MojAndroid

Táto aplikácia ponúkne akési rozšírenie rýchleho prístupu a rýchlych nastavení pre váš smartfón s Androidom. Originálnu notifikačnú lištu nenahradí, vysúva sa totiž zdola. Ponúka obrovské množstvo funkcií, tém a rôznych prispôsobení. Cieľ je jednoduchý – uľahčiť prácu so smartfónom. Inšpiráciu berie trochu zo systému iOS, kde sa v starších zariadeniach prepínacia lišta vysúvala zdola. Následne sa do obchodu Google Play dostalo viacero aplikácií, ktoré toto umožňovali, no nie vždy fungovali správne. Táto alternatíva sa inšpiruje nadstavbou MIUI od Xiaomi a vyzerá naozaj dobre.

Po prvom spustení si vás prevedie základnými funkciami a následne musíte aplikácii udeliť všetky dôležité povolenia. Samotné používateľské rozhranie je moderné a vyzerá veľmi dobre. Navyše, nechýba ani čoraz populárnejšia tmavá téma. Lišta potom funguje ako rýchly prepínač, nachádza sa tu informácia o aktuálnom čase a tlačidlo pre rýchly vstup do nastavení.

Uľahčí prácu

Lišta, ktorú vyrolujete zdola, slúži na rýchle prepínanie najdôležitejších funkcií (Wi-Fi, bluetooth, GPS atď…), tiež si tu môžete rýchlo upraviť jas displeja, hlasitosť zvukov a podobne. Aplikácia obsahuje viac, ako 40 rôznych nastavení. Meniť môžete vzhľad, rozloženie prvkov a prakticky všetko, na čo si spomeniete.

Aplikácia funguje bezproblémovo a je spoľahlivá, samozrejme aj optimalizovaná a dostatočne rýchla. Menší problém môže nastať v prípade, kedy používate na svojom smartfóne s Androidom gestá a gesto potiahnutia zdola nahor vás vráti na domovskú obrazovku. Musíte sa jednoducho naučiť, odkiaľ je potrebné prst posúvať a po niekoľkých pokusoch to bude oveľa lepšie.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Táto aplikácia je ďalším zo zaujímavých spôsobov, ako efektívne upraviť používateľské prostredie vášho smartfónu tak, aby ste z neho vyťažili čo najviac. Už ste ju vyskúšali? Páči sa vám?

18.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+