MojAndroid

Koniec starého roka a začiatok nového je vždy čas na bilancovanie a hodnotenie. Platí to aj o svete smartfónov a mobilných technológií. Okrem toho, že ich v redakcii testujeme veľké množstvo, vždy sa nájde nejaký, ku ktorému sa radi vraciame a ktorý používame vždy vtedy, keď zrovna nič iné netestujeme. Preto vám teraz jednotliví členovia redakcie prezradia, ktorým telefónom fandili počas roka, ktoré sa im najviac páčili a prečo.

Michal Chabada (šéfredaktor)

Rok 2017 bol rokom fotomobilov. Medzi moje dlhodobo používané mobily patrili: Samsung Galaxy Note 8, ktorý okrem výborného fotoaparátu,  ktorý som si otestoval aj na Islande, mi poslúžil aj svojím perom, ktoré som naplno využil pri návrhu grafiky webu či iných kampaní. S Huawei Mate 10 Pro som dokonca strávil pár dní aj v Číne, podľa mňa sa najlepšie vydarili nočné fotky, za čo som ho radil na prvé miesto.

Pár dní som vyskúšal dokonca aj iPhone X. Na iOS si asi už nikdy nezvyknem, avšak rozpoznávanie tváre fungovalo výborne a pochváliť môžem aj fotoaparát. A na konci roka som do rúk chytil Pixel 2 a ten svojím čistým Androidom a vynikajúcim fotoaparátom schoval všetky predchádzajúce mobily do vrecka.

Na konci roka som chcel vyskúšať aj strednú triedu s Androidom, zaujal ma Moto X4, ktorý okrem čistého Androidu aj veľmi pekne vyzerá. Skôr ako sa mi dostal do rúk, vypovedal službu mobil mojej pani manželke a tak si ho na pár dní zobrala ona. Je s ním veľmi spokojná a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že mi ho aj niekedy vráti späť.

Martin Krcho

V roku 2017 ma z telefónov oslovili najmä Google Pixel 2 a Xiaomi Mi A1. Už od prvého Nexus smartfónu som fanúšikom čistého Androidu. Pixel 2 je veľmi vydareným telefónom priamo z dielne Google a A1-ka zase rieši asi jedinú vec, ktorá mi prekáža na inak výborných Xiaomi telefónoch – operačný systém.

Matúš Kapusta

Ja som tento rok vystriedal veľké množstvo telefónov, no dlhodobejšie som ich používal iba niekoľko. Prvých pár mesiacov patrilo OnePlus 3, na ktorý mám vynikajúce spomienky najmä vďaka dizajnu a skvelému systému. Potom som pár mesiacov používal Huawei P10, kde som si obľúbil nadstavbu EMUI, čo sa prejavilo neskôr v roku. Najdlhšie počas roka som používal Samsung Galaxy S8, ktorý má skvelý displej a fotoaparát. Na konci roka som sa však vrátil k Huawei a od predstavenia Huawei Mate 10 Pro používam práve tento model.

Dostal ma skvelým spracovaním, dizajnom, displejom, vynikajúcim fotoaparátom a najmä fantastickou batériou, ktorú si do dnešného dňa neviem vynachváliť. Už dávno som sa pri používaní telefónu necítil tak voľne, keď aj niekoľko hodín streamovania videa neznamená, že hneď musím hľadať nabíjací kábel. Skrátka, Mate 10 Pro je pre mňa najvyváženejšie zariadenie bez akýchkoľvek väčších nedostatkov a zatiaľ sa ho rozhodne nehodlám vzdať.

Harry Gavendová

V priebehu minulého roka som bola používateľ Samsungov. Najskôr som fungovala so smartfónom Samsung Galaxy S7 edge a neskôr som prešla na Samsung Galaxy S8. K svojej práci potrebujem smartfón, ktorý robí obstojné fotografie aj video a spomínané Samsungy tieto potreby spĺňali. Z mojich skúseností fungovali oba veľmi spoľahlivo a zbytočne ma nerozčuľovali.

Slavo Dzuričko

V roku 2017 sme mohli byť svedkami trendu obrazoviek s pomerom strán 18:9. Aj môj obľúbený telefón obsahuje práve daný pomer strán a ide konkrétne o model OnePlus 5T. Tento smartfón ma oslovil práve vďaka svojmu skvelému pomeru cena/výkon. Za 499 eur totiž ponúkne funkcie plnohodnotnej vlajkovej lode, AMOLED displej, optimalizovaný softvér a skutočne len minimum kompromisov.

Ako výborný doplnok k telefónu vnímam (áno, ešte stále) tablet. Z aktuálneho portfólia však môže najlepšie konkurenčné zariadenia ohroziť snáď len Samsung Galaxy Tab S3, ktorý ponúkne solídnu výbavu, jemný AMOLED displej, tenké a dizajnovo okulahodiace telo, AKG ozvučenie či stylus S-Pen.

Aký smartfón ste v roku 2017 používali vy?

Teraz už viete, aké boli naše najobľúbenejšie zariadenia v minulom roku. Čo ste ale používali vy? Ktorý smartfón prirástol k srdcu vám a prečo? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom a podeľte sa o svoje názory aj s ostatnými čitateľmi. A ak chcete vyhrať jednu zo 17 cien, ešte stále máte možnosť zahlasovať za svoje obľúbené Androidy, anketa NAY Android Roka 2017 je predĺžená do 10.januára.

8.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+