MojAndroid

Xiaomi uviedlo najnovšiu verziu svojej používateľskej nadstavby MIUI 12 vo svojej domovskej Číne už pred viac ako mesiacom. Odvtedy sa firma snaží uzatvoriť testovacie obdobie svojou poslednou beta verziou, ktorá značí, že tá prvá, stabilná, je už za dverami.

Stabilná verzia MIUI 12 je už za rohom

Beta verzia MIUI 12 je dostupná pre mnohé smartfóny z radov Mi a Redmi. Je tomu tak v prípade verzií čínskych telefónov. Kedže ide o menej stabilné zostavy, výrobca do nich neimplementuje ani Služby Google Play.

Nenájdeme tu tak jedinú appku od Google. Po predstavení globálnej verzie MIUI 12 sa však viacero vecí zmenilo, ako dostupnosť pre podstatne väčší okruh používateľov a taktiež sa tu vrátili aj Google aplikácie.

Poslednú beta verziu pred prvou stabilnou si teraz môžete stiahnuť aj do vášho smartfónu. Podporované sú modely Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9T a Mi 9T Pro. Dôvod, prečo je vývoj pre tieto zariadenia už takmer dokončený, je jasný.

Xiaomi Mi 9, Mi 9T a Mi 9T Pro budú aktualizované ako prvé

Pred pár týždňami nám totiž čínsky gigant ukázal časový harmonogram aktualizácií na stabilné MIUI 12. V prvom, júnovom termíne sa nachádza práve celý modelový rad Mi 9. Všetky ostatné smartfóny budú aktualizované až počas letných prázdnin, poprípade až po ich uplynutí.

MIUI 12 harmonogram

Vzhľadom na to, že MIUI Global Beta Program už neexistuje, tak v prípade dobrovoľníkov, ktorí sa chcú podieľať na rozvoji testovacích verzií MIUI 12, musia byť zapojení do programu Mi Pilot pre testerov.

Existuje však aj možnosť manuálnej inštalácie beta firmvéru. Pokiaľ by ste mali záujem vyskúšať si poslednú, “stabilnú beta verziu” pred oficiálnym vydaním tej prvej, stabilnej, môžete si súbory so systémom stiahnuť a manuálne nainštalovať do vášho smartfónu. Ako sme už spomínali, podporované sú modely Mi 9, Mi 9T a Mi 9T Pro.

Pokročilejšiemu používateľovi by inštalácia namala robiť problém

Podľa webu XDA-developers tieto balíky, ktoré sa chystáte stiahnuť, podporujú jazyky, ako by každá globálna verzia podporovať mala. Nájdete tam tak samozrejme aj slovenčinu.

Ako sme už spomínali, samozrejmosťou je aj prítomnosť služieb od Google. Na inštaláciu je potrebný odomknutý bootloader, TWRP Custom Recovery a samozrejme aj pokročilejšie skúsenosti používateľa.

PoradieSmartfón a jeho kódové označenieČíslo zostavy a regiónRecovery ROM
1.Xiaomi Mi 9 (cepheus)V12.0.0.8.QFAMIXM (Global)

V12.0.0.9.QFAEUXM (Europe)
Stiahnuť Recovery ROM (Global)

Stiahnuť Recovery ROM (Europe)
2.Xiaomi Mi 9T (davinci)V12.0.0.11.QFJMIXM (Global)Stiahnuť Recovery ROM (Global)
3.Xiaomi Mi 9T Pro (raphael)V12.0.0.8.QFKMIXM (Global)Stiahnuť Recovery ROM (Global)

Flashnuť je firmvér možné aj pomocou vstavanej recovery od Xiaomi, avšak na to je potrebný autorizovaný Mi účet. Preto výrazne odporúčame inštalovať cez TWRP.

Táto zostava je určená pre tých, ktorí majú záujem mať beta verziu s minimálnym počtom chýb na svojom smartfóne už teraz. Najlepším nápadom však bude čakať na stabilnú verziu, ktorá dorazí už v priebehu aktuálneho mesiaca jún.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+