skratkami a rôznymi typmi, čo taktiež spomalilo chod systému. Celkovo som však z rýchlosti systému prekvapený, rýchlosť kombinácie 600 Mhz procesor + 3D prostredie by som tipoval menšiu.

Hlavné obrazovky (5) sú sprevádzané pri posúvaní 3D efektom kocky, ktorý je celkom plynulý. Huawei vsadil na kreativitu a ponúka niekoľko ikon a widgetov vlastného návrhu. Menší problém som mal s widgetom hodín, ktorý mi sám od seba zmenil mesto na Washington a zobrazoval mi čas, ktorý bol vo Washingtone. Inak je prostredie príjemné a poteší napríklad aj možnosťou posúvania ikon v menu podľa vlastného usúdenia či možnosťou odinštalovať aplikáciu pomocou ikony v menu (pri úprave pozície ikony použitím červeného krížika v ľavom hornom rohu ikony).

Notifikačná lišta ponúka ovládací prvok napájania pre nastavenie Wi-Fi, Bluetooth, GPS, prepínanie dát a automatické otáčanie displeja, čo ma potešilo. Okrem toho zobrazuje dátum a upozornenia, ako každá iná lišta. Medzi predinštalované aplikácie patria napríklad Streamy pre sociálne siete, Documents To Go pre prácu s dokumentami, HiSpace, čo je market s aplikáciami, ktoré vám ponúka podľa istých kritérií či Inteligentný manažér, ktorý dokáže spracovávať vaše dáta.

Vo výkonnostných testoch uspel Huawei Sonic nasledovne:

Quadrant Standart: 873 b.

Neocore: 52 FPS

Linpack: 7,488 MFLOPS


Výsledky sú aj napriek použitému procesoru prekvapujúce.

Multimédiá

Huawei Sonic disponuje 3,5″ TFT displejom v HVGA rozlíšení, ktorý má pixeláciu zhodnú s LG Optimus One. Napriek menšiemu rozlíšeniu je však displej kvalitný, čo sa zobrazovania týka, pri bežnom používaní si na menšie rozlíšenie časom určite zvyknete. Dotyková odozva je miestami problematická, párkrát sa mi stalo, že displej na dotyk nezareagoval správne. Vďaka svetelnému senzoru a automatickému jasu je displej aj na priamom slnku dobre čitateľný, nemal som problém prečítať žiadny údaj.

Fotografie a videá si môžete prezerať v 3D galérii, ktorá je dobre a intuitívne spracovaná. Okrem fotografií, ktoré ste poriadili svojim fotoaparátom sa vám zobrazujú aj albumy z Picasy. Nemal som potrebu ani pocit, že by som mal túto Galériu vymeniť za nejakú náhradu z Android Marketu.

Prehrávač hudby s označením Huawei Hudba je ladený do ružovo-fialova a okrem iného poskytuje aj prehrávanie hudby po priečinkoch, čo beriem ako plus. Prehrávaču nemám čo vytknúť, kvalita zvuku z reproduktoru je priemerná. Na videá v menu nenájdete špeciálny prehrávač a prehráte ich iba pomocou Galérie. Skúšal som niekoľko formátov videa a Huawei nemal s prehrávaním žiadne problémy, akurát pri väčšom videu (.avi 600×320 1090 kbps/25 FPS so stereo zvukom 123 kbps, 48 kHz) mi párkrát zaseklo na moment obraz.

Súčasťou systému je aj FM rádio. Citlivosť príjmu je dobrá, avšak rádio nedisponuje RDS ani RT funkciou. Jedným dotykom máte k dispozícii prepínanie kanálov, prepínanie slúchadiel a reproduktora, zastavenie a spustenie rádia či zoznam kanálov. Dodávané slúchadlá poskytli dostatočne kvalitný zvuk, vzhľadom na cenu tohto smartfónu.

Prejdime na fotoaparát. Ten poskytuje rozlíšenie 3,2 Mpix, čo je v dnešnej dobe málo. Nehľadajte LED diódu ani iný typ blesku, pretože ho nenájdete. Fotografie a videá tak môžete zachytávať len v dobrých svetelných podmienkach, v prítmí bola kvalita snímania značne nižšia. Čo by ste však očakávali za takú cenu? Fotoaparát ponúka nastavenia megapixelov, kvalitu fotky (veľmi jemná, jemná, normálna) a efekty ako sépia, negatív, čiernobielo či voda. Ponúka aj vyváženie bielej a zoom až 2,8x. Pri videu sú poskytnuté rovnaké efekty, takisto vyváženie bielej a 4 stupne kvality – vysoká(30m), nízka(30m), MMS a YouTube.

Ukážky videa a fotografií v najvyššej možnej kvalite si môžete pozrieť nižšie.

Komunikácia

Ku komunikácii pomocou tohoto telefónu nemám žiadne výhrady. Hovory boli na dobrej úrovni. SMS správy dostali od Huawei vývojárov nový obal, takisto ako e-mail aj kontakty. Číselník je pri vytáčaní v 12-tlačidlovej podobe ako u každého telefónu. Pri vytáčaní si môžete vybrať medzi obľúbenými kontaktmi, kontaktmi či zoznamom hovorov. E-maily sú riešené jednoducho, po otvorení aplikácie pre ich správu sa vám zobrazí iba zoznam s predmetmi jednotlivých mailov a čas ich odoslania/prijatia. Ďalšie funkcie spustíte až kapacitným tlačidlom Menu. Nechýbajú upozornenia na nové e-maily v notifikačnej rolovacej lište. Správy aj e-maily sa píšu pohodlne.

Pripojenie cez Wi-Fi bolo bezproblémové, natívny prehliadač je pomalší než náhrady z Android Marketu. Pri prehliadaní webu pomocou mobilnej siete bolo načítavanie stránok dosť pomalé, no nestretol som sa so žiadnym problémom, ani pri Wi-Fi ani pri inom pripojení. Nechýbala, samozrejme, implementácia sociálnych sietí, v Menu ju nájdete pod ikonou Streamy. Prihlásiť sa môžete na Facebook, Twitter či Flickr.

Batéria

Výdrž batérie pri fotografovaní (0,5h), natáčaní videa (0,5h), počúvaní hudby (2h), občasnom hraní hier (0,5h), prehliadaní internetu 3G/Wi-Fi(2h) a niekoľkých hovoroch (0,5h) bola niečo viac ako 24 hodín. V pohotovostnom režime batéria “zožrala” cca 15% batérie za 24 h.

Záver

Huawei Sonic je smartfónom, ktorý by si mohol získať hlavne mladých ľudí, ktorí nemajú vysoké nároky. Pomerom cena/výkon si však môže získať oveľa väčšie spektrum ľudí a môže byť výborným prvým zariadením s Androidom, ktoré si kúpite. Pre bežného človeka je to ideálne zariadenie pre každodennú prácu, hovory, SMS, prehrávanie hudby a občasné prehliadanie internetu. Kvalita telefónu je v pomere k cene dosť vysoká. Je to krajší variant pre konkurenčný LG Optimus One (môj subjektívny názor).

Plusy:

+ výborný pomer cena / výkon

+ kvalita materiálov

+ 3D prostredie s mnohými funkciami

Mínusy:

– slabý fotoaparát

– občasné problémy s odozvou na dotyk

– problém s nainštalovaním drivera a s tým spojené problémy

Hodnotenie MôjAndroid.sk

7z10

 

22.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Sir_Joker_ZA

  lol fotene pomocou HTC EVO 3D :D

  • a podla coho si na to prisiel ? :)

  • Ondrej_Licko

   Máš pravdu. Môj notebook nedokázal nájsť a nainštalovať driver a preto sme sa museli uchýliť k takémuto spôsobu zachytávania prostredia, ktoré je dúfam lepšie, ako nič. Ospravedlňujem sa, ale inak to nešlo. 

   • abc

    tento telefon mam a po pripojeni sa ukazu dva disky a este jedna akoby virtualna mechanika (total commander) a tam su aj drivere aj link na stranku vyrobcu

 • Beloch

  ako na ňom nastavím mp3-ku ako bežný vyzváňací tón?

 • Beloch

  Aby to nevyzeralo, že som lajk v Androide, ale bežne je v ponuke si vybrať svoju melódiu, ale tu to nieje vo zvukoch a ani cez ich vstavaný file browser sa neviem dopátrať, kam si ich  telefón ukladá, resp. default-ná zložka. Ani v browser-i není možnosť nastavenia ako zvonenia, len spustí melódiu.

 • Beloch

  Mám to, ide to cez browser, len tú pesničku mi nešiel telefón celkovo v telefóne len na karte cez browser. Ostatné songy sú aj v prehrávači aj v možnostiach…asi zlý formát

 • MNm

  To aj niekto veri benchu v ktorom je Desire horsi ako toto?

 • zolo_sk

  “akurát pri väčšom videu mi pár krát zaseklo na moment obraz”
  No a niečo konkrétnejšie by nebolo? Celá recenzia je len stručný opis. Fakt som sa veľa nedozvedel. Aké je to väčšíe video? Rozmerom, datovým tokom? Výdrž je tiež pochabo popísaná, nič konkrétne ako napríklad, 3 hodiny video, 2 hodiny hudba, internet 5 hodín, 20 minút telefonovanie, … Mali ste ho napríklad nechať bez pohybu 24 hodín a potom pozrieť stav vybitia batérie. To by bolo aspoň trošku objektívnejšie. Kde je nejaké porovnanie displeja a jeho zobrazovania? Napríklad s tým HTC čo vám leží na jednej fotke. Fotiť ste mali nejakým lepším foťákom. Vcelku amatérska recenzia. Teraz aby som hľadal na internete niečo lepšie.

  • Ondrej_Licko

   Išlo o 700Mb video .avi 600×320 1090 kbps/25 FPS so stereo zvukom 123 kbps, 48 kHz. Prepáčte, ale počítal som s tým, že ľudia si takýto smartfón nekúpia kvôli filmom. Výdrž batérie – 2h hudba, 2h internet Wi-Fi + 3G, 1h fotografovanie + video, 30 minút telefonovanie, 30 minút hranie hier, 19 hodín pohotovostný režim so zapnutou Wi-Fi. Za 24 h bez pohybu bol stav batérie o cca 10-15 % nižší. Displej bol v porovnaní s HTC Wildfire krajší, väčšie rozlíšenie aj lepšia čitateľnosť na slnku. 

   • zolo_sk

    A to by ste sa čudovali ako často sa používa na filmy. Napríklad moje dve deti majú okrem mobilov aj mp4 prehrávače Transcendt a Creative (parádny displej) s rozlíšením 240×320 a dcéra si sama sťahuje práve také filmy a na PC si ich prekóduje aby sa dali presne pozerať na tom prehrávači. Takto by nemusela prekódovať. Preto ma to zaujímalo. Jasne, že z netu budú rôzne kvality, ale mohli by ste dodatočne otestovať aj nejaké iné prehrávače. Tie možno lepšie využijú výkon a prehrajú plynule aj vyššie datové toky. Výdrž v záťaži žiadny nemá extra veľkú, ale práve tá výdrž bez záťaže už dáva celkom prehľad o tom, ako dlho vydrží pre toho, čo len telefonuje. Keby to bolo 15%, tak by vydržal 9 dní, s občasným telefonovaním by 5 dní mohol vydržať. Taký SGS v idle vydrží snáď 3 dni iba. A ďakujem aspoň za takéto subjektívne porovnanie displeja. Telefón pre mládež 10-15 rokov ideálny.

 • DerKom82

  Nejak som nepochopil to o tých 17,9 MB dostupného miesta v telefóne. Jedná sa o volné miesto v stavanej pamäti telefónu ???

  • Ondrej_Licko

   Do svojho PC som nedokázal nájsť/nainštalovať driver. Po nainštalovaní driveru pre  Android 2.3.3 pomocou SKD mi telefón našlo a celkovú voľnú pamäť mi ukázalo 17,9 MB. Možno je to len môj prípad, kedy sa telefón “nedohodol” s PC.

   • DerKom82

    Aha, už rozumiem. Nebolo by však jednoduchšie zistiť dostupnú voľnú pamäť telefónu priamo cez systém v “nastavenia – ukladací priestor – pamäť k dispozícii”. Zaujímalo by ma totiž koľko MB je voľných pre užívateľa z celkovej veľkosti internej pamäti telefónu.

  • zolo_sk

   Niekde som čítal, že tých 512 MB je celková pamäť, z toho ak je RAM 256 MB, tak ostáva 256 na zvyšok, kde sú uložené aplikácie. 3D shell asi niečo tiež zoberie. Do toho zvyšku sa dá nainštalovať pár programov. Zvyšok na kartu. Našťastie 2.3.3 už podporuje app2sd. Takže to tak vyzerá, že všetko treba inštalovať na SD kartu a aplikácia, ktorá to nedokáže do tej zvyšnej v telefóne. Je to teda dosť obmedzujúce.

   • DerKom82

    Pamäť RAM a interná pamäť (ROM) sú oddelené. Podstatné je koľko voľného miesta ostane z ROM po odčítaní systému a grafickej nadstavby od Huawei. Napr. v prípade HTC Desire je ROM tiež 512 MB, pre užívateľa je však voľných sotva 120 MB.

    • zolo_sk

     Máš pocit, že neviem, čo je RAM a ROM? Ja som len písal, že ten údaj niekde spomínali, že je celková, napriek tomu, že Huawei uvádza, že ROM je 512 a RAM 256. To čo tam dali, že z ROM ostalo len smiešnych 17 MB??? Preto je to podozrivé. Treba to pozrieť v telefóne. A aj to asi nemusí byť smerodatné.

     • DerKom82

      Ja som nikde ani len náznakom nepísal, že mám pocit, že nevieš čo je RAM a ROM. Jediné čo som napísal, je konštatovanie že sú oddelené, čiže treba vychádzať z celkových 512 MB. To je všetko. A áno, treba to pozrieť v telefóne. Ako si všímam, tento problém, že sa v recenziách len uvedie papierová hodnota a nezisťuje sa reálny stav dostupnej internej pamäte (ktorý býva často výrazne nižší) je pomerne častá a nešťastná. Pritom je to jednoduché zistiť priamo v zariadení.

      • zolo_sk

       Vyznelo to, ako keby si chcel poučovať. Tak sorry. Ale podstatné je, že som niekde čítal, že Huawei odrbáva, tak to treba riadne preveriť. Predsa len tých voľných 17 MB je dosť podozrivých.

    • zolo_sk

     Máš pocit, že neviem, čo je RAM a ROM? Ja som len písal, že ten údaj niekde spomínali, že je celková, napriek tomu, že Huawei uvádza, že ROM je 512 a RAM 256. To čo tam dali, že z ROM ostalo len smiešnych 17 MB??? Preto je to podozrivé. Treba to pozrieť v telefóne. A aj to asi nemusí byť smerodatné.

 • zolo_sk

  Skôr je toto zaujímavé a nikde nespomenuté v článku.

  Huawei will launch its latest smartphone, called Huawei Sonic. Where
  Android phone rumored that this will embed the chip NFC (Near Field
  Communication) as one of its features.

  Na konci videa spomína NFC http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fwS-F2IhxxE

  • DerKom82

   Jedna z ďalších vecí, ktorá by sa možno dala overiť priamo v telefóne. Za predpokladu, že je funkcionalita NFC softvérovo prístupná už od uvedenia zariadenia na trh (a nie až nejakým nasledujúcim updatom v budúcnosti), stačí pozrieť či sa v možnostiach nastavenia bezdrátového pripojenia nachádza položka “NFC” podobne ako je tomu u Google NEXUS S.  Nedivím sa, že v recenzii nieje o možnosti “NFC” ani zmienka, keďže toto nikde v špecifikáciách neuvádza ani samotný výrobca.

   • zolo_sk

    Však to. Ani sám výrobca to neuvádza a aj celký popis, špecifikácia je slabá. Okrem toho v sekcii download sú len manuály. Žiadne ovládače, žiadny soft. Dúfam, že to tak neostane.
    Ono bežne je v recenziách udávané, že telefón je dodávaný s 2 GB microSD (asi vedia prečo). Ale predaj v Ageme to neuvádza. Asi chceli zvýšiť zisk z predaja. Okrem toho minulý týždeň stál v Ageme 99€ bez DPH a ku konci týždňa už bol nedostupný. Stihli zdvihnúť cenu na 109€ bez DPH a od dnes je už zase dostupný. Asi veľký záujem predajcov vyhnal cenu hore.

  • DerKom82

   Jedna z ďalších vecí, ktorá by sa možno dala overiť priamo v telefóne. Za predpokladu, že je funkcionalita NFC softvérovo prístupná už od uvedenia zariadenia na trh (a nie až nejakým nasledujúcim updatom v budúcnosti), stačí pozrieť či sa v možnostiach nastavenia bezdrátového pripojenia nachádza položka “NFC” podobne ako je tomu u Google NEXUS S.  Nedivím sa, že v recenzii nieje o možnosti “NFC” ani zmienka, keďže toto nikde v špecifikáciách neuvádza ani samotný výrobca.

 • Tibi001

  Zdravím páni,
  neviete preco to neprehráva flash videá v prehliadači? Píše to, že nie je nainštalovaný flashplayer. Market mi originál Adobe FlashPlayer ani neponúka na stiahnutie. Skúsil som teda manuálne nainštalovať postupne verzie od 10.1 až po 10.3. Nainštaluje sa správne, ale v prehliadačoch stále to isté. Mám aj tablet s Androidom 2.2 a tam po nainštalovaní playera 10.1 nie je problém.
  Inak za stovku je to príma hračka, až na tú výdrž baterky. Doteraz som mal čínana s 2x 2800mAh baterkami, to vydrzalo behať týždeň ;-). Chcel som najprv kúpiť ešte jednu baterku, ale nakoniec sa rozhodujem pre takéto niečo
  http://www.gogreen.sk/produkty/detail/229/50/solarne-batohy-a-tasky/solarna-brasna-siva-5000mah.html
  a
  http://www.gogreen.sk/produkty/detail/127/44/solarne-nabijacky/solarne-nabijacky/micro-usb-solarna-nabijacka-am500-1900mah.html
  Ak s takým niečím máte skúsenosť tak sa prosím podeľte.

  • Peto

   Podarilo sa rozbehat ten flash?

 • Badman

  taky šitovsky zvuk som uz davno nepocul , same stredy , ten kto si chce v mobile pocuvat hudbu urcite nekupujte toto , uplne nahovno zvuk aj s kvalitnymi sluchadkami 

 • Badman

  taky šitovsky zvuk som uz davno nepocul , same stredy , ten kto si chce v mobile pocuvat hudbu urcite nekupujte toto , uplne nahovno zvuk aj s kvalitnymi sluchadkami 

 • A Rosinec

  chcel by som sa spýtať ako dostanem späť vrchnú lištu na hlavnej obrazovke s údajmi o stave batérie a času.nijako sa k tomu nemôžem dopracovať.ďakujem za pomoc.

 • Meno112

  mna by skor zaujimalo ako to je s prehravanim flash-u. na jednej stranke som sa docital, ze pouzivatel mal problem donho naistalovat flash.dakujem

 • Vasikvytras

  Dobrý den, a jak dlouho tento telefon vydrží celkově na jedno nabití?

 • 1commo2

  Zajtra objednávam z AGEMU cca 100€ bez DPH

 • 1commo2

  Zajtra objednávam z AGEMU cca 100€ bez DPH

 • Winlive

  tak to co mas za baterku mne ovela dlhsie v kazdom ohlade !! a to mam vkuse aktualizaciu gmail,whatapp, skype, facebook a v pohode 2 dni a to kazdy den po 2 hodky hudba a net 

 • 95mato16

  Dobrý deň,
  kúpil som si tento telefón no už dva dni hladám počítadlo hovorov a stále nič…. vedeli by ste mi poradiť,kde ho nájdem ?

 • Akalom

  Vie mi dakdo poradit ako zmenim hodiny na pocasi lebo mi ukazuje o hodinu dopredu

 • Adam570

  aighcioshunxfaicuhasivhihszcasíohziasghcigýusáhdviuojhfbuhnoihwsdoih niohsdnôoifjn isikjn nas dnfioasdn iuhnasi dufhiawesufhiuáeahsefiluahws ilu aijshfiasduh  aufhiasduhfiasdugh fiu ihuasdhf jj js a ešte niečo sonxgviusdhgfivuoasndgiávhesgauvhiasuobhndfpojafdvpoj ijeaws iojhasiougthf iuovh iurgu jiasu hilau hiuh ioáhiasuh fiau u a to je asi všetko milý priatelia

 • 1laurah1

  prosim neviete niekdo ci ide odosielat cez bluetooth? zatial viem len prijman da sa niak aj posielat?diky

 • Slavokacur

  caute, vedel by mi niekto poradit aka je kombinacie tlacidiel pri tomto huaweii na to aby som a dostal do “telefonneho biosu” ? pretoze ho nemozem odblokovat cez zadany obrazok…a neviem co dalej

 • Rbarat

   Na webe sa píše, že neviem prehrávať flash. Toto nie je celkom pravda
  treba si nainštalovať upravený Adobe Flash 10.1 alebo 11, s ktorým to
  ide:

   http://www.techofweb.com/technology/flash-android-arm6-app.html

  http://androidz.jimdo.com/roms-u8650-sonic/flash-player-11-armv6-huawei-u8650/

  Mám odskúšané obe verzie, momentálne frčím na verzii 11.

 • mirec

   Ja som si ten telefon kupil a tiez mi mam dostupnych iba 17,9 MB :(

 • Luko5582

  Caute je to v pohode telefon ale niekedy mi nejde fotak aplikacia ide ale nejde foti a nejde mi ani gaeri mi napise ze neanasli sa nijake fotky.. Dakujem za pomoc

  • Heki510

   pomoc je jednoducha uvoplni miesto v ramke asi ju mas plnu a telefon nestiha 

 • mr.evil

  Ludia pls nejde mi wifi, nájde mi sieť, natukám heslo, ale nejde mi tuknut na tlačítko pripojit…neviete v čom to može byt?

  • Heki510

   dobra rada skus restartovat mobil uvolni pamat ram povypinaj manualne v menu nastevenie , aplikacie , spustene sluzby a vypni co ti momentalne netreba popripade resetny mobil do  vyrobneho nastavenia 

   • m.riko

    kde to je to vyrobne nastavenie ja mam tem problem tiez …mne už ani nenajde tu wi-fi siet čo mam robit??

 • Heki510

  pocitadlo v androide zabudni to nie je nokie vsetko co nemas treba zadarmo stiahnut z marektu len tolko k tomu 

 • Heki510

  manualne nastav rezim a to je asi takto pojde do menu,nastavenie,cas a datum,vypni automaticky a zvol manualne nastavit ulozit konec a mas nastaveny cas

 • Heki510

  mp3sk tam je lacnejsi 108eur s dph

 • Heki510

  flash nepodporuje ale ak najdem zaslem ti odkaz

 • Maris

  vie niekto ci ma tento telefon samostatne gps??ci je nutne pripojenie na internet?dakujem

 • kika

  ahojte chcem sa opytat ja mam tiez tento mobil ale hore v rohu mi ukazuje 2 sipky ako keby som daco stahovala ale nic nestahujem ako to odtial vymazem? ci mi to bude stale ukazovat ci co??

  • Ahoj Kika, zrejme máš zapnutý mobilný internet. Ak nemáš u operátora predplatený dátový balík, radšej si ho vypni v nastaveniach -> bezdrôtové siete :-)

 • Milan

  Ahoj, chcem sa spýtať v čom je problém keď mi mobil (Huawei sonic U8650) napr. zamrzne alebo mi blbnú aplikácie (nejdú otvorit, vypínajú sa) a po reštartovaní telefónu sa zobrazí logo Huawei no nič viac?! Mobil sa zapne ale nič viac, iba logo nabehne, sekne, znova nabehne a znova sekne..
  Môže byť problém v softwere? …Ďakujem :-)

 • disqus_KlbfoZmfka

  Ako sa dá odfototiť obrazovka? Resp. Screenshot

+