MojAndroid

Tzv. modulárne smartfóny sa takmer ihneď po uvedení konceptu Phonebloks stali veľmi diskutovanou témou. Motorola prekvapila predstavením vlastného projektu Ara, v ktorom chce aj s ďalšími partnermi vytvoriť smartfón poskladaný z blokov, ktoré sa dajú jednoducho vymeniť. Nie je však jediná.

Xiaomi-Magic-Cube-2

Zdá sa, že okrem Motoroly má záujem podieľať sa na vývoji vlastného “lego” smartfónu aj čínsky výrobca Xiaomi. Dokazuje to niekoľko obrázkov uverejnených na súkromnom Weibo účte (obdoba Twitteru) Lei Juna, CEO spoločnosti Xiaomi. Tieto boli krátko po publikovaní z nejakého dôvodu stiahnuté, zo zachytených obrázkov sa však podarilo zistiť niekoľko detailov. Modulárny smartfón od tohto výrobcu nesie pracovný názov Magic Cube a je veľmi podobný s konceptom, ktorý nám pred časom predstavila Motorola. Zariadenie tak bude opäť postavené z rôznych hardvérových blokov, ako napríklad fotoaparátu a batérie.

Xiaomi-Magic-Cube-1

Na prvý pohľad sa zdá, že pre Magic Cube má byť dostupný len obmedzený počet stavebných prvkov. Netreba však zabúdať na to, že ide len o prvé ukážky toho, ako by mohol modulárny smartfón od Xiaomi vyzerať. Otázne je, či je tento projekt vôbec skutočný.

via: phonearena

9.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+