MojAndroid

Stará známa grafická nadstavba MIUI sa ako jedna z mála vyznačuje tým, že na domovskej obrazovke nemá žiadne menu s aplikáciami. Zmena nastala po predstavení Pocophone F1, ktorého špeciálne upravené MIUI po prvýkrát prinieslo túto vlastnosť z čistého Androidu.

Vypočuté priania používateľov

Xiaomi pravdepodobne vyslúchlo svojich používateľov a do nadstavby MIUI sa rozhodlo zaradiť možnosť domovskej obrazovky, ktorá disponuje výsuvným menu so všetkými nainštalovanými aplikáciami. Najnovšia alpha verzia MIUI 4.10.6.1025-06141703 uvádza tlačidlo pre vyvolanie tohto menu, ktoré sa následne zavrie po stlačení tlačidla späť. Nezdá sa, že by jednoduché potiahnutie nadol fungovalo, avšak toto gesto bude pravdepodobne pridané v bete, alebo až priamo v stabilnej verzii.

Nesmieme zabudnúť spomenúť, že po novom bude MIUI konečne podporovať i skratky pre jednotlivé aplikácie po ich dlhšom podržaní. Túto funkciu dôverne poznáme už z Androidu 7.0 Nougat a svoju cestu do Xiaomi zariadení si našla až teraz.

Pokiaľ ste vlastníkom smartfónu značky Xiaomi, nezabudnite nižšie v komentári uviesť, či by ste privítali samostatné menu pre aplikácie na domovskej obrazovke.

Náš tip
Xiaomi končí podporu pre program MIUI Beta. Mal veľa používateľov a málo prínosu
Náš tip
Až 9 smartfónov značky Xiaomi a Redmi dostane Android Q ešte tento rok
Náš tip
Xiaomi Mi 9T je európskou verziou modelu Redmi K20
19.6.2019
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+