MojAndroid

MobiSluzby.sk sú novým projektom vývojárov z Martina. Tí prišli so zaujímavým nápadom, ktorý realizovali v podobe aplikácie pre mobilné telefóny. Podstatou aplikácie je databáza, ktorá delí služby do niekoľkých kategórií. Obsahuje informácie o podnikateľovi, fotografie, otváracie hodiny a podobne. Asi najväčším ťahúňom je ale tzv.  služobný messenger, ktorý umožňuje rýchlu komunikáciu medzi zákazníkom a poskytovateľom služby. Viac nám ale o aplikácii povie už jeden z jej vývojárov Oliver Plichta.

Predstavenie MobiSluzby.sk – čo je to?

Som študentom 5. ročníka Žilinskej univerzity. Žijem v Martine 8 rokov a chcem, aby vyhľadávanie bolo efektívnejšie. Zameriavame sa momentálne na Martin, ale budeme chcieť pokračovať aj v iných mestách. Počas štúdia na vysokej škole som sa venoval tvorbe webstránok a webových aplikácií. Tu ma oslovilo zopár ľudí, či by som bol ochotný im pomôcť vytvoriť webstránku prípadne naprogramovať webovú aplikáciu. Keď som súhlasil, zákazníci si vypýtali môj kontakt na Facebook, kde prebiehala komunikácia v podobe rôznych materiálov pre tvorbu (napr. texty, cenníky atď), ale aj ich predstavy na vytvorenie webstránky. Vtedy ma napadla myšlienka vytvoriť niečo pracovné. Vytvoriť tzv. služobný messenger.

DSC00119
Vývojársky tím MobiSluzby.sk

Aké sú výhody Messengera v aplikácii MobilSluzby.sk?

Výhodou Messengera je, že zákazník sa môže ihneď informovať v reálnom čase, ako postupuje poskytovateľ služieb pri jej napĺňaní. Ľudia mi posielali nielen zadania, ale sa aj priebežne informovali ako pokračujem v práci atď. Ďalším dôvodom pre používanie služobného messengeru bol ten, že som nechcel aby som si pridával neznámych ľudí, ktorých nepoznám a potrebujú jednorázovú službu, do môjho osobného profilu na Facebooku, kde mám svoju rodinu, priateľov osobné fotografie atď.

Služobný messenger je hlavnou časťou aplikácie, ale je možné využiť veľa ďalšíc funkcií. Napríklad pri jednom jedinom kliknutí na aplikáciu sa vám zoradia všetky služby od vašej aktuálnej polohy, kde sa práve nachádzate. Môžete taktiež využiť filtrovanie podľa kategórie, mesta, prípadne zadať rádius v km.

Aké ďalšie funkcie aplikácia prináša?

Nie každý bude chcieť využívať messenger, ale sú tam aj iné funkcie ako kontaktovať poskytovateľa služieb, napr. vytočením telefónneho čísla priamo z mobilnej aplikácie, poslaním sms alebo emailu. Získanie informácií o službe v podobe fotografie, popisu otváracích hodín. V prípade, že nemajú fotografiu, pridelený mu bude niektorý z avatarov. Portál MobiSluzby.sk funguje naprieč všetkými zariadeniami (PC, tablety, smartfóny) a obsahuje aj zdieľanie služieb na sociálnych sieťach.

Koľko ľudí spolupracuje na projekte a aké momentálne platformy podporujete?

Vedel som, že projekt uskutočniť ako jednotlivec nebude možné. Preto som oslovil pána Ing. Ľuboša Ilčíka, Jána Karolčíka a dvoch spolužiakov Šimona Klačka a Jakuba Záhoráka. Momentálne beži portál s mobilnou aplikáciou pre Android, ktorá je voľne dostupná. Pracujeme na iOS aplikácii a nevylučujeme ani Windows phone. Sú to skvelí ľudia a som veľmi rád, že sme spolu vytvorili tím a pustili sa do projektu. Aplikáciu MobiSluzby.sk môžete stiahnuť z obchodu Play zadarmo.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

4.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+