MojAndroid

Pri prihliadnutí na úspech titulu Candy Crush Saga musí byť každému z vás jasné, že model freemium aplikácií patrí medzi najlepšie zarábajúce. Autori tejto hry zarábajú denne desaťtisíce dolárov, z ktorých im však polovicu paradoxne zaplatí len 0,15% všetkých mobilných hráčov. Tento zaujímavý úkaz vyplýva z prieskumu spoločnosti Swrve, ktorá sa venuje in-app platbám ako takým.

Náš tip
Aplikácie predstavujú 15 miliardový priemysel, 80% výnosov pochádza z freemium modelu

Swrve_infographic 4

Veľmi zaujímavým údajom z prieskumu je aj fakt, že až 60% ľudí zaplatí najviac peňazí cez in-app platby hneď v prvý deň, ako si hru nainštalujú. Väčšina mobilných hráčov tak zaplatí za vylepšenia v hre buď v prvý deň alebo potom už vôbec. Hoci bol prieskum prevedený len na obmedzenej vzorke používateľov, spoločnosť už teraz plánuje masovejšie testovanie a obnovenie výsledkov. Dovtedy si môžete prezrieť infografiku k výskumu, ktorú sme umiestnili vyššie.

Zdroj: Engadget

28.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+