MojAndroid

Vo štvrtok 19.mája sa v bratislavskom hoteli Gate One uskutočnila prvá Android Roadshow na Slovensku. Na úvod sa Michal Chabada, zakladateľ a šéfredaktor MojAndroid.sk, ujal slova a privítal hostí, partnerov a prednášajúcich na bratislavskej HTC Android Roadshow. Taktiež nezabudol na chalanov, ktorí sú členmi MojAndroid tímu a snažia sa Vám prinášať aktuálne novinky zo sveta OS Android. Na záver jeho úvodných slov nezabudol vyzdvihnúť, že náš portál práve oslavuje 1. narodeniny a spolu s Androidkom slávnostne rozkrájali tortu. Všetci zúčastnení si tak mohli pochutnať na Android torte, z ktorej na konci nezostalo nič.

HTC – predstavenie nových Android smartfónov a tablet HTC Flyer

Po Michalovi si zobrala slovo zástupkyňa HTC na Slovensku Claudia Petöová a krátkym príhovorom predstavila portfólio s ktorým prišla spoločnosť na náš trh. Pripomíname, že niektoré kúsky sa zatiaľ ešte u nás nedajú kúpiť a preto sme aj my z MojAndorid.sk boli zvedaví čo HTC priniesie.

O technické predstavenie konkrétnych zariadení sa postarali zástupcovia HTC od našich susedov z Čiech.

Samozrejme, že ste mali vytvorený priestor na otázky a tu je pár z Vás, ktorí ste sa zaujímali o konkrétne HTC produkty:

Mobilné hrozby a virtuálna budúcnosť (Marián Turza)

Po zástupcoch spoločnosti HTC prišla na rad, prezentácia pána Turzu, myslím, že spoločnosť ESET netreba extra predstavovať. Každý kto sa pohybuje v digitálnom svete a to sme všetci, by mal brať na vedomie, že sa môže stať obeťou podvodu. Po prezentícii bol opäť vytvorený priestor na Vaše otázky a boli veru celkom zaujímavé, nechcel by som si vymeniť v tomto momente pozíciu s pánom Turzom.

Martin Adámek – Aj Ty môžeš zarobiť na svojej Android aplikácii

Po týchto dvoch zaujímavých prezentáciách som si v duchu povedal, super tak toto boli zástupcovia veľkých firiem, parádny prednes, návštevníkov to zaujalo. Čo bude nasledovať ďalej? Projekcie sa ujal Martin Adámek, v krátkosti sa predstavil a rovno prešiel k aplikácii ktorej je autorom a dokázala mu zarobiť 14 000 Eur za rok, áno čítate dobre. Pasívny príjem z jednej aplikácie na Android Markete mu vynieslo takýto pekný peniaz.

Richard Mihalovič – Android mobile tunning

Podľa programu nasledoval ďalší kreatívny človek Richard Mihalovič so svojou prezentáciou. Rišo nám predviedol, akou technikou si môžete skrášliť, svoj smartfón. Ja osobne by som si na to netrúfol, ale ľudia sa chcú od druhých odlišovať a svojou prezentáciou publikum zaujal.

Ďalej nám Rišo priblížil geocaching.sk a týmto rozšíril obzor aj mne a určite aj ďalším návštevníkom roadshow, taktiež spomenul pár zaujímavých aplikácii, ktoré sa dajú využiť  „v boji“ o prežitie, keď sa náhodou stratíte v hustom lese a ukázal, že OS Android myslí aj na ľudí pohybujúcich sa v prírode a športovcov.

 

Jeho výtvor ste si mohli pozrieť celkom detailne.

Roman Koči a Filip Čaran – Ako na vlastnú Android hru a Android pre nevidiacich

Na záver HTC Android Roadshow v Bratislave sa predviedli mladí študenti Roman a Filip. Sú autormi hry, ktorá bola uverejnená aj na našom portály a mohli ste sa stať aj jej beta testermi. Chalani priblížili postup pri vývoji hry a uviedli konkrétny postup ako môže aj nevidiaci človek vytvoriť aplikáciu pre OS Android.

Počas prestávky sa návštevníci fotili s prvým maskotom Androida na Slovensku a myslím, že si odniesli pekné pamiatky na toto stretnutie:

Najviac zaujali novinky HTC Flyer a HTC Sensation

Zúčastnení Android fanúšikovia si mali možnosť vyskúšať všetky novinky od HTC, ktoré počas tohto roka privedie aj na náš trh. Exkluzívne sme si mohli vyskúšať nový tablet HTC Flyer a úplnú novinku HTC Sensation. Na otázky odpovedali priamo zástupcovia HTC alebo chalani z MojAndroid.sk:

Ja už len pripomeniem, že ak chcete aby HTC Android Roadshow prišla aj do Vášho mesta, zahlasujte na stránke AndroidRoadshow.sk.  Zažijete tak príjemné chvíle v spoločnosti zaujímavých ľudí, noviniek a ďalších Android fanúšikov. Ostávajú ešte dve mestá, tak sa zapoj a tešíme sa na Teba ;)

22.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+