MojAndroid

Významná a oceňovaná návrhárka Aurélie Fontan využila nový smartfón Samsung Galaxy Note 9 a vytvorila tak kolekciu nadčasových módnych kúskov. Pri ich vytváraní jej pomáhali špičkové technológie – ovládanie 3D tlače a kresliaci roboti. Skicovanie prototypov prebiehalo rovnako pomocou smartfónu.

Významná a oceňovaná návrhárka Aurélie Fontan ako prvá na svete navrhla a vytvorila módnu kolekciu niekoľkých kúskov nadčasového oblečenia vďaka smartfónu.

Aurélia v spolupráci so spoločnosťou Samsung využila v rámci procesu sedem hlavných krokov, z ktorých pozostáva návrh ako aj výroba. Vďaka novému smartfónu Galaxy Note 9 sa jej podarilo vytvoriť úplne prvú mobilnú kolekciu vôbec.

Aurélia využila smartfón Galaxy Note 9 na skicovanie, bezdrôtovú komunikáciu s novými nástrojmi ako zapnúť 3D tlač, ako aj možnosti robotického kreslenia vzorov látok. Vďaka tejto možnosti vytvorila neobvyklú a unikátnu kolekciu.

Návrhárka dokázala vďaka jednoduchej synchronizácii aplikácií s dodávateľmi celý proces výroby návrhov urýchliť. Dôležité taktiež bolo, že sa s nimi dokázala spojiť kdekoľvek, kde pracovala na svojich návrhoch, bez ohľadu na to, kde sa nachádzala.

Mobilná móda je zameraná predovšetkým na progresívny dizajn. Ten ponúka alternatívu rýchlej módy a využíva silu a potenciál mobilných technológií. Finálne kúsky boli vyrobené z recyklovateľnej kože a biologicky rozložiteľného plastového 3D zapínania odevov, pričom celý proces – od návrhu až po jeho dokončenie trval iba šesť týždňov. Smartfón Galaxy Note 9 urýchlil proces vzniku prototypu o približne 40 percent.

Vďaka veľmi presnému peru S Pen dokázala mať návrhárka kontrolu pri skicovaní. Výkonný procesor zabudovaný v Galaxy Note 9 a jeho veľké úložisko jej umožnili spojiť sa priamo s výkonnými technologickými nástrojmi a urýchliť proces navrhovania.
Samozrejmosťou bola možnosť upravovať návrhy naživo, inovovať tak ako vo vývojovej fáze, rovnako pri produkcii.

A návrhárka mala Galaxy Note 9 vo vrecku – keďže sa tam vojde.

18.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+