MojAndroid

Štúdia Millennials+ agentúry TNS Slovakia priniesla zaujímavé zistenia o slovenských mladých ľuďoch. Agentúra na vzorke 1500 respondentov vo veku 12-26 rokov zistila, že denne trávia na sociálnych sieťach aj štyri hodiny. Najčastejšie, až 81% mladých, navštevujú Facebook, ktorý ako uvádzajú, im umožňuje zdieľať zaujímavý obsah, komentovať príspevky, písať statusy, ukladať a zdieľať fotografie, hrať hry, chatovať a spoznávať nových ľudí. Slovenskí tínedžeri však navštevujú aj Google (31%), Gmail (25%) a s väčším odstupom aj slovenské weby ako pokec, azet, centrum či sme.

Každý z opýtaných má na Facebooku vytvorený vlastný profil a viac ako polovica je aj na Pokeci alebo Google+, v menšom počte navštevujú aj Twitter (15%) a Instagram (9%). Prieskum nám dáva vedieť aj čo to o výbave dnešných mladých. Smartfón vlastní už väčšina z nich (78%) a o jeho kúpe uvažuje asi 25% respondentov. O kúpe klasických tlačidlových mobilných telefónov už prakticky nikto neuvažuje. Mladí však majú stále  záujem o notebooky a neustále viac aj o tablety.

TNS_FACEBOOK

Zdroj: omediach.sk

13.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

13 odpovedí na “Mladí trávia na Facebooku aj niekoľko hodín denne”

  1. Písal som o tomto fenoméne vedeckú štúdiu. Obsahom tu nechcem nikoho zaťažovať, len poznamenám, že ak tento trend bude pokračovať, tak okrem toho, že budeme mať armádu veľmi nekvalitne vzdelaných magistrov, inžinierov a doktorov, tak budú ešte aj absolútne neschopný včleniť sa do reálneho sociálneho prostredia jednak v zamestnaní, ale aj udržiavať zdravé vzťahy v novozaloženej rodine a podobne.
    Jediné pozitívum vidím v tom, že psychológovia a sociálni pracovníci budú mať vďaka takýmto degenerovaným deckám prácu. No oveľa radšej by som bol, keby na tomto zarábať nikdy nemuseli.

    • Celé to začína v rodine, keď deti dostanú zákaz ísť von napríklad, sedia pri PC alebo pozerajú do mobilu. Alebo napríklad majú povolené byť vonku iba do siedmej, napriek tomu, že si splnili všetky povinnosti čo mali, čo je podľa mňa úplna hlúposť. Ja strávim pri facebooku veľa času, aj 8 hodín denne. Ale učím sa, netreba ľudí čo sedia za facebookom posudzovať tak ako ich posudzuješ ty. A v realite sa tak isto stretáme so šikanou (nie môj prípad) a dieťa nemá kamarátov v realite, ale na facebooku. Takže celé to je vlastne vina spoločnosti a správanie sa podaktorých rodičov. Mimochodom na facebooku sa dá istým spôsobom aj učiť. Napríklad zdokonalovanie si cudzieho jazyka komunikovaním s cudzincom. Samozrejme, že ak budú mladí ľudia iba dávať like na hlúpe obrázky mačiek, fotiek zo starbucks, či MC’Donaldu tak na facebooku nezískajú nič.

Pridaj komentár

+