MojAndroid

Do redakcie nám pribudol jeden z najočakávanejších smartfónov s dvojjadrovým procesorom – HTC Sensation. Zatiaľ je dostupný iba v Kórei, a od 19. mája 2011 aj vo Veľkej Británii. Máme ho vďaka mojej krajšej polovičke, ktorá si ho zobrala na paušál od Vodafonu, ktorý má exkluzívne práva na predaj na nasledujúce 4 týždne. A vy si tak môžete exkluzívne prečítať prvú recenziu v Čechách a na Slovensku.

Mnohí z vás určite v poslednej dobe rozmýšľate nad tým, ktorý Android telefón si vybrať. Poctivo si čítate zahraničné recenzie, porovnávate si technické parametre a rozmýšľate, ktorý má lepší dizajn či väčší výkon. My sme týždeň pred jeho kúpou zúžili výber na HTC Sensation a Samsung Galaxy S II. Nakoniec vyhral nový smartfón od HTC, aj vďaka tomu, že Galaxy S “dvojka” nám “zamrzla” po 5 minútach skúšania, a pripadal nám dosť hranatý a nemotorný – toto je však subjektívne. K dispozícii už máme aj Samsung Galaxy S II, takže určite sa máte na čo tešiť. Ak chcete vedieť čo ešte prispelo k výberu HTC-čka, pokračujete v čítaní našej recenzie.

Čo nájdete v krabici?

HTC Sensation sme dostali v peknej čiernej škatuľke s obrázkom samotného telefónu na vrchu. Vo vnútri sme našli:

 • smartfón HTC Sensation
 • batériu (vloženú v telefóne)
 • 8GB microSD pamäťovú kartu (tiež vloženú v telefóne)
 • USB kábel (microUSB <-> USB)
 • stereo slúchadlá s 3,5 mm jackom
 • nabíjačku (zásuvka zakončená USB konektorom)
 • používateľský manuál
 • záručný list a bezpečnostné normy

Konštrukcia

Sensation patrí s rozmermi 126.1mm x 65.4mm x 11.3mm medzi tie väčšie smartfóny, je len o 3mm vyšší ako HTC Desire HD, ale na druhej strane je o 3mm užší. Vďaka zaobleným hranám však pekne sedí v ruke a vôbec nepôsobí ako “obor.” Telo telefónu je vyrobené z hliníka, a zadná strana sa skladá z 3 častí v rôznych odtieňoch matnej šedej.

Prednej strane dominuje veľký displej; nad ním v strede sa nachádza strieborná, mierne zapustená mriežka reproduktora pre telefonovanie. Súčasťou reproduktora je malá notifikačná dióda. Mriežka zaberá asi 60-70% celkovej šírky telefónu, čo necháva dostatok miesta pre VGA kameru určenú pre video hovory napravo, a snímač blízkosti tváre naľavo od nej. Pod displejom si v rámci lesklého povrchu našli svoje miesto 4 kapacitné tlačidlá v poradí Home, Menu, Spať a Hľadať (zľava doprava). Tlačidlá sú bez problémov viditeľné na slnku, a zároveň sú jemne podsvietené pre použitie v tme.

Ako sme už spomenuli, zadnú stranu tvoria 3 rôzne zafarbené časti. V strede je jemne vyrytý nápis HTC, a takmer dole je menší nápis “WITH HTC SENSE.” V hornej časti nájdete, tak ako by sa dalo očakávať, šošovku 8 megapixelového “foťáka,” 2 LED diódy blesku, a reproduktor pre multimédiá.

Pravá strana telefónu je hladká, bez tlačidiel a konektorov. Na ľavej strane sa nachádza jednoliate tlačidlo na reguláciu hlasitosti (v hornej polovici), a microUSB konektor pre nabíjanie a pripojenie k počítaču v spodnej polovici. Tlačidlo na vypínanie/zapínanie telefónu sa nachádza na hornej hrane v pravej časti. Trošku nám na tzv. “power buttone” vadí, že je dosť nízky a mierne posunutý bližšie k displeju, kvôli čomu sa ťažšie stláča. Toto však môže byť sila zvyku po prechode z iPhonu 3G na Android :) Tlačidlo je lesklé a strieborné, podobne ako už spomínané tlačidlo na reguláciu hlasitosti. Okrem neho na hornej hrane ešte nájdete klasický 3,5 mm stereo jack na pripojenie slúchadiel. Na spodnej strane sa nachádza iba mikrofón, ktorý je len maličká “bodka,” a na prvý pohľad sme si ho ani nevšimli, a nenápadná poistka na otváranie krytu.

Pod “zadným” krytom je umiestnená batéria, SIM karta a pamäťová karta. Umiestnenie pamäťovej karty umožňuje jej výmenu bez vybratia baterky, ale SIM karta takéto šťastie nemala. Asi sa pýtate prečo je “zadný” (kryt) v úvodzovkách, však? Kryt totiž zasahuje aj do prednej časti telefónu, v podstate ho tvorí všetko okrem prednej lesklej časti. HTC manuál odporúča neotvárať telefón pokiaľ je zapnutý.

Displej

Dotykový S-LCD displej má uhlopriečku 4.3″ (109 mm), rozlíšenie qHD (540 x 960 pixelov) a je pokrytý sklom so zvýšenou odolnosťou – Gorilla glass. Okrem toho podporuje multi touch – rozpozná 4 dotyky naraz – a dokáže zobraziť (štandardných) 16 miliónov farieb. Čitateľnosť na priamom slnečnom svite je dobrá pokiaľ sa naň pozeráte kolmo. Pri iných uhloch sa leskne a nevidieť takmer nič. Pri bežnom osvetlení si však vychutnáte nádherné farby a kvalitné rozlíšenie, a to aj pri pohľade z rôznych uhlov. Lesk displeja považujeme za jedno z negatív telefónu – displej Samsungu Nexus S sa až tak neleskne, možno by pomohla matná fólia.

Výkon

Vo vnútri HTC Sensation “drieme” monštrum. O vysoký výkon sa stará dvojjadrový procesor s frekvenciou 1.2 GHz, grafický chip Adreno 220 a chipset Qualcomm MSM 8260 Snapdragon. Spolu so 768 MB operačnej pamäte vám zaručia rýchly a plynulý zážitok z používania telefónu, najmä zobrazenia krásnych HTC widgetov, ktoré sú súčasťou používateľského rozhrania HTC Sense. Na obrázkoch nižšie sú výsledky testov z aplikácií Linpack, Quadrant Standard a Antutu Benchmark. Telefón sme podrobili aj skúške aplikáciou SmartBench 2011, ktorá je zameraná na test výkonu dvoch jadier. Výsledky sú jednoznačné: výkon je definitívne silnou stránkou tohto HTC zariadenia!

Telefón je dodávaný s 8GB micro SD kartou, čo spolu s vnútornou pamäťou 1GB poskytuje viac než dosť miesta na aplikácie, hry a multimédiá. V porovnaní so Samsungom Galaxy S II bohužiaľ Sensation prehráva, lebo Samsung do svojej vlajkovej lode “natlačil” 16GB, resp. 32GB vnútornej pamäte.

Operačný systém

Operačný systém Android na HTC Sensation je vo verzii 2.3.3 presne ako sme očakávali. Používateľské rozhranie HTC Sense vo verzii 3.0, ktoré nájdete na telefóne je niečo, čo naozaj stojí za to. Nádherné sú najmä HTC widgety – klasické hodiny s počasím, Friend Stream, zoznam kontaktov s ich profilovou fotkou, predpoveď počasia, a v neposlednom rade widget novej služby Watch pre streamovanie videa.

O funkciách HTC Sense sa toho už popísalo veľmi veľa, a preto sme sa rozhodli ich nerozoberať dopodrobna aj v tejto recenzii. Môžete si prečítať seriál článkov o HTC Sense, ktorý pre vás píše náš redaktor Fero. Za zmienku však stojí odblokovacia obrazovka telefónu. Na nej nájdete namiesto klasického odblokovania pomocou potiahnutia panelu s ikonkou zámkou niečo celkom nové. Úplne dole je krúžok, ktorý musíte potiahnuť do stredu obrazovky, aby ste telefón odblokovali. Nad ním sú však 4 ikonky aplikácií. Pretiahnutím ikonky do krúžku sa telefón odblokuje a hneď spustí dotyčnú aplikáciu. Zoznam týchto aplikácií si môžete nastaviť v menu Settings > Personalize > Lock Screen. Aby toho nebolo málo, môžete si vybrať čo bude zobrazené v strede displeja. Na výber máte zo 6 možností: nič, poletujúce fotografie, najnovšie statusy vašich priateľov, počasie, finančné správy (stav akcií) a hodiny.

Web

Natívny Android internetový prehliadač sa na prvý pohľad nijako neodlišuje od ostatných Android telefónov, ale načítavanie stránok je rýchle a surfovanie po internete je radosťou. Presne tak ako by ste od dvojjadrového procesora očakávali.

Video

Podporované formáty videa sú .3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9), .avi (MP4 ASP a MP3), .xvid (MP4 ASP a MP3). Telefón síce nemá externý HDMI konektor pre pripojenie k televízii, ale môžete si kúpiť MHL kábel, ktorý má na jednom konci koncovku HDMI a na druhom microUSB konektor. Cez kábel sa dá streamovať obrazovka telefónu do HD televízie. Ak televízia podporuje technológiu MHL, telefón sa zároveň dobíja a možete ho ovládať pomocou diaľkového ovládania k TV. Sensation okrem toho, samozrejme, podporuje protokol DLNA pre bezdrôtové streamovanie multimédií z telefónu do televízie alebo počítača.

Natívny prehrávač multimédií si naozaj poradí s mnohými formátmi videa, tak ako je napísané v špecifikácií. Pri prehrávaní seriálu vo formáte XVID však video trochu sekalo, ako keby nestíhalo a vynechávalo niektoré snímky (624×352 XVID MPEG4 24fps, MP3 stereo 138 kbps 48kHz). Toto je dosť sklamanie. Skúsili sme aj niekoľko prehrávačov od tretích strán, ale aj tie sekali.

Audio

HTC Sensation dokáže prehrať hudbu vo formátoch .aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav a .wma (Windows Media Audio 9). Súčasťou prostredia HTC Sense je špeciálny prehrávač hudby, ktorého súčasťou je widget v 3 rôznych veľkostiach. Po zablokovaní telefónu prehrávanie hudby pokračuje a na odomykacej obrazovke sa zobrazí widget prehrávača (namiesto toho, čo tam máte nastavené normálne).

Zaujímavosťou je aplikácia FM Radio. Po pripojení slúchadiel, ktoré sú súčasťou balenia, môžete počúvať rádio priamo na svojom telefóne “po starom,” t.j. nie streamované cez internet. Aplikácia obsahuje funkciu automatického ladenia – nájde všetky rádiostanice v dosahu a uloží ich do zoznamu. Každú zo staníc si môžete osobitne pomenovať a aplikáciu je možné minimalizovať do notifikačného panelu. Rádio vypnete odpojením slúchadiel (slúžiacich ako anténa) alebo tlačidlom v pravom hornom rohu aplikácie.

Keď už sme spomenuli slúchadlá – reproduktory majú tvar penových “vankúšikov,” tak ako ich poznáme z dôb, keď ešte neboli všelijaké ergonomicky tvarované slúchadlá. Pri počúvaní hudby cez slúchadlá sa dá aktivovať funkcia SRS virtual surround, ktorá simuluje priestorový zvuk, prípadne sa dá zvoliť jedno z predvolených nastavení ekvalizéra. Medzi možnosťami nájdete Bass booster, Treble booster, Vocal booster, Blues, Jazz a zopár ďalších. Chýba však možnosť vlastného nastavenia.

Na kábliku slúchadiel sa nachádza malý štipec a trojtlačidlové ovládanie, v ktorom je zabudovaný mikrofón. Stredné tlačidlo slúži na pustenie hudby (1 stlačenie) alebo vytočenie posledného volaného čísla (2 stlačenia). Opätovné stlačenie pozastaví prehrávanie hudby, prípadne ukončí prebiehajúci hovor. Tiež sa týmto tlačidlom dá zodvihnúť prichádzajúci hovor. Zvyšné dve tlačidlá slúžia na skok na ďalšiu/predošlú skladbu v playliste.

Hry

Plynulé hranie hier zabezpečuje aj grafický procesor Adreno 220. Vyskúšali sme zopár hier ako Angry Birds, Crazy Snowboard, Cordy a iné, a všetky išli pekne plynulo, bez jediného seknutia. V teste aplikáciou Neocore dosiahol výsledok 58,8 obrázkov za sekundu (fps).

Fotoaparát

Sensation je vybavený dvoma kamerami. Predná, určená najmä pre video hovory má rozlíšenie VGA. Zadná kamera robí fotky v rozlíšení až do 8 megapixelov a na fotenie v tme slúžia 2 LED diódy umiestnené hneď vedľa nej. Automatické zaostrovanie je už pri smartfóne takéhoto kalibru samozrejmosťou.

Aplikácia pre fotenie/natáčanie videa je súčasťou HTC Sense, a okrem iného obsahuje niekoľko efektov, nastavenie blesku, prepínač medzi kamerami, nastavenie ISO, vyváženia bielej a v neposlednom rade aj samospúšť. Najmä spomenutá samospúšť nás potešila. Už len treba vymyslieť kam pri fotení ten telefón položiť :)

Zopár skúšobných fotografií (zmenšené)


Video sa dá nahrávať  v plnom HD rozlíšení 1920×1080 px (1080p). Počas natáčania sa dá meniť bod zaostrenia ťuknutím na displej a aj zoomovať pomocou posuvníka na vrchu obrazovky. Priamo v telefóne môžete svoje videá aj upravovať.

Ukážkové video

Výdrž batérie

Batéria má kapacitu 1520 mAh, a podľa výrobcu by mala mať výdrž 400-495 minút hovoru, resp. 350-400 hodín v pohotovostnom režime. Nemôžeme výdrž batérie zatiaľ objektívne posúdiť, keďže sme telefón mali iba necelé dva dni, a chceli sme vám čo najskôr priniesť podrobnú recenziu. Telefón bol celú noc v nabíjačke, od rána sa s ním hráme, skúšame, párkrát bol pripojený k počítaču, takže sa trošku dobíjal, ale pod 12 hodinách intenzívneho používania je stále niekde na 60% kapacity.

Záver

HTC Sensation naplnil takmer na 100% naše očakávania. Dali sme mu poriadne zabrať, a až na prehrávanie video zvládol všetko ľavou zadnou. Nové HTC Sense 3.0 je veľmi pekné, dobre sa sním pracuje, a určite upúta aj nejednu dámu, ktorá od telefónu čaká niečo trošku iné ako my, chlapi. Telefón má príjemný ergonomický tvar, dobre sa drží v ruke a hravo sa zmestí do každého vrecka. Dvojjadrový procesor dodáva celému operačnému systému plynulosť a nádhernú grafiku widgetov s počasím musíte jednoducho vidieť. Slovami mojej manželky: “Aké je vonku počasie? Počkaj, pozriem na tom novom HTC :D”

V porovnaní hardvéru s pravdepodobne najväčším rivalom na trhu – Samsungom Galaxy S II – mu chýba väčšia vnútorná pamäť a má trošku slabší displej (Samsung k svojmu na koniec “prilepil” písmenko S). Menšiu vnútornú pamäť však na chode aplikácií necítiť, takže pokiaľ nepotrebujete mať vo svojom smartfóne obrovské množstvá údajov, tak by vás to nemalo obťažovať.

Za necelé dva dni sa však telefón ako HTC Sensation nedá dokonale odskúšať, takže ak by ste mali nejaké otázky, napíšte ich do komentárov pod recenziou, a my sa vám budeme snažiť odpovedať. Hádam vám to pomôže v rozhodovaní pri kúpe ďalšieho Androida.

Hodnotenie MojAndroid.sk: 9/10

Plusy

 • pekný design
 • rýchlosť telefónu
 • HTC Sense 3.0
 • fotoaparát/kamera
 • veľkosť a rozlíšenie displeja

Mínusy

 • nízke tlačidlo vypínania
 • veľkosť vnútornej pamäte
 • ekvalizér sa nedá manuálne nastaviť
 • slabá čitateľnosť displeja na slnku
 • sekanie videa pri prehrávaní

Fotogaléria


Technické parametre

Všeobecné 2G siete GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G siete HSDPA 900 / 2100
Dátum predstavenia Apríl 2011
Status Dostupný vo Veľkej Británii od mája 2011.
Veľkosť Rozmery 126.1 x 65.4 x 11.3 mm
Váha 148 g
Displej Typ S-LCD kapacitný dotykový, 16 miliónov farieb
Veľkosť 540 x 960 pixelov, 4,3 palcov
 • Gorilla glass
 • podpora multi touch
 • automatické otočenie používateľského rozhrania vďaka akcelerometru
 • senzor blízkosti pre automatické vypnutie
 • gyroskopický sensor
 • použivateľské rozhranie HTC Sense 3.0
Zvuk Typy upozornení Vibrovanie, zvonenia vo formátoch MP3 a WAV
Hlasitý odposluch Áno
3.5mm jack Áno
Pamäť Telefónny zoznam Prakticky neobmedzený počet kontaktov a ich podrobností. Možnosť priloženia fotografie.
Zoznam hovorov Prakticky neobmedzený
Vnútorná 1 GB (+768 MB RAM)
Pamäťová karta microSD, až do veľkosti 32GB, 8 GB je priložená v krabici
Údaje GPRS do 114 kbps
EDGE do 560 kbps
3G HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Áno, 3.0 s A2DP
Infračervený port Nie
USB Áno, microUSB (MHL) v2.0
Fotoaparát Primárny 8 MP, 3264×2448 pixelov, automatické zaostrovanie, duálny LED blesk
Funkcie Geoznačkovanie, zaostrenie dotykom, stabilizácia obrazu, detekcia tvárí, okamžité uloženie
Video Áno, 1080p@30fps, stereo zvuk
Sekundárny Áno, VGA
Vlastnosti a funkcie Operačný systém Android OS, 2.3.3 (Gingerbread)
Procesor 1.2 GHz dvojjadrový procesor, Adreno 220 GPU, Qualcomm MSM 8260 Snapdragon
Správy SMS (zobrazenie konverzácií), MMS, Email, Push Email, IM
Internetový prehliadač HTML
Rádio Stereo FM rádio s RDS
Hry Áno
Farby Čierna
GPS Áno, s podporou A-GPS
Java Áno, cez Java MIDP emulátor
 • TV výstup (cez MHL A/V link)
 • integrácia s SNS
 • digitálny kompas compass
 • Google vyhľadávanie, Mapy a Mail
 • YouTube, Google Talk, integrácia s Picasou
 • MP3/AAC+/WAV/WMA prehrávač
 • XviD/MP4/H.263/H.264/WMV prehrávač
 • Organizér
 • Prehliadač dokumentov
 • Hlasová schránka, vytáčanie hlasom, ovládanie hlasovými príkazmi
 • Prediktívne písanie (T9) a oprava pravopisu
Batérie Štandardná batéria, Li-Ion 1520 mAh
Pohotovostný režim Do 350 h (2G) / Do 400 h (3G)
Čas hovoru Do 8 h 20 min (2G) / Do 6 h 40 min (3G)
Iné Cenová skupina 600+ EUR
HTC Sensation môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

23.5.2011
 • Jurajkorcek

  boze keby som mal jeden ale nedam za MT tolko ako za kancl pc
   

 • NightHorse

  Mohli by ste porovnat prijem WiFi signalu ? Vcera som sa na forach docital, ze SGS2 je na tom uplne strasne, ze velmi rychlo straca wifi signal, tak ako to je s tymto HTC.
  Kvalita audio vystupu cez 3,5 jack – ale pri nejakych dobrych kvalitnych sluchatkach, ako to znie (ci aspon tak dobre ako SGS1).
  A este co su tie 2 otvory dole na zandom kryte? Mikrofon na reduckiu sumu z pozadia ? Podporuje USB-host (SGS2 podla specifikacii na GSMarena to podporuje), popripade HDMI rozsirenie cez microUSB?Ma gyroskop ? -viem ze trocha viac otazok ale keby sa Vam podari na ne zodpovedat bolo by to fajn:) aj ked 2jadro a qHD displej su stale u mna asi moc male argumenty na upgrade mojho SGS … 

  • Diabol

   ja mam napr na svojom HTC DHD kvalitne sluchatka a je to porovnatelne dost lepsi zvuk ako cez tie klasicke seriovky…

  • Pavlik Mikulas

   Ma perfektny signal a vobec ho nestraca a to ho chytam jedno poschodie v budove  dole.

 • NightHorse

  Mohli by ste porovnat prijem WiFi signalu ? Vcera som sa na forach docital, ze SGS2 je na tom uplne strasne, ze velmi rychlo straca wifi signal, tak ako to je s tymto HTC.
  Kvalita audio vystupu cez 3,5 jack – ale pri nejakych dobrych kvalitnych sluchatkach, ako to znie (ci aspon tak dobre ako SGS1).
  A este co su tie 2 otvory dole na zandom kryte? Mikrofon na reduckiu sumu z pozadia ? Podporuje USB-host (SGS2 podla specifikacii na GSMarena to podporuje), popripade HDMI rozsirenie cez microUSB?Ma gyroskop ? -viem ze trocha viac otazok ale keby sa Vam podari na ne zodpovedat bolo by to fajn:) aj ked 2jadro a qHD displej su stale u mna asi moc male argumenty na upgrade mojho SGS … 

 • Tomas

  Takze mna by zaujimalo:
  -ci pri natacani videa aj automaticky preostruje, ked sa presuniem a zacnem natacat nieco v inej vzdialenosti.
  -aky je pocit z displeja v porovnani s HTC Desire. Nie je prilis citit ten “navrat” od AMOLED k SLCD?
  -ci sa da niekde vypnut to otravne pretocenie hodin vzdy pri zapnuti displeja alebo navrate na home obrazovku.

  • mojandroidsk

   Tomáš, asi ťa sklamem. Nemyslím, že sa dá to “otravné” pretočenie hodín vypnúť. Skúšal som to nájsť v nastaveniach, ale nič tam nie je.

   Čo sa týka preostrovania videa, tak to bohužiaľ nie je automatické. Musíš ťuknúť na displej a potom kamera zaostrí na miesto kam si ťukol.

   Displej je rozhodne omnoho krajší ako na pôvodnom Desire, ale to je ťažko objektívne posúdiť. Musel by som mať obidva telefóny vedľa seba, a to bohužiaľ nemám, keďže som v UK.

 • devil4

  “Telefón nemá externý HDMI
  konektor pre pripojenie k televízii”

  Naco by mu aj bol ked ma modernejsi microUSB (MHL). Podobne ako S II.

  • mojandroidsk

   Dik za pripomienku, doplnil som túto informáciu do článku.

 • robo

   Ako je na tom externy speaker? ten na dhd bol podla mna strasny 

 • a mna by zas velmi zaujimalo, ci ma stale taky hnusny pisklavy zvuk pri prehravani hudby (a zvoneni samozrejme) z toho zabudovaneho repraciku… tak ako je to aj u DHD.. brrrrr.. ale podla videa vyssie, zjavne so zvukom nic nespravili :(

 • Peter Rudinsky

   na tej novej Lock screen mi chyba moznost nastavit si tm nejaky calendar, agendu, tasks alebo nieco take v prehladnej podobe… takze bohuzial zase bude musiet prist widget locker a nejaky dobry widget k tomu (pure calendar)

 • Gionta

  Vraví sa že HTC su zlý so zvukom a kvalitou fotaku.. 

  • mr.DarkDemon

   + casto slabou baterkou… No co uz, ale aj tak je HTC u mna No1 ;).

   • Evca

    ano bateria vydrzi naozaj malo..

 • Rascal

   Seká se video? Ajajaj, to je ale trapas na takovej telefon.

  • mojandroidsk

   A navyše občas vypadáva zvuk. Skúšal som viaceré prehrávače, ale bez úspechu. Dúfam, že to bude len nejakým bugom v novom HTC Sense alebo chýbajúcimi či nesprávnymi kodekmi. Inak je to dosť nanič.

  • Sjsjs

   Stejné to je i se Samsungem Galaxy S II tam zase je problém s WIFI :-D

   • Evca

    ano bateria vydrzi naozaj malo..

 • Nik2

  Tento pri terajšom DHD vynechávam, ako pozorujem, má to jemné záseky pri prechádzaní obrazoviek, video tiež jemné seká, to dvojjadro ešte nie je moc odladené. Oproti Desire HD, S a pod. nie je veľká pridaná hodnota. 32GB pri občasnom natáčaní 1080p a fotení, troche hudby bude plné hneď (Samsung má výhodu, aj keď dizajnovo je slabý).

 • Masia

  Pani, na to testovanie grafiky ste mali vyskusat aspon Fast n Furious 5 , alebo NOVA 2 a nie Angry Birds, co ide aj na prvych Androidoch :D

 • mr.DarkDemon

  Hned na zaciatku clanku som sa s vami uplne stotoznil – tiez vyberam novy Android phone, takisto do uvahy spada HTC Sensation a SGSII, no a tiez chcem skor Sensation vdaka jeho perfektnemu dizajnu (asi naj dizaj co som kedy u smartphonoch videl), technickym parametrom a samozrejme HTC Sense 3.0 + HTC som si uz oblubil :).
  Clanok je perfektne napisany, chvalim autora ;).

  Do buducna by ste mohli spravit porovnanie HTC Sensation, SGSII a LG OX2.

  • mojandroidsk

   Vďaka za pochvalu, dobre to padne, lebo veľa ľudí sa len sťažuje, že im chýba toto a hento… Je ťažké napísať recenziu tak, aby si v nej každý našiel svoje, a zároveň ju dokončiť ešte predtým ako to už nebude aktuálne. Ale všetky pripomienky sledujeme a použijeme ich na vylepšenie budúcich recenzií.

   Nad porovnaním tých 3 telefónov porozmýšľame.

 • Raiback22

  Zdravim.Galaxy S 2 podporuje komunikaciu NFC-Near Field Communication ako je na tom HTC Sensation?

  • mojandroidsk

   Nie, HTC Sensation NFC nepodporuje, ale v treťom kvartáli tohto roku má prísť nová verzia Sensation, v ktorej už táto funkcia bude.

 • jodo

  ako je to prosim vas s tym prehravanim videa?…naozaj to seka a vypadava zvuk?

  • Evca

   stiahla som si aplikaciu Rock Player Lite a ked pozeram filmy/serialy tak neseka ani zvuk nevypadava a pekne prehra aj titulky

 • petreme

  Tak sa mi zda ze HTC opat zaostava.
  Min. 6 rokov som som verny HTC.
  Do minuleho roka bolo HTC leaderom v inovaciach. Zial zda sa mi ze tento prim straca.
  Predbehlo ho nedavno LG, SE, a SamsungII.
  Tesil som sa na Sensation, avsak zistujem ze Samsung neporazil, okrem rozlisenia displaya, ktore je zatial malo vyuzitelne.
  Oproti Samsungu II minusy.
  -mensie pamate
  -slabsia bateria
  -mensia vydrz
  -vacsia vaha
  -display
  -zadny kryt

  Ak sa mylim, presvedcete ma. Neviem sa rozhodnut. 
  Jedine co mi na Samsungu II nevyhovuje “vyhladavanie v kontaktoch”

  • Evca

   Po vyse tyzdni so Sensation mi najviac vadi slaba vydrz baterie preto si rozmyslam kupit nahradnu bateriu ktoru v pripade potreby vymenim ked mi 1 dojde, displej je super, kryt otvaram velmi malo aj na to sa da zvyknut, pamat mi nevadi kedze je k telefonu micro SD karta a vahu si ani nevsimnes..
   Samsung 2 som mala v ruke len 5 minut takze az tak porovnat neviem ale neohurili ma dizajnom kedze som mala predtym Iphone chcela som nieco ine..

 • Milo

  Mna by zajimala aka je konstrukcia mobilu.Ci je pevna.Na desire hd ma odradila nestabilita a vrzganie zadneho krytu na sim kartu a micro card.Ako je to na sensatione ked pisete ze sa sklada z 3 casti.Nebolo by to lepsie jedneho kusu?Dakujem za odpoved.Pytam sa lebo planujem si ho kupit ak bude na svk. 

  • Evca

   zadny kryt sa odklopuje ako jedna cast a nevrzga ani nic podobne.. zatlacis gombik na spodku telefonu kryt sa odklopi a potom ho pekne zaklapnes spat.. Myslim si ze konstrukcia je dost pevna. Ked mam v rukach Samsung Nexus s a Sensation tak nexus mi pride taky plastovy..

 • 46lukas

  Mám taktéž možnost koupit Sensation z UK. Chtěl jsem ze zeptat. Je telefon blokovaný na Vodafone nebo funguje i s jinými SIM? Je nějak brandovaný (aplikace, bootlogo)? Je v něm čeština?

  • Evca

   Vyskusali sme v telefone slovensku O2 sim kartu a fungovalo takze telefon nieje blokovany.
   Cestina ani slovencina tam bohuzial nieje mas moznost : anglictina, nemcina, spanielcina, taliancina a francuztina.
   Pri bootovani je logo Vodafonu a Htc- cka a vtelefone som nenasla ziadne vodafon aplikacie.

 • Linuxman

  Sekanie videa rieši napríklad program ARCMEDIA. Samozrejme je nutné si v programe nastaviť buffer na 10 sekúnd.  Takto naplníme pamäť s 10 sekundovým oneskorením a plynule nám potom do telefónu plynie video tok. Podobné problémy sme mali aj na HTC desire a po nainštalovaní Arc media s 10 sekundovým oneskorením prehráva aj HD kvalitu filmov – odskúšané…

 • jodo

  ma SENSATION automaticky jas displeja?

  • Evca

   Mozes si nastavit automaticky jas alebo aj manualne znizic ci zvysit

 • Somro624ba

  mam  otasku kedze to ma rozlisenie 540×960 a navigacia igo v takom rozliseni neni tak to znamena ze stim bude kopec problemou koli tomu ze to zobrazuje nie na celi displej.

 • H Marian

  ja mam len jednu otazku, predsa ste mali moznost testovat ako SGSII tak aj Sensation..tak ktory je lepši? alebo ktory by ste odporučili..Dakujem:)

  • Evca

   Ahoj ja som netestovala obidva, doma mam sensation a SGSII som mala len zo 20 minut v rukach. Ale tych 20 minut mi stacilo na rozhodnutie sa pre HTC hlavne co sa tyka dizajnu, pocitu telefonu v ruke a HTC sense.. ale to je subjektivne. Pockaj si na clanok o porovnani oboch telefonov, ktory pripravuju chalani v redakcii..

 • Peto

  zdravim Vas.
  cez niektore widgety pridane na ploche sa z casu na cas zobrazuju take rusive vodorovne “pasiky”..ako keby nejake rusenie…jedna sa hlavne o widgety softov ako napr: jorte kalendar,ale ajtaky jednobodovy widget od task killera, pripadne aj note everything to robi.. tiez mate taky mensi nedostatok s tymto inak vynikajucim telefonom?

  • Evca

   Ano vsimla som si to aj ja ale za poslednych 20 dni od zakupenia telefonu sa mi to stalo len 2krat a pri refreshnuti telefonu sa to ohned opravi, nevidim vtom velky problem.. Ale mas pravdu je to mensi nedostatok..

   • Nikto Nič

    popravde mi to pride ako dost otravny nedostatok :(

    • Evca

     viem si predstavit horsie nedostatky a toto je nepostradatelne a nerobi to skoro vobec. Nemyslim si ze existuje telefon ktory bezi na 100%..

 • Martin

  Ako jasne minus prikladate k “sekaniu” prehravaneho videa. Zda sa mi popravde divne, zeby take video nevedel spracovat novy sensation, preto by som mal otazku, ci ste skusili na nom prehravat aj ine videa s roznymi datovymi tokmi, pripadne ine kodovania s rovnakym vysledkom, alebo je to zaver len na zaklade jedneho videa, ktore moze byt samo o sebe zle spracovane.

  • Evca

   Na telefone som uz pozrela niekolko filmov a serialov a ako som uz skor pisala mam stiahnuty prehravac- rocket player cez ktory mi ziadne video neseka. A vsetko ide hladko..

 • Nikto Nič

  zdravim ludia
  tiez sa Vam na htc sensation na niektorych widgetoch zobrazuju take blikajuce vodorovne pasiky ??

 • jodo

  inak co takto porovnanie s lg optimus 2x??

  • H Marian

   LG Optimus 2X je len shitny mobil ktory ma pretaktovany procak. Načo ho porovnavat s tak skvelym mobilom akym je HTC Sensation?

   • Speto

     Tak ty si ukazal ze si total curak co nevie co hovori :D :D :D Len pre zaujimavost v roznych testoch sa porovnavalo optimus 2x a sensation a v drvivej vacsine vysiel horsie Sensation :))) ale ked si kar ktory ma predsudky nech sa paci :D Len si na smiech…ak ti to nevadi, je vsetko v poriadku :)

 • matus

  kde sa ta kupit ten mhl kabel? som to hladal po internetovych obchodoch a nikde som to nenasiel…

 • jodo

  Q: akú má teda HTC Sensation vnutornu pamat?…na gsmarene aj vsade pisu ze 1GB no dneska si otvorim htcfans a vsade pisu ze 4GB som z toho mimo tak ako to teda je?..
  http://www.htcfans.cz/sensation/ prikladam aj stranku kde to je napisane.. v sprecifikaciach proste vsade…

  • Evca Krchova

   1GB

 • jodo

  Q: akú má teda HTC Sensation vnutornu pamat?…na gsmarene aj vsade pisu ze 1GB no dneska si otvorim htcfans a vsade pisu ze 4GB som z toho mimo tak ako to teda je?..
  http://www.htcfans.cz/sensation/ prikladam aj stranku kde to je napisane.. v sprecifikaciach proste vsade…

 • Miro3253

  Dobrý deň mal by som na vás prozbu rozhodujem sa medzi HTC sensation a SE Arc a vôbec sa neviem rozhodnút HTC má láka vo všetkom a viac keďže som mal x10 a sňou som nebol spokojný najmä slabým fotoaparátom. U Sensation sa najmä obávam najme ohľadom fotoaparátu či ho má lepší ako arc alebo rovnaký ide mi tu aj o fotenie pri horších svetelných podmienkach. a tie menšie nedostatky či sa už odstránil problém so signálom. Poprosím vás hlavne odpoveď na fotoaparát sem alebo na mail miro3253@gmail.com vopred ďakujem za rady a ohlasy.

 • Rakus

  nerozumiem preco je veľost vnutornej pamete ako mýnus keď je 1GB a SE XPERIA arc ma len 320MB a pri jej recenzii o tom nieje v mýnuse ani zmienaka, nerozumiem potom ako je to bjektývne…..

 • Peto

  Neuveriteľné škaredý mobil… ako všetky HTC.

 • host

  Ma To Viac pamete na aplikacie nez desire hd?

  • Speto

   HTC sensation ma 1gb a desire HD 1,5gb vnutornej pamate…Nepochopitelny krok spat…

 • dida

  prosim vas neviiete.. jak mam na svojom Sensation  vypnut T9 slovnik? uz som bezradna :(

 • Jojo

  Mám HTC Sensation už 3 týždne a som s ním úplne spokojný. Síce ho nabíjam každý deň, no som uchvátený kvalitou, akú poskytuje fotoaparát a kamera, FULL HD rozlíšenie 1080p je proste to pravé :) Telefón sa aj dosť zahrieva, pokiaľ na ňom hráte náročnú hru (napr. GTA 3), ale nie je to nič na nevydržanie (zatiaľ rekord som dosiahol teplotu baterky zhruba 40°C, no pre porovnanie, v zime vonku má len 15°C). Prakticky jediné sklamanie z tohto telefónu je slabá kvalita reprákov. Pokiaľ si spustíte nahlas nejaké video/film, zvuk tak trochu chrapčí, no rozhodne to nie je až také zlé, že by sa to nedalo počúvať :)

+