MojAndroid

Portál MojAndroid.sk začal oficiálne svoju publikačnú činnosť minulý rok v máji, i keď projekt sa v hlave rodil už dlhšie a doména MojAndroid.sk bola zakúpená už 23. októbra 2008. Prvé články začali vznikať už od polovice marca (Android hry – Mahjong, Začíname s Androidom: Ako vytvoriť adresár na ploche a ďalšie) a pripravovalo sa oficiálne spustenie stránky www.mojandroid.sk na prvého mája 2010.  Odvtedy sme za necelých 8 mesiacov publikovali presne 600 článkov venovaných novinkám zo sveta Android, tipom na Android aplikácie a hry a recenziám Android smartfónov. Portál aktuálne navštevuje denne 2.000 čitateľov. Ďakujeme všetkým čitateľom a partnerom za podporu, ktorá nás stále motivuje a teší v našej ďalšej práci na stránke MojAndroid.sk.

 

MojAndroid.sk: Štatistiky návštevnosti 2010

Web MojAndroid.sk navštívilo presne 100.000 návštevníkov, ktorí na stránke strávili v priemere 5 minút a 17 sekúnd. Portál v roku 2010 zaznamenal 250.000 návštev a 750.000 videní stránky, čo je v priemere zobrazenie 3 stránok počas jednej návstevy.

Aktuálne štatistiky za december 2010 predstavujú nasledovné čísla:

  • 70.000 návštev (Visits)
  • 200.000 zobrazení stránky (PageViews)
  • 32.000 návštevníkov a čitateľov (Visitors)
  • 7:03 minút strávených na stránke (Avg.Time on Site)

* Zdroj: Google Analytics

Najnavštevovanejšie sekcie stránky:

1. Android aplikácie
2. Android hry
3. Android Market
4. Android telefóny
5. Slovenské Android aplikácie

TOP 10 najčítanejšie články:

1. MapDroid: offline mapy pre Android
2. Malé užívateľské porovnanie HTC Desire a HTC HD2
3. Porovnanie parametrov Samsung Galaxy S, HTC Desire HD a iPhone
4. Call of Duty Modern Warfare zadarmo pre Android
5. Astro File Manager: správca súborov pre Android
6. Navigácia Sygic Aura pre Android na 7 dní zadarmo
7. 10 najčastejších otázok pre HTC Desire
8. MID Android M002: lacný Android tablet v predaji
9. Recenzia HTC Desire
10. Android 2.2 FroYo pre HTC Desire

MojAndroid.sk: projekty 2010

Minulý rok sme boli súčasťou viacerých aktivít a projektov, za všetky spomeniem HTC Android súťaž, súťaže o cyklistické tričká Tím HTC Columbia a navigácie Sygic Mobile Maps a vyhlásenie víťazov v ankete Android roka 2010. V októbri sme spustili prvý slovenský eshop s Android tričkami. V decembri sa uskutočnilo nulté stretnutie Android komunity na Android Camp-e.

MojAndroid.sk v novom roku 2011

V súčasnosti pracujeme na vylepšeniach na stránke, zlepšenie a sprehľadnenie článkov pre začiatočníkov a pre developerov. Pripravujeme Android fórum a sekcie detailnejšie venované Android smartfónom, tabletom a Google TV. Chceme v tomto roku usporiadať viacero stretnutí na Android Camp-e po celom Slovensku. Ale viac už nebudem prezrádzať, sledujte náš web, RSS, Twitter a Facebook fan page. Radi privítame aj vaše postrehy a námety, kam by sa mal váš obľúbený web MojAndroid.sk uberať. Podeľte sa s nimi v komentároch.

4.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+