MojAndroid

Internet banking je síce stará známa klasika, no stále viac ľudí sa prikláňa na stranu mobilného bankovníctva, teda k aplikáciám, ktoré poskytujú jednotlivé banky. Podľa údajov VÚB sa používatelia mobil bankingu medziročne rozrástli až dvojnásobne, pričom počet platieb z mobilu stúpol až o 90%. Všetko súvisí najmä s trendom smartfónov, ktoré patria k našej bežnej výbave posledných pár rokov.

VUB_banka_Pin_1

Počet platieb realizovaných cez mobil banking stúpol od začiatku roka o 90%, celková suma však iba o 60%. “Mobilom teda platíme častejšie a zvykáme si týmto spôsobom hradiť aj menšie platby,” hovorí vedúca oddelenia E-biznis vo VÚB banke Mária Horecká. “Priemerná výška platby cez mobil banking je dnes približne tretinová v porovnaní s internet bankingom.”

VUB_banka_pin_3

Z mobilu si kontrolujeme stav účtov a pohyby na účte, nevynechávame však ani zadávanie platieb. Štatisticky najčastejšie si však pomocou smartfónu len kontrolujeme stav účtu a platby väčšinou realizujeme z počítača. To však neznamená, že z mobilných platieb odchádzajú malé sumy. Len klienti VÚB banky počas mája 2015 poslali cez mobil skoro 100,000 platieb v hodnote viac než 24,000,000 eur.

Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikáciu od VÚB banky v súčasnosti využívajú najmä používatelia s OS Android, ktorí tvoria asi 72%. Operačný systém iOS má zastúpenie 26,4%. Na Android platforme sa aplikácia VÚB banky doteraz dočkala asi 60,000 stiahnutí a 40,000 aktívnych používateľov. Nová verzia aplikácie VÚB banky prináša používateľom “čistejší” dizajn s jasným, prehľadným menu. V aplikácii máte viaceré možnosti, či už zvyšovať svoj denný limit, alebo v prípade straty i zablokovať kartu. Zaujímavosťou je možnosť požiadať o úver, a to až do výšky 10,000 eur. Novinkou je aj využitie mobilného 4-miestneho PINu. Ide o zjednodušenie, pretože pomocou neho sa prihlásite do aplikácie a môžete ním ďalej autorizovať aj pohyby a zmeny vo svojich produktoch. Zároveň sa dá využiť aj na autorizáciu operácií v internet bankingu. Odbúra sa tak starosť s opisovaním kódu z SMS pri platbe, ktorá za normálnych okolností dorazí používateľovi. Aktiváciu aplikácie treba spraviť na konkrétne zariadenie, ktoré vlastníte – je to totiž zviazanie medzi používateľom a mobilom, ktoré tiež poskytuje používateľovi zýšenie bezpečnosti.

VUB_banka_pin_4

(Rozhovor a podrobnejšie informácie vám prinesieme v nedeľnom videoblogu Čo týždeň dal.)

Zdroj: Tlačová konferencia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+