MojAndroid

Telekom minulý piatok spustil vlastného virtuálneho operátora Juro, ktorý prichádza s lacnými volaniami a SMS správami, ktorých cena môže byť len 2 centy. To samozrejme platí len v prípade, že si Jura budete dobíjať každý mesiac aspoň 5 eurovým kreditom. Všetky podstatné informácie o novom “ľudovom” operátorovi vám prinášame v tomto článku.

Juro virtuálny operátor od Telekomu

Juro je vo svojej podstate samostatná marketingová značka, ktorej poskytovateľom je Slovak Telekom. Má teda vlastné predajné kanály, web aj infolinku. Telefónne čísla majú samostatný prefix 0909, ktorým sa chcel Juro tiež odlíšiť od konkurencie.  Dobíjanie kreditu sa realizuje cez webstránku www.juro.sk alebo dobíjacími kupónmi (predáva sieť GG Tabak), a to vo výške 5 alebo 10 eur. Z internetu sa kredit bude dať obnoviť vo výške od 3 do 10 eur. Platnosť kreditu je po dobití 12 mesiacov. Jeho výšku skontrolujete príkazom *191# a neminú vás ani informačné SMS, ktoré prídu po odoslaní každej SMS správy alebo hovore.

Náš tip
Telekom má nového ľudového virtuálneho operátora Juro! Pozrite si cenník a ponuku

Juro s roaming

Na zahraničné volania do EÚ platí štandardná cena 5 centov a po dobití aspoň 5 € iba 2 centy za minútu po dobu 30 dní. Rovnaké ceny platia aj v prípade posielania SMS a MMS správ v celej Európskej únii, ale aj na Islande, v Lichtenštajnsku a Nórsku. Pokiaľ ide o krajiny EÚ, platí štandardná cena 5 centov za odchádzajúci hovor a po dobití aspoň 5 € iba 4 centy za minútu po dobu 30 dní. Prichádzajúce hovory sú za 1 cent za minútu. SMS/MMS správy a 1MB dát sa v zahraničí spoplatňujú sumou 5 resp. 4 centy (ak ste si za posledných 30 dní dobili aspoň 5 eurový kredit). Roaming je na kartách zákazníkom aktivovaný automaticky.

Juro nemá žiadne balíčky

Juro tiež pre údajnú jednoduchosť neprináša žiadne volacie, dátové alebo SMS balíčky, ktoré by ste si mohli zakúpiť. Všetko je teda postavené na jednotnej cene 5 alebo 2 centov podľa toho, ako často si budete dobíjať kredit. Netreba tiež zabúdať na to, že Juro podporuje len 2G a 3G siete operátora, takže na rýchlejšie 4G môžete zabudnúť. Prenos dát v 3G s rýchlosťami na úrovni 42/5,8 Mbps by však mal postačovať väčšine používateľov, ktorí budú mať o Jura záujem. Mimochodom, akciové ceny 2 centy za volania, SMS správy a dáta platia len do 15.5.2016, po tomto dátume sa operátor zrejme rozhodne, či akciu predĺži alebo sa mu v nej neoplatí pokračovať a ceny zdvihne na 5 centov.

Juro a ostatní virtuálni operátori

Porovnanie cien s ostatnými operátormi Juro uvádza aj na svojom webe:

Juro SIM Karta

 

15.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+