MojAndroid

Používateľská nadstavba MIUI patrí svojou obľúbenosťou k jedným z najobľúbenejších nadstavieb vôbec. Má početnú základňu fanúšikov, ktorí majú telefóny od čínskeho giganta Xiaomi jednoducho v obľube. Čo však mohlo v poslednej dobe zaskočiť je prítomnosť otravných reklám, a to dokonca v samotnom používateľskom rozhraní.

Nepríjemný šok

Táto správa má pôvod v Reddit fórach, kde si ľudia začali sťažovať na prítomnosť reklám v samotnom prostredí, konkrétne v nastaveniach telefónu. Istý používateľ nahral na fórum aj snímku obrazovky, ktorá jeho tvrdenia dokazuje. Nie je však jasné, z ktorého konkrétneho zariadenia screenshot pochádza, keďže používateľ vlastní dva rôzne Xiaomi smartfóny (Mi Max 2 a Mi Note LTE). Dodal, že po aktualizácii na MIUI 8.9.13 sa frekvencia zobrazovania reklám zvýšila. Tak sa zdá, že Xiaomi sa rozhodlo pre tento krok, a budeme vídať reklamy v samotných nastaveniach (niektorých) telefónov s nadstavbou MIUI. Na druhú stranu, reklamy sa nezobrazujú veľkému množstvu užívateľov, takže je možné, že sa môže jednať o dočasný test zo strany Xiaomi.

Vždy je tu ale otázka, ktorú si pravdepodobne kladiete aj vy. Prečo spoločnosť Xiaomi umiestila reklamy priamo do rozhrania MIUI? Upozorňujeme však, že spoločnosť umožňuje tieto reklamy akýmsi spôsobom vypnúť. Nie je to však veľmi jednoduché a množstvu užívateľom neostáva nič iné, ako si na reklamy zvyknúť.

Zobrazili sa tieto reklamy v nastaveniach aj vám?

Loading ... Loading ...

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Xiaomi Mi A2 vs Mi A2 Lite vs Mi A1: Silná trojka Android One smartfónov od Xiaomi | POROVNANIE

Náš tip
Xiaomi predstavilo odľahčenú verziu modelu Mi 8 s názvom Mi 8 Lite

Náš tip
Tajomstvo nízkej ceny Poco F1 odhalené? Prešiel si testom odolnosti

20.9.2018
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+