MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi prináša novú verziu svojej nadstavby MIUI 9.5. Nová aktualizácia bude distribuovaná už v nasledujúcich týždňoch. Podľa správ od Mi Community prichádza MIUI 9.5 na smartfón strednej triedy Xiaomi Redmi Note 4. Ďalšie modely by mali nasledovať neskôr v najbližších týždňoch.

Náš tip
Testujeme Xiaomi Redmi Note 4, pýtajte sa | UNBOXING

MIUI 9.5

Ide už o tretiu aktualizáciu, ktorá prináša funkčné vylepšenia. Najviac vylepšení obsahovala pôvodná aktualizácia MIUI 9, ktorú nasledovala MIUI 9.2. Teraz, v rámci aktualizácie MIUI 9.5 môžeme byť svedkami niektorých šikovných funkcií pôvodne ešte zo systému Android Nougat.

Aktualizáciu by mali dostať práve smartfóny, ktoré v súčasnosti obsahujú Android 7.0 Nougat alebo novší. V rámci noviniek prichádzajú nové zvonenia, tóny pre nabíjanie, odomknutie či zamknutie zariadenia. Zaujímavosťou je tiež snaha o spätnú väzbu spoločnosti. Hlavnou zmenou sú však vylepšené notifikácie s podporou rýchlych odpovedí po vzore systému Android Nougat.

Náš tip
MIUI 9.2 prichádza na Xiaomi Redmi Note 4, Mi Mix 2 a Redmi Y1 | AKTUALIZÁCIA

Okrem toho bude aktualizácia obsahovať aj februárovú bezpečnostnú aktualizáciu systému Android. Tešíte sa na novú aktualizáciu MIUI 9.5? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.3.2018
Zdroj: fonearena
 • Ivan1234

  A keď mám Xiaomi redmi note 4 mtk a mám tam Android 6 tak aj mňe príde ta aktualizácia?? Ak áno, budú fungovať aj nové funkcie?

  • Slavo Dzuricko

   Zatiaľ nepoznáme zoznam všetkých modelov/verzii, ktoré dostanú aktualizáciu. Je možné, že niektoré funkcie nebudú dostupné pre modely so starším systémom Android (napríklad novinky smerujúce na notifikácie). Prioritou však budú mať zariadenia s operačným systémom Android Nougat.

   • jakub

    Ja mám Xiaomi MI 5C so 7.1.2 a ceskou ROM a tiež mam v9.5 MIUI ale ti notifikácie mi nefungujú ako v natívnom androide … Je to iba v GLOBAL verzii systému?

    • Slavo Dzuricko

     Pôjde pravdepodobne o funkcionalitu do Globálnej ROM od Xiaomi. Kým sa funkcia objaví aj v lokálnych verziách ROM, je možné, že to istý čas potrvá.

 • Damián Marcin

  Xiaomi Redmi 4X asi nedostane či ?

  • Slavo Dzuricko

   Aktuálne nepoznáme zoznam zariadení, pre ktoré bude/nebude aktualizácia dostupná.

 • Peter

  Aktualizaciu mam je super ALE!!! uplne porlacila Goodle; neda sa spustit Google app, nefunguje ich pocasie a hlavie hlasovy asistent :/ na Mix 2 :////

  • Slavo Dzuricko

   Skúsil by som preinštalovať aplikáciu .. Ak nepomôže – obnoviť továrenské nastavenia, prípadne môžete napísať na naše androidforum.mojandroid.sk :)

 • Juldo

  RN4 ktualizacia na 9.5 mi prišla už minulý týždeň. Stratila sa apka Témy.. teda ani stiahnuť ani upraviť.. len vybrať si môžem stoho čo mám :/

+