MojAndroid

ESET vydal BETA verziu ESET Mobile Security pre používateľov smartfónov s platformou Android. ESET, líder v proaktívnej ochrane pred počítačovými hrozbami, dnes oznámil vydanie ESET Mobile Security pre populárnu platformu Android. ESET tak ponúka svoju oceňovanú ochranu pre smartfóny s operačnými systémami Symbian, Windows Mobile a Android. BETA verzia v anglickom jazyku je k dispozícii pre verejné testovanie na stránke ESET.sk.

Podľa nedávnej štatistiky spoločnosti Gartner sa pritom len v minulom roku po celom svete predalo 300 miliónov smartfónov, čo bol oproti roku 2009 nárast o 72 percent. Operačný systém Android dnes tvorí 22,7 percent z tohto čísla. So svojim ostatným prírastkom v portfóliu pre mobilné zariadenia tak ESET ponúka ochranu pre vyše 60 percent používateľov smartfónov.

„Smartfóny na platforme Android sú čoraz populárnejšie, používatelia si v týchto zariadeniach uchovávajú stále viac citlivých dát, bez toho aby si to vôbec uvedomili. Navyše si osobné informácie často prenášajú bezdrôtovou cestou. Súbory, e-mailové správy, text a multimediálny obsah si zaslúžia najvyššiu možnú ochranu pred zneužitím,“ hovorí Miroslav Majtáz, špecialista ESET pre mobilnú bezpečnosť. „ESET Mobile Security je odpoveďou našej spoločnosti na rastúce bezpečnostné riziká v oblasti mobilnej komunikácie,“ dodáva.

Kľúčové funkcie

Unikátna ochrana pred hrozbami – Všetky aplikácie, súbory, priečinky a pamäťové karty SD, vrátane skrytých súborov a procesov, sú nepretržite skenované a chránené pred najnovšími hrozbami.

SMS/MMS Antispam – Umožňuje definovať dôveryhodné kontakty pomocou vlastných blacklistov a whitelistov alebo jednoducho blokovať správy z neznámych čísel.

Blokovanie hovorov – Umožňuje blokovať neželané hovory v oboch smeroch – prichádzajúce aj odchádzajúce. Tento účinný nástroj je obzvlášť vhodný pre rodičov, pretože im umožňuje kontrolovať účty svojich detí.

Nové štýlové používateľské rozhranie – Špecifické grafické prvky a dizajn pre ten najlepší zážitok z platformy Android.

Bezpečnostný audit s integrovaným Správcom úloh – Poskytuje aktuálne informácie o všetkých dôležitých funkciách telefónu, vrátane životnosti batérie, voľného úložného priestoru, spustených procesov, Bluetooth pripojení a viditeľnosti zariadenia.

Kľúčové výhody

Bezpečnostný systém Anti-Theft – Viacnásobné vrstvy zabezpečenia, ktoré dokážu zabrániť neoprávnenému prístupu k údajom v telefóne v prípade straty alebo krádeže zariadenia.

Vzdialené zablokovanie – Umožňuje vzdialené zablokovanie telefónu a tým chráni pred neoprávneným prístupom k údajom v telefóne.

Lokalizácia cez GPS – Umožňuje lokalizovať stratený alebo ukradnutý telefón použitím príkazu na diaľku.

Mazanie na diaľku – Táto funkcia, ako posledná možnosť ochrany súkromia, umožňuje pomocou príkazu v SMS na diaľku vymazať všetky údaje uložené v telefóne, vrátane všetkých kontaktov, správ a údajov na pamäťových kartách.

Ochrana pred odinštalovaním – Chráni telefón pred znížením zabezpečenia v dôsledku neoprávneného odinštalovania aplikácie ESET Mobile Security.

Pre viac informácií navštívte www.eset.com/sk/beta/mobile-security-android

Aplikáciu si stiahnite z tohto linku alebo cez QR kód

Zdroj: Tlačová správa ESET

——————————————————————————————————

MojAndroid.sk – vyskúšali sme si aplikáciu naživo

Vyskúšali sme si novú aplikáciu, prinášame vám prvé dojmy z testovanie a skúšania tejto novinky.

GUI aplikácie je jednoduché a veľmi prehľadné. V hornej časti sa objavuje status ohrozenia telefónu, ak je zelený, váš telefón je mimo ohrozenia.

Ak je súbor infikovaný, objaví sa červený oznam.

Antivírus ponúka všetky podstatné funkcie, antivírus a antispam, ochrana pri ukradnutí zariadenia, Security Audit a   V beta verzii komunikuje zatiaľ len po anglicky. Slovenská verzia bude k dispozícii neskôr, pravdepodobne vo finálnej vezii.

Antivírus ponúka ochranu telefónu pred nainštalovaním škodlivej aplikácie, EMS kontroluje okrem všetkých aplikácií aj súbory, priečinky – internú pamäť ako aj SD kartu. Ak sa nájde škodlivá aplikácia, EMS ju presunie do Quarantine zóny.

Ako užívateľ si môžem navyše nastaviť, čo spraviť v prípade, že sa takáto škodlivá aplikácia v mojom Android zariadení objavi: ignorovať, vymazať alebo dať do karantény.

Aplikácia EMS (ESET Mobile Security beta) zaberá priemerne 3.5 MB v telefóne a od Android verzie 2.2 FroYo prináša možnosť zablokovať aplikáciu proti odinštalovaniu.

Kompletné postrehy z testovania novej beta verzie Eset Mobile Security pre Android  budeme priebežne aktualizovať a doplníme aplikáciu aj do nášho testu Antivírusov pre Android.

 

28.4.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+