MojAndroid

Swype je alternatívnou klávesnicou, ktorá je dostupná nie len na OS Android. Je známa po celom svete a je výnimočná tým, že na písanie sa dá používať aj metóda, ktorá dostala názov práve po tejto klávesnici – swypovanie. Ide o to, že “kreslíte” slovo po jednotlivých písmenách na klávesnicu.  Viac o tejto klávesnici sa dozviete v článku –MôjAndroid.sk TIP: 5 platených alternatívnych klávesníc. Ak už ste používateľom alternatívnej klávesnice  Swype, ponúkame vám 7 tipov, aby vaše swypovanie bolo rýchlejšie a jednoduchšie.

1. Zobrazenie numerickej klávesnice

Stlačte Swype tlačidlo + 5, aby sa vám otvorila numerická klávesnica.

2. Zobrazenie klávesnice na editovanie

Stlačte Swype tlačidlo + SYM pre zobrazenie klávesnice na editovanie.

3. Swype interpunkcia

Lepšou cestou, ako dlhé držanie tlačidla s príslušným interpunkčným znamienkom je použiť ho s medzerníkom. Takže, ak stlačíte medzerník + znamienko, napíše vám znamienko s automatickou medzerou za ním.

4. Veľké písmeno na začiatku slova

Ak chcete, aby malo slovo, ktoré píšete na začiatku veľké písmeno, napíšte jedno písmeno, prejdite ťahom na biele pole nad klávesnicou, vráťte sa späť na klávesnicu a dopíšte slovo.

5. Všetky písmená v slove veľké

Ak náhodou píšete slovo, v ktorom majú byť všetky písmená veľké, prejdite po prvom napísanom písmene nad klávesnicu, spravte krúžok, vráťte sa na klávesnicu a dopíšte slovo.

6. Apostrofy

V dnešnej dobe, kedy píšeme správy či poznámky v angličtine, sú apostrofy nevyhnutnosťou. Apostrof napíšete v slove ako normálne písmeno, pomocou danej klávesy.

7. Koncovky URL adries

Skratky ako .com, .org, .gov, .net, .edu, .ca, and .uk, ktoré sa používajú hlavne v zahraničí si v klávesnici Swype vydobyli taktiež svoje miesto. Napíšete ich tak, že ako prvé zadáte klávesu s bodkou a potom dopíšete zvyšok koncovky.

Zdroj: howto.cnet.com – Ed Rhee

 

28.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+