MojAndroid

Ak vlastníte smartfón s OLED displejom, tento launcher môže byť pre vás ako stvorený. To platí aj pre tých s LCD displejmi. Síce na batérii toľko neušetria, no tešiť sa môžu z pekného čierneho a hlavne jednoduchého systému.

Na úvod musím upozorniť, že aplikácia je stále vo vývoji. Môžete ju stiahnuť z obchodu Google Play, aktuálna verzia je 0.0.7 Pre-Alpha. To však neznamená, že je nepoužiteľná. Skôr naopak. Ja som si ju teda do svojho smartfónu stiahol a vyskúšal ju používať.

V jednoduchosti je krása

Launcher mnml nie je pre tých, ktorí si potrpia na dokonalej úprave domovskej obrazovky, nádhernom pozadí a podobne. Aplikácia je určená pre tých, ktorí uprednostňujú minimalizmus a jednoduchosť. Domovskú obrazovku si nijako neupravíte. V základe ponúkne úplne čierne pozadie a akýsi štvorec, v ktorom sú usporiadané ikony v mriežke 3×3. Síce neviem, na základe čoho boli vybrané práve tie aplikácie, ktoré tam mám, no nevadí. To sa možno zmení v ďalšej verzii a ikony na domovskej obrazovke bude možné používateľsky upravovať.

Poďme ale ďalej. Neexistujú tu žiadne gestá či nastavenia. Po ťuknutí či potiahnutí prsta z ktorejkoľvek strany (s výnimkou štandardných systémových funkcií) sa zobrazia ešte dve možnosti. Vyhľadávanie a prechod do menu. Vlastne aj to vyhľadávanie vás dostane do menu aplikácií, no s tým rozdielom, že sa okamžite nachádzate na vyhľadávacej obrazovke a jednoducho nájdete aplikáciu, ktorú chcete spustiť. Týmto popis všetkých funkcií končí. Neexistujú žiadne špeciálne nastavenia, nič.

Zatiaľ len v predprodukčnej verzii, no funguje celkom dobre

Vzhľadom na to, že aplikácia je v Alpha verzii, jej občasné menšie trhnutie určite prepáčim. Dobrou správou je, že aplikácia nepadá a funguje vcelku spoľahlivo. Zatiaľ tu chýba aj preklad do slovenčiny, aplikácia je len v angličtine. To ale vzhľadom na prakticky žiadne možnosti prispôsobenia vôbec nebude prekážať ani tým, ktorí anglicky nevedia.

Ak ste unavení z rôznych zložitých launcherov a nastavovaní domovskej obrazovky vášho smartfónu, aplikácia mnml launcher by mohla byť tou správnou voľbou. Určite sa oplatí vyskúšať ju. Osobne sa už teším na plnú verziu a som zvedavý, čo ešte ponúkne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
13.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+