MojAndroid

Pre smartfón  Samsung Galaxy SII sa na internete už niekoľkokrát objavili uniknuté oficiálne ROMky s operačným systémom Android Ice Cream Sandwich. Na komunitnom portáli XDA developers v súčasnosti existuje veľa variácií týchto ROM s rôznymi vylepšeniami a témami, stále nám však chýbala populárna MIUI. To sa pred niekoľkými dňami zmenilo vďaka neoficiálnemu portu člena XDA fóra adyscorpiusa, ktorý je založený na CM9 (CyanogenMod 9) a oficiálnej ICS MIUI v2.1.20. ROMka s názvom MIUI v4 Fresh v2.1 sľubuje najmä stabilitu a funkčnosť.

Väčšina chýb bola už opravená alebo existuje na ich opravu jednoduché riešenie. Najnovšie bol pridaný aj nový kernel LP6, ktorý sa len predvčerom dostal na verejnosť spolu s ďalšou oficiálnou ICS ROMkou. MIUI v4 Fresh sme vyskúšali aj na redakčnom Galaxy SII, zatiaľ sme sa však rozhodli ostať pri CM9, ktorý sa nám zdá predsa len o niečo rýchlejší a spoľahlivejší. Ak by ste mali záujem ICS MIUI vyskúšať, stačí ak navštívite XDA fórum kde sa dozviete viac podrobností.

MojAndroid.sk TipSamsung Galaxy SII: ako na root a nahranie novej ROM

Zdroj: XDA developers

27.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+