MojAndroid

Priemerné mesačné využívanie mobilných dát v Európe bolo v priebehu roku 2017 na hodnote 2,4 gigabajtov (GB) na jednu SIM kartu. Tieto čísla sú z veľkej časti dôsledkom veľkých rozdielov medzi rôznymi európskymi krajinami. Rozdiel činí viac ako 10 GB prenesených dát za mesiac medzi Fínskom, ktoré využíva najviac dát a Ukrajinou, ktorá využíva naopak dát najmenej.

Náš tip
Datally – aplikácia od Google, ktorá vám pomôže šetriť dáta

Fínsko s priemerom 13,3 GB používa najviac dát na jednu SIM za mesiac. V štatistikách Global Data nasledujú Rakúsko (5,7 GB), Poľsko (3,7 GB) a Rusko (3,5 GB). Tieto krajiny vedú aj vďaka výhodným dátovo neobmedzeným ponukám od operátorov. Na druhej strane rebríčka Česká republika, Nemecko, Slovensko a Ukrajina používajú v priemere menej ako jeden GB na SIM kartu za mesiac.

Menej ako 1 GB na Slovensku

Mesačné priemerné využitie mobilných dát sa pohybuje v Českej republike okolo 950 MB. Slovensko prináša hodnotu približne 727 MB. Táto situácia nastala vzhľadom na pomerne vysoké ceny dátových ponúk v týchto krajinách. Napríklad Ukrajina však začala nasadzovať 3G siete iba v roku 2015 a ešte stále sa pripravuje na 4G.

Náš tip
TO.∞ DÁTA: Operátor 4ka prináša nekonečno dát pre každého

Vo Francúzsku a Spojenom kráľovstve sa priemerné mesačné využívanie mobilných dát štatisticky upravuje. Úprava zahŕňa využívanie kariet pre zariadenia s nízkou intenzitou prenesených dátových údajov, zvyčajne používaných pre internet vecí, prvky inteligentnej domácnosti či priemyselných zariadení. V Spojenom kráľovstve dosiahlo mesačné využitie mobilných dát v roku 2017 1,98 GB. Vo Francúzsku následne približne 2,5 GB.

Zdroj: verdict.co.uk

6.12.2017
 • Aslan

  Ja miniem viac ako 100gb na mesiac :D

  • Dano

   Tiež sa pripájam 100 a viac

  • troll

   porno? :-D

 • Adam

  Cudujete sa pri tych 100MB balikoch od operatorov?

  • AndyMann

   Presne tak.. ak by sme mali aspon podobne datove baliky a ich ceny ako vo Finsku, Rakusku a tak dalej, tak aj situacia u nas by bola uplne odlisna

 • Andromeda

  tak ja prečerpam dost vela

 • KalichVydra

  1GB na deň by bol ideál.

+