MojAndroid

Ak tento rok nejaká mobilná aplikácia dostala väčšiu aktualizáciu, tak skoro vždy medzi novými funkciami nechýbal tmavý režim grafického prostredia. Získali ho aplikácie od Googlu ako napríklad Google Fotky, Gmail alebo Google Mapy, aplikácie tretích strán ako WhatsApp a dokonca aj najnovšia verzia systému Android 10. Podľa serveru AndroidPolice ho teraz obdržala aj mobilná aplikácia Wikipédie.

  • Tip: Hľadáte nový smartfón, príslušenstvo či zariadenia do smart domácnosti? Tie najlepšie ponuky nájdete na www.androidmania.sk.

Mobilná verzia Wikipédie ponúka veľa výhod

Wikipédia je internetovou encyklopédiou s otvoreným obsahom, ktorá je sponzorovaná neziskovou organizáciou Wikimedia Foundation. Je možne ju slobodne upravovať a čítať v 287 jazykových vydaniach. Od svojho vzniku v roku 2001 si získala obrovskú obľubu, čo logický viedlo k vytvoreniu mobilnej aplikácie pre systémy Android a iOS.

Vďaka nej nemusia používatelia pre prístup k informáciám spúšťať internetový prehliadač a môžu používať rôzne funkcie, ktoré vo webovej verzii nemajú k dispozícii. Niektorí zahraniční operátori ponúkajú aj službu Wikipedia Zero, ktorá pri hľadaní informácií cez aplikáciu nespotrebováva predplatené dáta.

Tmavý režim vyžaduje verziu systému Android 10

Najnovšou funkciou je podpora tmavého režimu, ktorú ocenia hlavne majitelia smartfónov s OLED displejmi. Pri tmavom režime majú menšiu spotrebu, čím šetria batériu a predlžujú výdrž. Zároveň je tmavý režim šetrnejší pre oči v tmavšom osvetlení.

Náš tip
Dark Mode: TOP Android aplikácie s tmavým režimom. Pribudli ďalšie

Pre jeho spustenie potrebuje mať aplikáciu vo verzii 2.7.50304 a systém Android 10. Následne v nastaveniach aplikácie otvoríte položku App Theme a vyberiete Match system theme. Téma aplikácie sa prispôsobí téme systému. Pri bielej si následne môžete vybrať medzi svetlou alebo sépiovou farbou a pri tmavej medzi tmavou alebo úplne čiernou.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
1.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+